Natec Genesis H70 - Recenzia

Natec Genesis H70 - Recenzia

 

Natec Genesis H70 sú profesionálne slúchadlá pre hráčov, ktorí požadujú vysokú kvalitu zvuku, ovládania a komfortu počas dlhých herných seáns a taktiež obľubujú počúvanie hudby.

Technológie

 • Multiplatforma
  Slúchadlá potešia hráčov, ktorí nie sú obmedzení na používanie jednej platformy. Vďaka pribalenému adaptéru môžete slúchadla zapojiť k akémukoľvek zariadeniu podporujúcemu audio jack 3,5mm a budú vám fungovať bez výhrad.
 • Citlivý mikrofón a čistý zvuk
  Citlivý mikrofón a vysokokvalitné reproduktory slúchadiel H70 poskytujú vynikajúcu kvalitu zvuku bez šumu a skreslenia. Mikrofón má na otáčateľnom ramene možnosť nastavenia uhla uchopenia, nakoľko je vyrobený čiastočne aj z gumy.
 • Ovládací panel na kábli
  Headset obsahuje ovládanie hlasitosti a mikrofónu priamo na kábli slúchadiel. To vám pomôže pri hraní či inej aktivite.
 • Štýlové a pohodlné
  Červené prevedenie niektorých prvkov zvýrazňuje originalitu a atraktívny vzhľad slúchadiel, vysoký komfort pritom zabezpečuje mäkká výstelka na hlavovom moste a náušníkoch.

Dizajn

Slúchadlá H70 sú vyrobené prevažne z plastových častí matnej a lesklej farby. Matný čierny hlavový most má mäkkú hlavovú opierku potiahnutú imitáciou čiernej kože. Je zakončený čiernymi úchytmi s nápisom Genesis. Hlavový most je prepojený s meničmi pomocou dvoch červených kovových výstuží. Vďaka tomuto systému je možné nastaviť výšku slúchadiel a sčasti aj ich rozpätie.

40mm meniče sú kruhového tvaru, ktoré vypĺňa niekoľko menších kružníc. Meniče na svojej vonkajšej časti obsahujú úchyty s červeným orámovaním a červeným logom Genesis. Čierne meniče majú širokú a mäkkú penovú výstelku taktiež z čiernej „kože“.

Ľavý menič obsahuje otáčateľný čierny mikrofón zhruba v 310-stupňoch, ktorý je sčasti pogumovaný, a tak zabezpečuje miernu ohýbateľnosť. Z meniča ešte vystupuje audio kábel.

Červený audio kábel má dĺžku 2,4m, je pogumovaný a vo vzdialenosti približne 30cm od slúchadiel obsahuje ovládanie hlasitosti. Ovládač má hranatý tvar čiernej farby a obsahuje nápis Genesis, potenciometer na ovládanie hlasitosti a prepínač mikrofónu.

Test

Slúchadlá sme skúšali hlavne na počítači a smartfóne. Ako prvé sme zistili, že zosilňovač v smartfóne nie je dostatočný a slúchadlá hrali o približne tretinu slabšie ako pri pripojení cez zvukovú kartu počítača. Slúchadlá mali dostatočne dobrý pomer výšok a stredov, basy absentovali až po úroveň približne 80% maximálnej hlasitosti headsetu. Pri hraní či sledovaní filmu sme vďaka hmotnosti 280g a pohodlnej mäkkej opierke hlavy dokázali odpozerať film či odohrať hernú seansu bez značnej bolesti hlavy. Meniče neeliminovali okolitý ruch, no boli veľmi pohodlné. Vďaka dobrému nastavovaciemu mechanizmu meničov bol taktiež dobrý aj prítlak k ušiam. Slúchadlá nám tak padli ako uliate a uši sa nám potili len minimálne.

Pri komunikácii cez Skype či TeamSpeak nás druhá strana počula len veľmi slabo a bolo počuť veľké množstvo okolitého ruchu. Citlivosť mikrofónu a eliminácia ruchu boli slabé. Prepínač vypnutia a zapnutia mikrofónu fungoval bez výhrad, no výhrady sme mali k potenciometru ovládania hlasitosti. Potenciometer reagoval stroho.

Hlasitosť sa pri pridávaní neposúvala lineárne, ale buď hrali slúchadlá potichu, alebo príliš hlasno. Pri nastavovaní hlasitosti bolo potrebné točiť potenciometrom pomaly, a tak nám to zabralo viac času. Taktiež pri ovládaní hlasitosti vypadávala občas jedna strana reproduktorov. Táto situácia nastala len zriedka a aj to pri nízkych úrovniach hlasitosti.

Naše hodnotenie

Počas testovania slúchadiel sme zaznamenali mnoho nedostatkov, ale nakoniec sme boli so slúchadlami celkom spokojní. Radosť nám nerobila len kvalita potenciometra a mikrofónu. Výkon headsetu, pohodlnosť a kvalita konštrukcie boli na slušnej úrovni. Príjemná cena okolo 20 eur zo slúchadiel robí kandidáta na kúpu.

Klady

 • Pohodlné materiály, dizajn
 • Cena

Zápory

 • Nepresné ovládanie hlasitosti
 • Kvalita mikrofónu
 • Slabší výkon cez niektoré zariadenia

Informácie o produkte

Natec Genesis H70 2016

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 280 g
 • Farba: Čierna
 • Orientačná cena: 23 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk