Natec Genesis RX69 - Recenzia

Natec Genesis RX69 - Recenzia

 

Cenovo dostupná podsvietená klávesnica od menej známeho výrobcu Natec Genesis.Stojí za to?

Balenie

Klávesnica k nám dorazila v štandardnom predajnom balení. Ako ochranný materiál pri preprave zvolil výrobca mäkkú penu. S výnimkou samotnej klávesnice sa v balení nachádzal už len stručný návod. Inštalačné CD s ovládačmi výrobca prekvapivo nepridáva.

Dizajn a konštrukcia

Po dizajnovej stránke je klávesnica jednoduchá, moderné prevedenie vyzerá oslnivo a minimalisticky, mierne skosené hrany pridávajú klávesnici šmrnc.

Z konštrukčného hľadiska je klávesnica ešte jednoduchšia. Plastová základňa v kombinácii s matným čierným hliníkom vyzerá v skutku dobre a klávesnica tým tiež získala značnú pevnosť. Pod každým tlačidlom sa nachádza výrazný výstupok, ktorý dosť pripomína telo mechanického spínača. Po vytiahnutí klávesu sme zostali sklamaní, no nie prekvapení, vzhľadom na cenovú kategóriu klávesnice. Klávesy aj napriek vysokému profilu majú relatívne nízky zdvih, a to približne 4mm.

Podsvietenie na klávesnici je regulovateľné štyrmi úrovňami, jeho intenzita nám prišla dosť nízka, keďže sme počas slnečného dňa nevedeli rozoznať, či podsvietenie vôbec fungovalo. V noci je situácia síce lepšia, no aj tak by sme uvítali vyššiu intenzitu. Rovnomernosť podsvietenia je dobrá, pričom podsvietenie je viditeľné iba na klávesoch a podložke na zápästia. Okolie klávesov je bez podvietenia, čo vo výsledku vyzerá dobre a podsvieteným klavesom pridáva na kontraste. Napriek márnym snahám nájsť ovládač sme neuspeli, pretože skrátka žiaden neexistuje.

Dojmy z používania

Osobne sa mi páči dizajnové spracovanie tela ako takého, aj keď mi spočiatku nesadla zbytočne vysoká základňa, ktorá namiesto zvýšenia komfortu robí presný opak. A tak po pár hodinách používania som pomaly začal chytať kŕče do zápästí. Pre používateľov notebookov vysoký profil klávesov môže vyznieť odpudzujúco, no po chvíľi zvyku som si na vysoký profil v kombinácii s relatívne nízkym zdvihom zvykol. Prvé preklepy mi prišli dosť nepríjemné, zvlášť keď som narazil prstom o hliníkovú základňu. Hlučnosť klávesnice je v norme, no rozhodne by som si nedovolil nazvať ju tichou, písanie na nej je značne hlučné, obzvlášť keď sa nachádzate v tichom prostredí. Podsvietenie klávesnice ma dosť sklamalo, pretože je skrátka nevýrazné a zle viditeľné, navyše nedisponuje možnosťou RGB, a tak nie je možné nastaviť si ľubovoľnú farbu. V tomto prípade je limit sedem farieb na rôzných zónach klávesnice.

Naše hodnotenie

Lacná a jednoduchá herná klávesnica, za ktorú nie je potreba sa hanbiť na LAN párty. Svojím dizajnom pripomína drahú mechanickú klávesnicu, za čo rozhodne dostáva plus, no má aj svoje temnejšie stránky, napríklad podsvietenie, ktoré keby bolo dvakrát také výrazné, nič zlé by sa nestalo. Takto je iba vidieť, že je prítomné, no nedáva o sebe moc vedieť. Písanie na klávesnici je príjemné vďaka ideálnej výške chodu kláves, ktorý je zakončený istým stiskom. Makro klávesy môžu niektorým užívateľom chýbať, zatiaľ čo iní ich absolútne nevyužívajú, preto nechám rozhodnutie na každom osobne. S cenou 30€ je klávesnica ideálnym riešením, a to hlavne pre hráčov s obmedzeným rozpočtom.

Klady

 • dizajn
 • Cena

Zápory

 • zbytočne vysoká základňa
 • nevýrazné podsvietenie

Informácie o produkte

Natec Genesis RX69 2016

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 482 mm
 • Výška: 189 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Hmotnosť: 1050 g
 • Farba: Čierna
 • Orientačná cena: 30 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Janková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk