ADATA EMIX H30 + SOLOX F30 - Recenzia

ADATA EMIX H30 + SOLOX F30 - Recenzia

 

Pri mene spoločnosti Adata si väčšina ľudí predstaví USB kľúče, SSD disky, RAM-ky, alebo iné pamäťovo založené počítačové príslušenstvo. Preto bolo celkom veľké prekvapenie, keď v Adata pod značkou XPG vyvinuli slúchadlá určené pre hráčov aj milovníkov kvalitného zvukového signálu. Headset s názvom EMIX H30, externá zvuková karta a zosilňovač pod spoločným názvom SOLOX F30 aspoň na papieri sľubujú toho naozaj veľa.

Väčšina firiem predáva slúchadlá úplne bežne – rovnako, ako aj zosilňovače či zvukové karty. Už menej rozšírené je ponúkať kompletné riešenie vrátane slúchadiel, zosilňovačov a navyše s bonusom v podobe stojana, na ktorý sa dajú umiestniť slúchadlá aj zosilňovač.

Obal a jeho obsah

Už podľa vzhľadu balenia týchto produktov vidíme, že ide o prémiovejší tovar, ktorý osloví hlavne náročnejších zákazníkov. Na matnej čiernej krabici je aj občasný náznak červenej farby tak, ako aj na názvoch produktov, ktoré sú v lesklom prevedení. Vyzerá tak naozaj moderne a grafika na prednej strane okamžite prezrádza, na čo sa môžeme tešiť vnútri. Nájdeme tam v naozaj kvalitnom penovom uložení už spomínané slúchadlá, odnímateľný mikrofón, zosilňovač a kovový stojan. Okrem toho sa v balení nachádza ešte brožúrka, vkusný obal na ochranu slúchadiel pri prenášaní a káble na prepojenie zosilňovača s počítačom.

Prvé dojmy a spracovanie

Ako prvý zaujme kovový stojan, ktorý pôsobí naozaj kvalitne a poteší praktických ľudí, no aj tých, ktorí si viac zakladajú na dizajne. Podľa jeho vrchnej časti by sa mohlo zdať, že na slúchadlách budú ostávať odtlačky a stopy, ale následne som sa presvedčil, že ide o stojan špecificky vyrobený pre tieto slúchadlá, a tak jeho vrchná časť perfektne sedí vo výplni na slúchadlách. Zosilňovač poteší moderným dizajnom s nádychom praktickosti. Primárne červené podsvietenie sa ku kombinácii striebornej a čiernej naozaj hodí a v spojení so stojanom vytvára zosilňovač oku lahodiaci celok. Slúchadlá sú podobne ladené v kombinácii tmavších farieb a červenej, jediný detail, ktorý mierne kazí dojem modernej kvality, môže byť len označenie modelu EMIX H30 na bokoch. Font vyzerá zastarane a akosi neladí s logom XPG a celkovým vzhľadom produktu.

Slúchadlá a mikrofón

Slúchadlá sú naozaj robustné a hoci neponúkajú manuálne nastavenie výšky, vďaka svojmu univerzálnemu systému s elastickým uchytením a veľmi dobre nastavenou silou bočného stisku sa prispôsobia každému. Tiež musíme oceniť naozaj príjemné polstrovanie okolo uší a to, že sa do slúchadiel bez problémov zmestia aj uši tých, ku ktorým bola príroda štedrejšia. O zvuk sa starajú meniče s priemerom 53 milimetrov, čo je už naozaj dosť a dokážu tak verne replikovať aj hlbšie tóny. Vo výškach sa ale EMIX H30 stále cítia pohodlne. V spojení s virtuálnym 7.1 kanálovým systémom si pri týchto slúchadlách prídu na svoje milovníci hudby aj vášniví hráči, ktorí potrebujú vedieť, kde presne sa nachádzajú ich nepriatelia alebo si chcú vychutnať všetky herné výbuchy, výkriky či soundtrack. Neodporúčam používať ich naplno v kancelárii, nakoľko zvuk zo slúchadiel nie je až tak dobre tlmený a pri hlasnejšej hudbe by ste si mohli s kolegami spraviť aj diskotéku. Veľmi dobre je vymyslený systém odnímateľného mikrofónu. Pri bežnom počúvaní nemusí prekážať, keďže sa dá odložiť a v prípade hrania s kamarátmi či iného multiplayeru sa jednoducho pripojí. Kvalita zaznamenávaného zvuku je obstojná, hoci sa, samozrejme, nevyrovná štúdiovým mikrofónom. Pri bežnej konverzácii ale určite postačí. Kábel na slúchadlách je celkom hrubý, opletaný a zakončený pozláteným konektorom, čo určite zaručí bezproblémovú prevádzku na dlhý čas.

Zosilňovač a zvuková karta v jednom

Hlavnou hviezdou večera ale nie sú iba slúchadlá, hoci tie sa dajú kúpiť aj bez tohto doplnku a sú plne použiteľné samostatne, s počítačom či iným zariadením. O ich plné využitie a prevádzku sa stará zosilňovač SOLOX F30, ktorý okrem naozaj čistého signálu a možnosti ovládať hlasitosť ponúka aj rad šikovných funkcií. Dizajnovo sa SOLOX F30 k slúchadlám a stojanu naozaj hodí a v spojení s magnetom je jeho uloženie na kovovom podstavci stojana naozaj pevné. Ocenil by som však ešte silnejší magnet, vďaka ktorému by sa dal zosilňovač uchytiť napríklad aj na skrinke počítača. Samozrejme, silné magnety a počítače sa nemajú veľmi v láske, preto mu to nemožno vyčítať. Na zosilňovači je rad konektorov. Na ľavej strane je napájanie a prenos signálu z počítača cez micro USB, dva USB porty použiteľné ako HUB a audio výstup pre pripojenie reproduktorov či ďalších slúchadiel. Na pravej strane je zase jeden USB port pre napájanie slúchadiel a dvakrát 3,5 mm jack pre pripojenie audia a mikrofónu. Okrem ovládania hlasitosti je možné vďaka štyrom tlačidlám ovládať a meniť režimy výstupov, vypínať a zapínať mikrofón, prepínať medzi rôznymi ekvalizérmi a vypínať či zapínať 7.1 Surround Sound systém. Pri testovaní boli do SOLOX F30 pripojené slúchadlá aj externé reproduktory. Vskutku sa osvedčila možnosť prepnúť zvuk podľa potreby len do slúchadiel alebo do reproduktorov a takisto zmeniť charakteristiku zvuku cez jeden zo štyroch módov ekvalizéra – Hry, Filmy, Reč a Hudba.

Softvér

Ovládanie slúchadiel však pri samotnom zosilňovači nekončí. Do počítača si, samozrejme, môžete nainštalovať šikovný program XPG Audio Center, vďaka ktorému sa dajú priamo nastaviť úrovne slúchadiel a mikrofónu, či vytvoriť a uložiť vlastné profily pre ekvalizér a mikrofón. V programe je zabudovaný aj Xear Magic Voice, vďaka čomu môžete svoj hlas zmeniť, aby znel ako obluda z hororu alebo aj kačička či „niečo“ iné. Audio Center je príjemne prehľadný a už pár minút po zoznámení bez problémov nájdete všetky možnosti, ktoré ponúka.

Naše hodnotenie

Kvalitné slúchadlá zoženiete aj pod 100 eur. Praktický a funkčný zosilňovač s trochou šťastia tiež. A na trhu je množstvo pekných stojanov na slúchadlá. Výnimočné však je to, že za túto kombináciu slúchadiel, zosilňovača a stojana zaplatíte oveľa menej, ako keby ste každý jeden produkt kupovali separátne. Navyše, ich dizajn a funkčnosť sa dopĺňajú, preto nemáte takmer nad čím premýšľať. Pokiaľ plánujete nákup slúchadiel s účelom hrať sa, či počúvať kvalitnú hudbu, potom je pre vás spojenie EMIX H30 a SOLOX F30 jednou z najlepších volieb.

Klady

 • cena
 • skvelý zvuk
 • moderný dizajn
 • kvalitné prevedenie
 • odnímateľný mikrofón
 • pohodlné aj pri dlhšom používaní

Zápory

 • zvuk sa ozýva aj mimo slúchadiel

Informácie o produkte

Adata SOLOX F30 + EMIX H30 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Farba: Strieborná/Čierna/Červená
 • Orientačná cena: 180 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Adata

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk