ADATA XPG Spectrix D40 3000 MHz 32GB Kit - Recenzia

ADATA XPG Spectrix D40 3000 MHz 32GB Kit - Recenzia

 

Máte svoj počítač plný nadupaného hardvéru vybaveného RGB podsvietením, ale stále máte pocit, že mu niečo chýba? Základná doska, grafická karta aj skrinka blikajú v rytme hudby, ale to nestačí? A čo tak RAMky s RGB podsvietením a plnou podporou programu Aura Sync? Riešenie nebolo ešte nikdy jednoduchšie, než v dnešnej dobe. Spoločnosť ADATA sa pridala do skupiny výrobcov ponúkajúcich pamäťové moduly s plnou podporou RGB a ak by to nestačilo, nezaostávajú ani po rýchlostnej stránke.

Pod celkom zaujímavým menom, XPG Spectrix D40, k nám do redakcie zavítalo 32GB kit pamätí s vcelku obstojným časovaním, podporou XMP 2.0 a taktom až 3000 MHz priamo z výroby. Na týchto moduloch sú najzaujímavejšími dizajn a spomínaná podpora pekných svetielok.

Obal a jeho obsah

Obaly produktov z rady XPG sa v poslednej dobe držia rovnakého vzoru, a tým je čierny obal s prvkami červenej, bielej a zlatej farby. Rovnako je to i tu. Malým plusom je opäť odklápateľná predná strana krabičky, vďaka čomu si potenciálny zákazník môže prezrieť dizajn RAMiek zblízka a nemusí ich nutne vyberať z balenia. Na obale sa nachádza drvivá väčšina najdôležitejších informácií, ale tie by mal mať kupujúci samozrejme už pod palcom.

Prvé dojmy a spracovanie

RAMky po vybalení pôsobia naozaj kvalitne. Nie sú ani príliš ľahké, ako kúsky pre šetrnejším ľudí, ale ani príliš ťažké, i keď sa na nich nachádzajú celkom rozmerné chladiče. V nich sa ukrýva aj všetok hardvér, ktorý sa stará o funkčnosť podsvietenia. Ich dizajn má viac-menej vyrovnaný pomer agresívnosti a nenápadnej honosnosti, čím dokáže uspokojiť každý typ zákazníka.

Inštalácia a ovládanie

Inštalácia RAMiek na matičnú dosku je veľmi jednoduchá. Stačí, ak viete, ktorým smerom má byť modul otočený a jemným tlakom ho zatlačíte do uloženia, až kým zámky nezapadnú. Viac som sa obával schopnosti a možnosti ovládať podsvietenie. Pred príchodom tohto produktu som vedel len o možnosti ovládania cez program Aura Sync, za ktorým stojí hlavne spoločnosť Asus s vlastnými matičnými doskami. Netreba sa však ničoho obávať. ADATA myslela aj na ľudí, ktorí disponujú doskami od iných spoločností. Na ich stránke sa dá stiahnuť program XPG RGB Sync. Napriek slovíčku Beta vo svojom názve, je plne funkčný a ponúka najmenej 10 rozličných módov, s ktorými sa dá stráviť naozaj veľa času. Prispôsobia sa takmer akejkoľvek situácii, ktorá sa v skrinke môže objaviť. A ak by sa náhodou zákazníkovi podsvietenie nepáčilo alebo nehodilo do skrinky, dá sa jednoducho úplne vypnúť.

Výkon a testovanie

Samozrejme, nestačí, že RAMky len pekne vyzerajú. Musia aj zvládať každé potenciálne pracovné nasadenie. Od spustenia najmenej dvoch okien v prehliadači Google Chrome, cez hranie hier, až po profesionálne programy a nástroje na produktivitu. RAMky sme teda poriadne otestovali a výsledky si môžete prezrieť nižšie v grafoch.

Galéria

Naše hodnotenie

Výkonné? Áno. S podsvietením? Áno. A ďalšie áno patrí tiež obstojnej cene, vďaka ktorej nezbankrotujete. ADATA XPG Spectrix D40 sú všestranné RAMky, ktoré sa nestratia ani v počítači na bežné hranie, ani u profesionála, ktorý počítač používa ako pracovný nástroj. Pri cene, ktorá je na rovnakej úrovni ako ceny iných DDR4 RAMiek s podobnými rýchlosťami, s touto kapacitou a taktom a s bonusom RGB LED podsvietenia, môžeme tieto moduly iba odporúčať.

Klady

 • dizajn
 • integrované RGB LED
 • jednoduché taktovanie
 • cena porovnateľná s bežnými RAMkami

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

ADATA XPG Spectrix D40 3000 MHz 32GB Kit 2017

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 138,98 mm
 • Výška: 47,37 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 7,6 mm
 • Farba: červená/čierna
 • Orientačná cena: 360 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: ADATA

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk