Genesis Krypton 400 – Recenzia

Genesis Krypton 400 – Recenzia

 

Podľa stránky výrobcu je myš Krypton 400 ľahkou, odolnou a precíznou myšou s rozšírenou nastaviteľnosťou, ktorú ocenia mnohí hráči. Spĺňa táto myš bežné nároky hráčov a je okrem týchto vlastností aj pohodlná a výkonná?

Dizajn

Ako to u hráčskeho príslušenstva býva, myš je čierna s farebným podsvietením. Má niekoľko tlačidiel na boku a pod kolieskom. Jej telo má nižší profil, na vrchnej strane je pogumovaná, a na bočných stranách a na koliesku je povrch podporený vlnkami, ktoré sú veľmi príjemné na dotyk a zabezpečujú pohodlný úchop myši.

Čo sa týka podsvietenia, okrem loga v dolnej časti pulzujú farbami aj časti pod kolieskom a dvoma tlačidlami na boku. Farba, ktorou myš svieti, sa dá ľahko nastaviť a priradiť k profilu s nastavením DPI a makier. Túto farbu si môžete zvoliť z niekoľkých predvolených odtieňov, alebo si môžete vytvoriť vlastný. Okrem farieb si môžete nastaviť aj mód svietenia, nepretržité svietenie s nastaviteľným jasom, takzvané dýchanie a žmurkanie, alebo striedavé svietenie viacerých farieb. V skratke, s nastavením sa dá pekne pohrať a prispôsobiť si myš tomu, čo robíte alebo hráte.

Pohodlnosť

Krypton 400 je s váhou len 85 g veľmi ľahká myš, ktorou sa ľahko pohybuje po podložke, čo predstavuje jej výhodu pre hráčov najmä strielačiek a hier, v ktorých sa potrebujete rýchlo rozhodovať a rýchlo pohybovať. Je vhodná pre ľavákov aj pravákov, tlačidlá na nej nijak nezavadzajú a sú dobre rozvrhnuté, a navyše sa dobre drží v ruke a nešmýka sa. Jediná výhrada, ktorú k jej pohodlnosti máme, je práve nízky profil, ktorý nevyhovuje úplne každému, takže odporúčame pred jej kúpou pouvažovať nad tým, aký profil preferujete.

Softvér a výkon

K myši je voľne dostupný softvér na stránke výrobcu. Nastavovanie v ňom je veľmi jednoduché, intuitívne, a tiež rýchle. Spomínali sme, že podsvietenie môže byť prepojené s nastavením DPI, a že rôznym módom viete priradiť určitú farbu. Toto previazanie svietiacej farby s DPI sa, samozrejme, dá nastaviť aj s vlastnými makrami a kombináciami tlačidiel. V praxi to znamená, že ak si uložíte niekoľko vlastných profilov (prepínate ich kliknutím na tlačidlá v strede myši), a priradíte im farbu, vždy viete, s akým nastavením práve pracujete, čo vidíme ako veľkú výhodu tejto myši.

V dvoch hlavných tlačidlách sa skrývajú spínače Omron, čo zvyšuje ich odolnosť a životnosť. Krypton 400 obsahuje optický senzor PMW3320, ktorý umožňuje prepínanie hodnôt DPI od 400 do 5200, s maximálnym FPS 5300. Dá sa povedať, že toto nastavenie nie je úplne ideálne, a náročnejším hráčom zrejme nebude stačiť. Myš sa však ani neprofiluje ako príslušenstvo pre špičkových hráčov, skôr je určená menej náročným používateľom. Pri hraní sa myš správa spoľahlivo, prepínanie profilov je plynulé a nijak nevyrušuje, a k jej výkonu nemáme žiadne pripomienky.

Naše hodnotenie

Krypton 400 od Genesis je hráčska myš, ktorá spĺňa všetky bežné požiadavky na jej výkon, dizajn, pohodlie, softvér a podobne. Ak hľadáte ľahkú myš s nízkym profilom, na ktorej si môžete rýchlo a ľahko prepínať rôzne herné profily, ktoré sú navyše dobre prepojené s jej podsvietením a farebnosťou, nemusíte hľadať ďalej. Myslíme si, že Genesis používanie tejto myši celkom dobre premyslel, a v porovnaní s inými výrobcami nastavil aj veľmi príjemnú cenu, takže si hráčsku myš užijete aj s obmedzeným rozpočtom.

Klady

 • prispôsobiteľnosť podsvietenia a makier
 • nastavenie profilov je previazané s farbou podsvietenia
 • funkčný a pekný dizajn
 • stabilný výkon
 • priaznivá cena

Zápory

 • DPI rozsah 400 – 5200

Informácie o produkte

Genesis Krypton 400 2018

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 63 mm
 • Výška: 127 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38 mm
 • Hmotnosť: 85 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 20 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec/Genesis

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Monika Erdélyiová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk