Genesis Krypton 800 - Recenzia

Genesis Krypton 800 - Recenzia

 

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že výrobca Genesis uvádza na trh novú myš, určenú pre náročnejších hráčov s názvom Krypton 800. Požiadavky hráčov sú však rôzne a na úkor technického vybavenia niekedy výrobca potlačí estetickú stránku herného príslušenstva. Dozviete sa, na aké parametre stavil Genesis v prípade tejto myšky a ako obstála pri testovaní.

Design a spracovanie

Krypton 800 je symetrická myš s nižším profilom. Telo je predĺžené a úzke a tlačidlá opticky nenarúšajú jej línie. Na prvý pohľad si všimneme jej elegantný a pôsobivý dizajn a to aj vďaka podsvieteniu. Z hľadiska dizajnu nás myš jednoznačne zaujala, ale je aj pohodlná? Žiada sa mi napísať, že áno, ale mám niekoľko námietok. Preto tvrdím, že nie úplne. Je pravda, že vďaka pogumovaným stranám sa nešmýka a v dlani sa drží príjemne. Mám však výhrady k jej rozloženiu. Výhodou ambidextrous myší je ich univerzálnosť, lebo sú navrhnuté pre pravákov aj ľavákov. Na druhej strane sú však často menej pohodlné, pretože ich dizajn sa neprispôsobí dlani, čo považujem za jediné negatívum tejto myšky. Najmä po niekoľkohodinovom používaní začne byť naozaj nepohodlná a prstom chýba opora.

Prispôsobivosť a výkon

Výrobca deklaruje maximálnu rýchlosť spracovania snímok 8000 FPS a maximálne zrýchlenie 3G. Myš navyše disponuje optickým senzorom PMW3330, ktorý poskytuje rozhranie až do 10200 dpi. Zbadáte rozdiel v citlivosti a rozlíšení senzora? Určite áno. Kliknutím na jedno tlačidlo v strede môžete prepínať medzi štyrmi rôznymi nastaveniami citlivosti. Škála je od 50 dpi do 10200 dpi a to, akú citlivosť priradíte jednotlivým módom, je úplne na vás. Zmena nastane okamžite a pri fungovaní myšky je naozaj zjavná. Priznávam sa, že akčné hry, pri ktorých veľa strieľate a musíte rýchlo reagovať, nehrám často. Pri používaní tejto myši by som možnosť nastaviť jednotlivé módy a ich plný potenciál využila najmä pri hraní hier ako Counter Strike. Na myši Krypton 800 sa dá nastaviť 10 tlačidiel a ich rozostavenie uložiť do piatich rôznych profilov, medzi ktorými počas hrania alebo práce ľahko prepínate pomocou jedného tlačidla. Vašu hru tak ovplyvňuje nielen rozlíšenie myši, ale aj prispôsobenie jej ovládania.

Podsvietenie

Prispôsobiť si môžete nie len citlivosť a odozvu. Genesis pri výrobe tejto myši myslel na technické parametre a kvalitu, ale aj na design a vďaka tomu si nastavíte aj rôzne profily svietenia bočných líšt a loga na chrbte myšky. Dúfam, že nie som jediná, kto sa poteší takýmto nastaveniam v hernom príslušenstve, s výberom farieb som sa naozaj vyhrala. Bočné lišty sú dve a na každej si viete zvoliť farbu až troch bodov, takže podsvietenie môžete meniť podľa svojej (bojovej) nálady naozaj ľubovoľne. Okrem vlastného nastavenia softvér ponúka dva profily farebného vlnenia a dva profily náhodného svietenia. Podsvietenie môžete meniť na celej škále RGB so systémom Prismo, čo je pri jej cene skutočne neobvyklé.

Naše hodnotenie

Naozaj je Krypton 800 myšou pre náročnejších hráčov a dokáže sa prispôsobiť ich požiadavkám? Myslím si, že určite áno. Výrobca pri jej navrhovaní rovnako dbal na technické parametre a výkon, ako aj na estetické prispôsobenie. Vďaka rozlíšeniu do 10200 dpi, prispôsobiteľným makrám, intuitívne ovládateľnému softvéru a nastaviteľnému RGB podsvieteniu Prismo, by ste myš Krypton 800 rozhodne nemali prehliadnuť.

Klady

 • nastaviteľné podsvietenie a pekný design
 • ukladanie makier a intuitívny softvér
 • nízka hmotnosť a dlhé telo myšky
 • symetrická myš vhodná pre ľavákov aj pravákov
 • nízka cena vzhľadom na funkcionalitu

Zápory

 • nepohodlný úchop

Informácie o produkte

Genesis Krypton 800 2017

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 68 mm
 • Výška: 125 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38 mm
 • Hmotnosť: 85 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 43 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis/ Natec

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk