Genesis Krypton 500 - Recenzia

Genesis Krypton 500 - Recenzia

 

Genesis prináša na trh jednu z ďalších herných myší. Táto útočí svojou cenu, ktorá je 20€. Je myš od Genesis dobrým vstupom do herného sveta? To sa dozviete v recenzii.

Obsah balenia a prvý dojem

Myš do redakcie dorazila v naozaj peknej krabičke. Na prednej strane môžeme vidieť ilustráciu myši a maximálne DPI jej senzora, ktoré je až 7200 DPI. Na bočnej a zadnej strane sú technické špecifikácie myši.

V balení nájdeme myš Krypton 500, príručku na prvé použitie a 5 nálepiek s logom Genesis.

Myš na prvý pohľad vyniká kombináciou červenej a čiernej. Krypton 500 je tvorená mäkčeným plastom, pričom vrchná čierna časť má aj jemne pogumovaný povrch s v strede vyrazeným logom Genesis.

Prechod medzi čiernou a červenou spríjemňuje priesvitný lem, cez ktorý preniká osvetlenie. To sa prispôsobuje podľa aktuálneho DPI myši, ktoré môžeme zmeniť tlačidlom navrchu myši.

Krypton 500 štandardne disponuje aj dvoma bočnými tlačidlami, ktoré sa nachádzajú na ľavom boku. Ich poloha je logická a na ich stlačenie stačí len jednoducho posunúť palec vyššie.

Kábel, ktorým sa myš pripája, má dĺžku 2 metre a je opletený čierno-červeným opletom.

Váha sa zastavila na 98 gramoch, čo je viac než prijateľná hodnota.

Senzor, softvér a celkový dojem

Síce by sme si pri označení „herná myš“ predstavili aj senzor tomu odpovedajúci, žiaľ, tentoraz sme čakali márne. Senzor PMW 3325 sa podľa špecifikácií radí skôr do priemeru, no osadenie tejto myši týmto senzorom je plne pochopiteľné. Dokáže dosiahnuť citlivosť až 7200 DPI.

Senzor má celkom dobrú maximálnu rýchlosť, ktorá sa pohybuje medzi 3 až 4m/s. Taktiež aj presnosť je celkom slušná a je určite nadpriemerom v tejto cenovej hladine.

Pri vyšších DPI rozlíšeniach (3600+) je možné pozorovať jav zvaný „jittering“, keď myš jemne stráca kontrolu nad kopírovaním pohybu používateľa.

Pochvalu si zaslúži aj softvér, ktorý sa rozhodne zlepšil oproti minule testovanému modelu.

Nájdeme v ňom všetko, čo by sme mohli ako používatelia potrebovať. Môžeme premapovať tlačidlá, zmeniť rýchlosť hlásení, zmeniť rozlíšenie DPI, nastaviť efekty osvetlenia a vytvárať a priraďovať makrá.

Zaujímavosťou je možnosť nastavovania DPI, ktoré má rozstupy po 100, čo je rozhodne plusom a uľahčuje to prispôsobovanie myši k svojim potrebám.

Vytváranie makier je veľmi jednoduché, stačí spustiť nahrávanie a stláčať požadované klávesy. Tie si potom môžeme priradiť k niektorému z tlačidiel. Jedno makro pojme až 30 úkonov.

Počas asi 2-týždňového intenzívneho používania sme narazili na pár nedokonalostí. Prvou z nich je rozhodne nie veľmi dobre premyslené koliesko myši, ktoré sa jednak veľmi jednoducho otáča a má veľmi nejasnú odozvu, no aj nepríjemne vŕzga. Druhým mínusom sú pojazdy myši, ktoré sú z mäkkého plastu, ktorý podložka po čase trením zdegraduje. A keďže sa surfy takýchto špecifických tvarov, aké Krypton 500 má, zháňajú ťažko, nie je veľmi dobré používať pod myš tvrdé plastové podložky.

Naše hodnotenie

Myš Krypton 500 je určená najmä pre hráčov, ktorí chcú získať obstojný kus hardvéru za obstojnú cenu. Presne to im Krypton 500 ponúka. Dobrý senzor, ergonómiu a spínače so životnosťou 10 miliónov kliknutí sú hlavnými prednosťami, ktoré jemne potláčajú maličké konštrukčné nedokonalosti, ktoré by sa rozhodne nemali vyskytovať.

Klady

  • ergonómia
  • senzor
  • cena
  • softvér

Zápory

  • konštrukčné nedokonalosti

Informácie o produkte

Genesis Krypton 500 2017

  • Kategória: Myši
  • Farba:  čirna, červená
  • Orientačná cena: 20 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: NATEC

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk