Genesis Krypton 700 - Recenzia

Genesis Krypton 700 - Recenzia

 

Spoločnosť Genesis priniesla na trh už niekoľko sérií počítačových periférií. Do jej portfólia patrí aj myš Krypton 700, ktorá sa pýši RGB podsvietením a Omron spínačmi v hlavnej úlohe. Za akčnú cenu teraz prichádza aj so softvérom, ktorý umožňuje prispôsobiť si myš tak, aby padla do ruky (a oka) naozaj každému.

Obsah balenia a prvý dojem

Prednú stranu zdobí ilustrácia produktu s označením, ktoré upozorňuje na RGB podsvietenie myši. Na boku a zadnej strane balenia sa nachádzajú technické špecifikácie.

Vo vnútri sa nachádza myš chránená plastovou ulitou. Okrem nej nám Genesis pribalil aj náhradné pojazdy a manuál.

Do oka okamžite padne RGB lem, ktorý je akýmsi prechodom medzi vrchnou a bočnou časťou. RGB podsvietenia sa tentoraz dočkalo aj logo myši.

Z hľadiska konštrukcie je Krypton 700 tvorená čiernym zmäkčeným plastom. Vďaka nemu sa dobre drží, no hlavne sa nekĺže.

Genesis osadil do dvojice ľavého a pravého tlačidla Omron spínače so životnosťou až 20 miliónov stlačení, čo je naozaj dlhá doba. Medzi tlačidlami sa nachádza koliesko, ktoré je kvalitnejšie ako u väčšiny myší tejto značky. Krokovanie kolieska sa nachádza na rozhraní medzi jasným a nejasným. Nedrhne sa, nevŕzga a počas scrollovania máte príjemný pocit z jeho používania.

Pod kolieskom je umiestnený prepínač DPI, ktorý po prepnutí zmení asi na sekundu podsvietenie myši na farbu DPI profilu. Tú si môžete prispôsobiť manuálne v softvéri.

Na ľavom boku je umiestnená dvojica internetových skratiek v podobe kroku vpred a vzad. Sú dobre umiestnené, preto nie je nutné prehmatávať pre dosah na zadné tlačidlo.

Hneď vedľa ľavého tlačidla sa nachádza ďalšie, celkom neštandardne umiestnené tlačidlo. Genesis ho nazýva „Fire key“, no nejde o nič iné, ako o obyčajný dvojklik.

Myš je celkom dobre tvarovaná a pravákovi sedí v ruke dokonale. Aj napriek tomu, že myš nie je nijako extra ťažká, výrobca sa rozhodol nikde nenapísať presnú hmotnosť. Podľa mojich odhadov by to však mohlo byť niečo okolo 100 gramov.

Senzor

Krypton 700 hostí senzor PixArt PMW3310. V cenovej hladine, do ktorej je tento počin Genesisu umiestnený, ide o senzor bežne využívaný konkurenciou.

Nevysvetliteľným problémom je, že aj s 1000Hz polling rate-om sa myš občas zasekne, síce len na pár milisekúnd, no je to veľmi citeľné a nepríjemné.

Odhliadnuc od týchto výchyliek je však jej senzor celkom presný, bez akéhokoľvek badateľného jitteru.

Poteší aj nízky LOD, vďaka ktorému myš sníma asi milimeter od podložky.

Softvér

Samozrejmosťou každej hernej myši je akási forma úpravy podľa hráčovho priania. V prípade myši Krypton 700 je ňou softvér, ktorý ponúka úplne všetko. Je trochu neprehľadný a niektoré nadpisy slúžia zároveň ako tlačidlá.

V prvom rade sa dajú všetky tlačidlá myši v softvéri premapovať. Možné je meniť efekty, rýchlosť aj intenzitu podsvietenia. Farby môžeme vyberať z celého RGB spektra, čo len rozširuje vašu paletu možností.

Samozrejme, môžete vytvárať DPI profily (tie sa dajú vyberať od 100 po 7200DPI s rozstupom po 100DPI, čo je naozaj hromada možností).

Možné je zapínať a regulovať akceleráciu, polling rate a taktiež aj rýchlosť scrollovania. Poteší aj manažér makier, ktorý umožňuje vytvárať makrá nahrávaním aj s určenou pauzou krokov alebo úplne bez nej.

Všetky svoje nastavenia môžete ukladať do profilov a tlačidlám je možné priradiť spustenie konkrétneho profilu.

Softvérovej stránke okrem neprehľadnosti nie je čo vytknúť.

Naše hodnotenie

Je trochu na škodu, že má táto myš (vzhľadom na jej dobrú cenu) takéto hlúpe chyby. Tie by mohla spoločnosť opraviť jednoduchým fixom, čo by rozhodne vylepšilo jej hodnotenia. Žiaľ, kvôli sekaniu nemôžeme využiť myš na jej primárny účel. Chcelo by to popracovať aj na prehľadnosti softvéru. Okrem týchto výčitiek sa však ako hráč už naozaj nemám na čo sťažovať. Myš má výbornú a pevnú konštrukciu, rovnako aj ergonómiu. Tlačidlá majú vysokú životnosť a náhradné pojazdy sú čerešničkou na torte.

Klady

 • dizajn
 • RGB podsvietenie
 • ergonómia
 • pribalené náhradné pojazdy
 • Omron spínače

Zápory

 • nedotiahnutý softvér
 • nevyužitý potenciál senzora

Informácie o produkte

Genesis Krypton 700 2017

 • Kategória: Myši
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 30 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec Genesis

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk