SteelSeries Arctis 3 - Recenzia

SteelSeries Arctis 3 - Recenzia

 

SteelSeries je už na poli herných periférií pomerne známym výrobcom. Ponúka kvalitné myšky, klávesnice, ale aj slúchadlá. Tentoraz k nám na recenziu dorazil jeho nový model ukrývajúci rôzne prekvapenia, ako napríklad novinky v podobe Bluetooth či iných možností pripojenia k počítaču i ku konzolám.

Dizajn

Spoločnosť SteelSeries stavila pri výrobe svojich slúchadiel na jednoduchý, ale zároveň skutočne moderný dizajn. Ich povrch je jednofarebný a nenájdeme na ňom žiadne rušivé elementy. Po bokoch slúchadiel sa nachádza nápis SteelSeries spolu s logom a z ich prednej strany vytŕča zasúvací mikrofón. Zospodu sú umiestnené tlačidlá pre párovanie Bluetooth a stlmenie mikrofónu, ďalej koliesko, ktorým môžeme ovládať hlasitosť, a rovnako tu nájdeme aj trojicu konektorov, a to 3,5 mm jack, digitálny výstup do jack-u a microUSB konektor.

Kompatibilita

Práve kompatibilita sa často stáva pri výbere slúchadiel kameňom úrazu, keďže si môžeme vyberať z rôznych konektorov pre smartfóny či z rôznych druhov pripojení ku konzolám a počítačom. V SteelSeries sa nezľakli a tento problém vyriešili pridaním jediného doplnku – Bluetooth. V súčasnosti je už takmer každé zariadenie vybavené týmto typom pripojenia a rovnako je to aj pri modeli Arctis 3. Slúchadlá jednoducho spárujeme s požadovaným zariadením a môžeme si užívať ničím nerušený akustický zážitok až 28 hodín, a to vďaka vstavanému akumulátoru. Dosah signálu je naozaj veľký a ani počas pohybu po dome som si nevšimol žiadne výkyvy v kvalite zvuku.

Pre milovníkov káblov je tu ale stále možnosť použitia 3,5 mm jack-u, ktorý sa dodáva spolu so slúchadlami. V tomto prípade slúchadlá „nakŕmi” aj vaša zvuková karta a nie je nutné ich nabíjať, navyše, celý proces je veľmi jednoduchý – do slúchadiel stačí zapojiť microUSB kábel. Nabíjanie trvá asi 30 minút, závisí to však od použitého adaptéra, keďže ten sa v balení nenachádza.

Osobne som si najviac obľúbil hybridný mód, v ktorom sú slúchadlá spárované prostredníctvom Bluetooth a mobilu, z ktorého mi hral môj playlist a zároveň boli slúchadlá pripojené cez 3,5 mm jack do Nintendo Switch, takže som si mohol vychutnávať aj zvukové efekty hry.

Komfort

SteelSeries pri riešení otázky komfortu vždy excelovalo a ani pri výrobe slúchadiel Arctis 3 svoju latku neznížili. Náušníky sú dostatočne veľké a pohodlné a na uši netlačia ani po dlhých hodinách hrania. Pot taktiež nie je problémom, keďže obvod celých slúchadiel je pokrytý látkou a nie kožou, ako to býva u konkurencie – a musím uznať, že je to takto rozhodne lepšie. Ďalšia vec, ktorú spoločnosť SteelSeries zmenila, je typ čelenky. Namiesto polstrovania zvolil výrobca elastický látkový pásik, ktorý je veľmi pohodlný a čo je najdôležitejšie – je nastaviteľný. Celkovo teda po stránke komfortu nie je slúchadlám čo vytknúť.

Zvuk

Hneď na úvod treba podotknúť, že slúchadlá sú primárne určené pre hráčov. Tomu zodpovedá aj celkové nastavenie ich zvuku. Slúchadlá sú polootvorené a skôr ladené pre výšky, stredy sú viac-menej priemerné a basový tón je nevýrazný. Zvuk pri FPS hrách ako CS:GO je skvelý a vďaka priestorovému zvuku ľahko rozoznáte, odkiaľ zaútočí nepriateľ. Zvuk je čistý, bez akéhokoľvek nechceného šumu. Frekvenčná dĺžka slúchadiel je od 20 do 22000 Hz a odpor je 32 Ω, čiže pre ich fungovanie nie je potrebná žiadna drahá zvuková karta.

Zvuk je opäť vynikajúci, vytknúť môžeme jedine slabšie zvýraznene basy, to je však už vecou vkusu.

Naše hodnotenie

SteelSeries Arctis 3 je skvelý spoločník na cesty, ale aj na niekoľko hodinové hranie CS:GO. Disponuje kvalitným zvukom, veľkou kompatibilitou a ponúka vysoký komfort. V danej cenovej kategórii si preto len ťažko nájde rivala. Najväčším plusom je určite Bluetooth pripojenie, ale i program od SteelSeries pre úpravu zvuku podľa vlastných preferencií.

Klady

  • Bluetooth pripojenie
  • kvalitný zvuk
  • vysoký komfort
  • dlhá výdrž batérie

Zápory

  • žiadne

Informácie o produkte

SteelSeries Arctis 3 2018

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 100 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SteelSeries

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk