E-BLUE SCION-32 - Recenzia

E-BLUE SCION-32 - Recenzia

 

SCION 32 je vlastne herné AIO, ktoré disponuje 32 palcovým LCD displejom, masívnym dizajnom a možnosťou vyskladať si ho podľa vlastných predstáv. K nám prišiel na test už s vopred vyskladaným hardvérom, ale keďže je možné vyskladať si ho podľa vlastných predstáv, samotný hardvér hodnotiť nebudeme.

Vlastnosti

Pri výbere súčiastok do SCION-u si môžete zvoliť dva typy displejov o uhlopriečke 32 palcov. Prvý LCD displej je LED displej s rozlíšením FHD- 1920x1080 p s obnovovacou frekvenciou 144Hz. Druhý LCD displej je taktiež LED. Rozlíšenie sa zvýšilo na QHD- 2560x1440 p a obnovovacia frekvencia sa znížila na 60Hz.

AIO podporuje dosky typu ATX a mATX, kombináciu dvoch HDD/SSD diskov, PC zdroj či zapojenie jednej GPU. Keďže ide o pomerne kompaktné zariadenie, nie je v ňom tak veľa miesta ako v normálnom Full Tower alebo MID tower prevedení.
O chladenie sa stará dvojica 1500 ot. ventilátorov s PWM reguláciou. Nezabudlo sa ani na interné reproduktory a vyvedené USB porty spolu s audio jackmi.

Dizajn

Keď prvýkrát uvidíte SCION 32 na živo, poviete si, že ide o robustné AIO a dizajnovo pripomína skôr Autobota alebo Titana než hernú mašinu. Celý set je zostavený z hliníkovo plastovej konštrukcie, ktorá má byť odolná a pevná zároveň. Samotné AIO váži približne toľko ako 47 palcový televízor alebo klasický herný PC. Hliníková základňa a hliníkové závesné ramená po bokoch hmotnosť len zvyšujú. Na hliníkovom ráme je zavesená konštrukcia, ktorá obsahuje LCD displej lemovaný hrubými rámami . Na zadnej časti LCD displeja sú umiestnené PC súčiastky. Smerom zhora nadol sú GPU, základná doska, HDD/SSD a zdroj.

V zadnej časti možno vidieť obrovský nápis SCION 32. Nápisy sú vygravírované na LED podsvieteniach modrej farby v spodných rohových častiach AIO, ale aj na hliníkových rámoch a pod. Modrými LED panelmi je podsvietená predná časť AIO (nápis E-Blue na ráme LCD, v rohoch AIO) ako aj zadná časť v oblasti základnej dosky, rebier a vetracích otvorov.

V prednej časti LCD displeja v pravom hornom rohu sa nachádza päť ovládacích tlačidiel pre LCD aj zapnutie AIO. V celom AIO prevládajú prevažne len matné farby plastov a hliníkových rámov, takže AIO vyzerá vkusne a nevidno na ňom až tak veľmi prach ani odtlačky prstov. LCD displej je možné nakloniť približne len do piatich až siedmich stupňov.

Prístup ku konektorom základnej dosky je celkom sťažený, pretože doska je mierne vnorená do tela AIO a vyvedené USB porty s jackmi sú taktiež utopené v pravej časti stredovej konzoly Scionu.

Test

Už hneď po zapnutí AIO tlačidlom umiestneným v pravom hornom rohu displeja nám udrelo do očí silné podsvietenie loga E-Blue v strede spodnej časti LCD displeja a aj podsvietenie v spodných rohoch AIO. Prekvapením je, že tlačidlá na zapnutie a ovládanie nastavení LCD displeja neboli takmer nijako označené a vôbec neboli podsvietené. V tme bolo len veľmi ťažké zorientovať sa a nahmatať, ktoré tlačidlo slúži na ktorú činnosť a tak sa nám viackrát stalo, že namiesto vstupu do nastavení sme AIO vypli. Na test sme dostali verziu s QHD displejom. Zamrzelo nás, že ovládanie jasu je možné len cez menu LCD displeja a nie aj softvérovo. Bolo dosť náročné nájsť správne tlačidlá a v menu upraviť jas. Napríklad cez deň nám stačil jas na úrovni 45% a v noci sme pracovali s AIO na 0% jase. Kvalita LCD displeja bola dostatočne dobrá. Išlo o matný displej s dobrými pozorovacími uhlami a kontrastom.

Taktiež nás prekvapilo, že regulácia jasu modrého LED podsvietenia AIO či jeho úplné vypnutie neboli možné. Podsvietenie, v prednej časti AIO (E-Blue na ráme a po bokoch dva panely), na nás vplývalo dosť rušivo najmä v noci pri slabšom okolitom osvetlení..

Kvôli GPU, ktorá bola v AIO založená, nebolo možné nastaviť sklon displeja až v takom rozpätí, aké sme si predstavovali. Výrobca uvádza hodnotu 15 stupňov a my sme sa presvedčili len o 8 stupňoch. Pri nakláňaní GPU lupkala a mierne zavadzala, preto sme radšej nechali LCD displej v rovine. Prístup k prednému vyvedenému panelu s dvomi USB a jackmi bol dosť zložitý. Panel bol umiestnený v pravej časti stredovej konzoly zdroja pod LCD displejom, a tak sme mali dosť veľký problém prestrčiť tam ruku a zapojiť si svoje zariadenie (max 2 USB). Ešte väčší problém bol zapojiť si ďalšie periférie či USB hard disk do základnej dosky. Prístup bol taktiež obmedzený a niektoré zariadenia, ako malé USB vysielače pre myš či WIFI, bolo veľmi náročné vytiahnuť.

Pri prevádzke AIO sme si nemohli nevšimnúť hlučný chod dvoch ventilátorov umiestnených v zadnej časti zariadenia. 12cm ventilátory by mali dosahovať len 1500 otáčok za minútu, no zdalo sa nám, ako by išli na maxime celý čas. Taktiež nám tu chýbal softvér na reguláciu otáčok týchto ventilátorov . Hluk nám vadil predovšetkým pri sledovaní filmu či pri surfovaní po internete. Kvalita a maximálna hlasitosť vnútorných reproduktorov Scionu boli rovnako na nízkej úrovni. Pri sledovaní filmu sme nepočuli skoro nič, pri prehrávaní hudby bola kvalita zvuku veľmi slabá.

Naše hodnotenie

Scion 32 je, dá sa povedať, prvé zariadenie svojho druhu. Ide o hybrid medzi klasickým Tower počítačom a displejom s veľkou uhlopriečkou.

Sedieť pred 32-palcovým displejom bližšie ako vo vzdialenosti dva metre je naozaj nepohodlné a taktiež škodlivé pre oči. LCD displej má ale dobré pozorovacie uhly aj kvalitu. Azda najdôležitejšie, čo treba pri Scione 32 podotknúť, je to, že sa v ňom dá vyskladať všetko podľa vlastných predstáv. Na výber máte zo všetkého, a to dva LCD displeje, rôzne GPU, CPU, RAM, základné dosky, zdroje či disky. Silný hliníkový rám a poriadna konštrukcia zabezpečujú lepšiu mobilitu. Samotné zariadenie má ale hmotnosť vyše 15kg a keď si prirátate hmotnosť súčiastok, až taký ľahký SCION nebude. Scion 32 má mnoho nedostatkov, ako chýbajúca regulácia jasu LCD, LED podsvietenia, málo USB portov, prístup k nim a podobne.

V skratke ide o slušné zariadenie, ktoré si môžete poskladať ako svoj vlastný PC a používať ho. Osobne, ak by som mal na výber medzi kúpou a skladaním súčiastok do Scionu 32 a Tower počítačom, zvolil by som Tower počítač a menší monitor so zahnutým LCD displejom.

Klady

 • možnosť vyskladať si ho podľa vlastného vkusu
 • osobitý dizajn
 • LCD displej
 • kvalitná konštrukcia

Zápory

 • regulácia jasu LCD len cez menu
 • hlučné chladenie
 • prístup k USB portom
 • málo USB portov na prednom paneli aj to len USB 2.0
 • chýbajúca možnosť meniť/ vypnúť LED podsvietenie
 • kvalita reproduktorov

Informácie o produkte

E-BLUE SCION-32 2017

 • Kategória: Herné stolové počítače, Monitory
 • Šírka: 220 mm
 • Výška: 530 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 790 mm
 • Hmotnosť: 15800 g
 • Orientačná cena: Podľa komponentov - neurčená €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: E-Blue

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk