Creative Halo - Recenzia

Creative Halo - Recenzia

 

V súčasnej dobe patrí RGB podsvietenie už de facto medzi najžiadanejšie trendy na trhu. Či sa vám to páči, alebo nie, RGB podsvietením je vybavené čoraz väčšie množstvo produktov – od základných dosiek, cez skrinky a grafické karty, až po tie najneobyčajnejšie vymoženosti techniky. Slovom, zoznam je skutočne veľmi dlhý. Tomuto trendu sa nevyhla ani spoločnosť Creative, ktorá prednedávnom predstavila svoju prvú RGB zvukovú kartu Sound BlasterX AE-5, dnes sa však na zúbok pozrieme jej novému prenosnému Bluetooth reproduktoru s RGB podsvietením, ktorý nesie názov Creative Halo.

Balenie

Reproduktor je dodávaný vo veľmi zaujímavom balení. Samotné zariadenie je v ňom doslova vystavené na piedestál, podobne ako vo vitríne. V podstavci reproduktora sa nachádza krátky manuál, záručný list a microUSB kábel. Jediné, čo nám tu chýba, je adaptér s hrúbkou 3,5 mm, no nad tým môžeme prižmúriť očko, keďže v dnešnej dobe disponuje Bluetooth funkciou takmer všetko.

Dizajn a konštrukcia

Celý reproduktor pokrýva čierna látka, ktorá je odolná a najmä príjemná na dotyk. Jeho oválna konštrukcia je veľmi solídna a prenášanie je vďaka tomu bezproblémové. Preto niet pochýb, že by reproduktor zvládol aj nejaký ten ťukanec či menší pád. Na prednej a zadnej strane sa nachádzajú oválne „ostrovy“ potiahnuté látkou. V nich sú ukryté meniče a pasívny subwoofer. Na hornej strane nájdeme všetky ovládacie prvky reproduktora, ako aj vstavaný mikrofón. Gumové nôžky umiestnené na spodku dopĺňa i držiak pre reproduktor na trojnožke, ale je možné naň namontovať aj iný držiak.

Zvuk

Na prednej strane reproduktora sa nachádza dvojica 50mm meničov, na zadnej strane ich dopĺňa skrytý pasívny subwoofer vylepšujúci basovú stopu reproduktora. V praxi sa toto riešenie výborne osvedčilo. Dvojica meničov dodáva kvalitný zvuk najmä v stredných a vyšších frekvenciách, nižšie frekvencie skvele dopĺňa pasívny subwoofer. Veľkým krabicovým reproduktorom ani kvalitným slúchadlám sa v basovej odozve, samozrejme, nevyrovná, no, povedzme si úprimne, v danej cenovej kategórii a pri tejto veľkosti je takáto úloha takmer nemožná. Hudbu počuť jasne a čisto aj pri nízkej hlasitosti. Po audio stránke nie je reproduktoru čo vytknúť.

Výdrž

Creative Halo disponuje vstavanou 2200mAh batériou. Výrobca udáva výdrž reproduktora na osem hodín. Osobne môžem potvrdiť, že to vôbec nie je prehnané, práve naopak, nazval by som túto hodnotu podcenenou. Pri vyššej hlasitosti a intenzite podsvietenia bude hodnota ôsmich hodín výdrže reproduktora asi realistickejšia.

Pri bežnom, približne 3-hodinovom počúvaní hudby so strednou až vyššou hlasitosťou a rôznymi kombináciami režimov a intenzity podsvietenia mi reproduktor hravo vydržal aj tri dni bez potreby dobiť batériu. Pre porovnanie, za tú istú dobu sa mi telefón, na ktorom som si spúšťal videá z YouTube, vybil asi 4 či 5-krát.

Podsvietenie

Unikátnou vlastnosťou reproduktora Creative Halo je jeho podsvietenie. Pri vypnutom podsvietením vyzerá jeho čelná strana len ako zrkadlo, čo samo o sebe vytvára unikátny vzhľad, no pravý zázrak príde, až keď podsvietenie zapnete. Halo disponuje dvojicou RGB LED pásikov, ktoré krásne dopĺňajú jeho tvary. Vďaka šikovným optickým trikom sa táto dvojica LED pásikov viacnásobne premieta, čo vytvára unikátny dojem hĺbky.

Podsvietenie reproduktora sa primárne ovláda pomocou mobilnej aplikácie Creative Xpectra. V aplikácii možno nastaviť jeden z prístupných dvanástich efektov, pričom takmer každý si môžete prispôsobiť nastavením jeho rýchlosti, jasu či výberom farby – buď priamo z RGB kruhu alebo manuálne, zadaním čísiel jednotlivých farieb. Pri väčšine efektov je taktiež možné zapnúť funkciu pulzovania podľa hudby. Táto funkcionalita pracuje vynikajúco pri hudbe prehrávanej priamo zo zariadenia, no pri streamovaní obsahu napr. z YouTube či SoundCloud občas vypadáva, prípadne reaguje s badateľnou odozvou. Podsvietenie možno ovládať aj pomocou tlačidla na hornej strane reproduktora, ktoré prepína medzi jednotlivými režimami, avšak nastaviť samotné režimy už treba v aplikácii Xpectra.

 

Naše hodnotenie

Nový prenosný Bluetooth reproduktor Creative Halo prináša okrem kvalitného ozvučenia a prívetivej ceny aj najnovší trend modernej doby – RGB podsvietenie. Ak teda máte radi kvalitnú hudbu, radi cestujete a zároveň patríte medzi fanúšikov trendu RGB, nemusíte ďalej hľadať, tento reproduktor vám ponúkne všetko, po čom túžite.

Klady

 • podsvietenie
 • zvuk
 • výdrž

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

Creative Halo 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 175 mm
 • Výška: 70 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 108 mm
 • Hmotnosť: 510 g
 • Farba: čierna, biela
 • Orientačná cena: 70 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk