HyperX Pulsefire FPS + Fury S - Recenzia

HyperX Pulsefire FPS + Fury S - Recenzia

 

O tom, že Kingston vo svete pamäťových médií nie je žiaden nováčik, niet pochýb no pred nedávnom sa začali na trhu objavovať aj ostatné periférie. My sme mali možnosť otestovať ich novú myšku spoločne s podložkou. A ako dopadli? Čítajte ďalej...

Úvod - dizajn

Myška spolu s podložkou k nám dorazili v bežných predajných baleniach a v nich sa z hľadiska príslušenstva v oboch prípadoch nenachádzalo nič okrem manuálov.

Najskôr sme sa pozreli na testovanú podložku, ktorá svojimi rozmermi bez problémov pokryje väčšinu plochy menšieho stola a môžete mať na nej klávesnicu či dokonca notebook. Celkom sa nám páči aj hrúbka 4mm, vďaka ktorej je podložka mierne mäkká a príjemná na dotyk. Spodná strana je navyše pogumovaná, aby sa podložka nekĺzala po stole.

Na druhej strane myška vyzerá relatívne nenápadne, dizajn je jednoduchý a funkčný. Po stránke použitých materiálov vyhral matný plast a na stranách sa nachádza jemná textúra, aby sa myška lepšie a presnejšie držala, čo rozhodne každý ocení.
Makro tlačidlá sa na myške nachádzajú iba štyri, z toho dve sú na ľavej strane, jedno je na chrbte myšky pre výber nastavenia DPI a ďalšie v koliesku.

Vďaka skoro neutrálnemu tvaru myšky si na svoje prídu aj ľaváci. Pohodlie pri držaní je vynikajúce, no to je aj vecou osobného vkusu. Tuhosť tlačidiel je tiež „tak akurát“ a tlačidlá sú príjemné na používanie, pričom hlasitosť kliknutí je priemerná.

Dojmy

Spočiatku sa zdala myška prekvapivo ľahká, no po chvíli tento pocit pominul a nečakane rýchlo som si na myšku zvykol. S cenovkou približne 60 eur sa jedná o vynikajúcu myš najmä pre hráčov, pretože sa výborne drží a v ruke sa nešmýka. Potom už je ten Headshot len na skille hráča.

Osobne nie som príliš veľký fanúšik RGB, a aj preto sa mi páčilo jednoduché podsvietené logo. Mnohí, ktorí prihliadajú najmä na parametre, môžu namietať kvôli nízkej hodnote DPI. Vysvetlenie je jednoduché: FPS hráči mnohokrát preferujú presnosť a využívajú dosť nízke nastavenia DPI.

Na záver musím uznať, že HyperX zvládli vytvoriť vážne dobrú hernú myšku a rozhodne som zvedavý, čo prinesú v budúcnosti.

Naše hodnotenie

Herná myš od spoločnosti HyperX si rozhodne zaslúži pochvalu za vynikajúce spracovanie. Myška vyzerá jednoducho a funkčne a s cenovkou približne 60eur je dostupná pre väčšinu hráčov. Myška bola vytvorená zámerne pre hráčov FPS hier, čo bol aj dôvod pre použitie senzora s nižším rozlíšením a to je dobre. Myška je navyše Plug’n’play, vďaka čomu sa netreba zaoberať zbytočnými utilitami. Príjemným dodatkom je tiež podložka Fury S, ktorá sa hodí na každý stôl a poslúži ako podložka myši a klávesnice. Ako celok sa nám myška s podložkou veľmi páčili, a preto, ak práve hľadáte novú, odporúčame zbystriť pozornosť.

Klady

 • vzhľad
 • používanie
 • pohodlie

Zápory

 • v podstate žiadne

Informácie o produkte

HyperX Pulsefire FPS + Fury S 2017

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 71 mm
 • Výška: 127 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 41 mm
 • Hmotnosť: 95 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 65 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Kingston

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk