RECENZIA: Lenovo ThinkBook Plus G3 - Inovatívny a nečakane praktický

RECENZIA: Lenovo ThinkBook Plus G3 - Inovatívny a nečakane praktický

Nebudem tvrdiť, že na poli notebookov neexistuje inovácia, no od ich počiatkov, keď slovo notebook predstavovalo po väčšinou šedé kvádre plastu a kovu, sa toho až toľko nezmenilo. Áno, rozmery sa zmenšili, parametre vylepšili, výdrž predĺžila a dizajn je už tiež na inej úrovni. No bežný notebook stále predstavuje spodnú časť s komponentami pre výkon, vrchnú časť s obrazovkou spojenú so spodnou vďaka nejakej forme pántov. Ale nemusí to tak byť vždy. Je veľmi príjemné vidieť, že viacero spoločností sa stále snaží posúvať hranice nielen toho, čo notebooky zvládnu, ale aj ich samotnej esencie a formátu. Medzi tieto spoločnosti patrí aj Lenovo. So svojou novinkou nazvanou Lenovo ThinkBook Plus G3 prináša na trh niečo doposiaľ nevidené a nevídané.

 
RECENZIA: Natec Cabassu G2 - Hviezda kancelárskych zostáv

RECENZIA: Natec Cabassu G2 - Hviezda kancelárskych zostáv

Správni počítačoví nadšenci vedia, aké dôležité je mať nielen výkonné, resp. pre špecifickú úlohu správne komponenty, ale aj spoľahlivú hernú skrinku, ktorá ponúkne dostatok priestoru pre všetky komponenty a zabezpečí optimálne chladenie. Vyššia úroveň je, samozrejme, keď skrinka navyše vyniká po stránke dizajnu. Natec Cabassu G2 síce už na prvý pohľad neponúka žiadne výstrelky či veľké vychytávky, ale aj šedé myšky dokážu na konci romantického filmu prekvapiť a očariť. Či bolo toto recenzovanie ako romantická komédia, alebo skôr išlo o horor, kde sú šedé myšky požierané pytónom, to sa dočítate nižšie.

 
RECENZIA: HyperX Clutch Gladiate - Logické obmedzenia v lacnom prevedení

RECENZIA: HyperX Clutch Gladiate - Logické obmedzenia v lacnom prevedení

Third-party gamepady nie sú vo svete Xboxu až tak obľúbené, za čo môže hlavne jeden jednoduchý fakt. Doteraz sa nedali pripojiť k Xbox konzole bezdrôtovo z dôvodu proprietárnej technológie spájania medzi Xboxom a jeho ovládačom. Kábel je teda jedinou alternatívou a ak nie ste profesionálnym hráčom, tak ide o kompromis, ktorý nie je veľmi akceptovateľný pre drvivú väčšinu populácie. Toto obmedzenie sa síce pomaly ruší, no HyperX Clutch Gladiate ešte vychádza zo starých princípov. Dokáže aj napriek tomu zaujať?

 
RECENZIA: Endorfy Arx 700 Air - Nová, väčšia, lepšia?

RECENZIA: Endorfy Arx 700 Air - Nová, väčšia, lepšia?

Trh s počítačovými skrinkami je v dnešnej dobe naozaj bohatý, takže si je z čoho vyberať a každá značka sa snaží zaujať hráčov iným spôsobom. Nie všetky počítačové skrinky sú zamerané na hráčov a herných nadšencov. Keďže herní hráči majú špecifické požiadavky na výkon, chladenie a dizajn, je dôležité nájsť skrinku, ktorá nielenže spĺňa tieto podmienky, ale aspoň v jednom aspekte ich aj prekonáva. Jednou z najnovších možností je skrinka Endorfy Arx 700 Air, ktorá sľubuje byť skvelým a verným spoločníkom pre každý herný svet. V nasledujúcej recenzii sa bližšie pozrieme, čo táto skrinka naozaj ponúka.

 
RECENZIA: ASUS Zenbook S13 OLED UX5304VA  - Je možné vylepšiť dokonalosť?

RECENZIA: ASUS Zenbook S13 OLED UX5304VA - Je možné vylepšiť dokonalosť?

V mojich očiach ASUS ostáva uveriteľne neuveriteľnou liahňou jedinečného hardvéru a tentokrát nemám dôvod to skrývať už ani v úvode nasledujúcej recenzie na ich najnovšie osvieženie v rámci kancelárskeho aj kreatívneho náradia. Asi ste už pochopili, úvodná grafika vám to jasne napovedala, dnes sa spoločne budeme zohýnať nad novým Zenbookom s označením S13. Aby som bol presný, tak celým názvom ide o ASUS Zenbook S13 OLED v konkrétnej konfigurácii UX5304VA ‒ prečo spomínam práve túto konfiguráciu, a prečo tie neskrývané superlatívy? Ide totižto v rámci svojej triedy o také silné železo, že by ste s ním mohli pokojne popíliť pár chránených platanov vystužených roxorom a ešte by vám ostala kapacita na nejakú náročnejšiu postprodukciu.

 
RECENZIA: Cooler Master MasterLiquid CORE 240L WHITE - Priemerný vodník s dobrou cenou

RECENZIA: Cooler Master MasterLiquid CORE 240L WHITE - Priemerný vodník s dobrou cenou

Práve dnes predstavila spoločnosť Cooler Master svoje dva nové AiO chladiče zo série MasterLiquid Core s označením 240L a 360L, teda verziu s dvoma a troma 12 cm coolermi a približnou s dĺžkou 240 (2×120) a 360 (3×120) mm. Naša redakcia dostala možnosť otestovať ich v miernom predstihu niekoľkých týždňov, takže vám teraz môžeme medzi prvými sprostredkovať osobné skúsenosti z poctivého testovania.

 
RECENZIA: Niceboy HIVE Pins 3 - Spomienky

RECENZIA: Niceboy HIVE Pins 3 - Spomienky

Nedávno som sedel vo svojom rodnom dome, ktorý sme spolu s manželkou podrobili obsiahlej rekonštrukcii a pomocou starých fotografií som spomínal na to, ako to tam v minulosti, kde som vyrastal vyzeralo. Je to zvláštny pocit sedieť prakticky na tom istom mieste s fotografiou v ruke, pričom celuloidový papierik zachytáva moju detskú verziu, hoci už v realite mám dávno tesne pred svojou štvrtou dekádou života. Hrabanie v spomienkach s pohárikom kvalitného alkoholu je pre mňa vždy neopakovateľným zážitkom a vždy si pri takomto procese dokážem spomenúť na špecifickú situáciu zo svojich detských čias, ktorá je pre mňa ekvivalentom hrejivej deky ‒ samozrejme, kredit treba pripísať aj tomu chľastu. A čože som to pri tej nedávnej retrospektíve vo vlastnej minulosti našiel? Fotografiu, kde sedím na gauči vo vyťahanej teplákovej súprave, na ušiach mám slúchadlá, v ruke walkman a myslím si, že som na koncerte nejakej rokovej kapely. Zmrazená spomienka sa akoby mávnutím čarovného prútika roztopila a ja som si dokázal vybaviť presne ten konkrétny moment z fotky a zaradiť ho do patričného kontextu. Začal som sa smiať, mysliac na tú nekonečnú hromadu krabičiek od dnešných moderných slúchadiel, ktoré mi v pravidelnom tempe prechádzajú ušami. Život je často jedna veľká tragikomédia, ktorú si paradoxne tak radi a neraz až priam obsesívne konzervujeme všetkými dostupnými spôsobmi. Vlastne aj tento text sa v budúcnosti môže stať súčasťou akejsi virtuálnej časovej schránky, ktorá splní svoj účel v rámci sondy do kvality súčasnej audiotechniky. V nasledujúcich riadkoch sa totižto budeme rozprávať o kvalite cenovo dostupných ANC slúchadlách od českej firmy Niceboy, ktoré by v tej záplave zahraničnej konkurencie mohli nanešťastie zapadnúť.

 
RECENZIA: D-Link Eagle PRO AI - Router R32 a MESH M32 - Stará a hrdzavá lokomotíva

RECENZIA: D-Link Eagle PRO AI - Router R32 a MESH M32 - Stará a hrdzavá lokomotíva

Je to skutočne zaujímavé, ba až paradoxné, ako sme sa spoločne zmierili s tým, že vývoj technológií ohľadom poskytovania a šírenia internetu v domácnostiach ostane stáť desiatky rokov na jednom mieste. Až v poslednej dobe sa v tomto smere začína konečne niečo diať a ja by som to celé prirovnal k starej a hrdzavej lokomotíve, ktorá dekády stála vonku na konci dávno nepoužívanej trate. Pršalo na ňu, sadal na ňu prach a snežilo na jej pomaly hrdzavejúce oplechovanie, pričom jedného dňa sa niekto rozhodol, že ju preberie k životu. Keď sa v 90. rokoch začali inštalovať prvé verzie internetových routerov, otvorene sa všade písalo, že ide len o dočasný spôsob dávkovania internetu naprieč domácnosťami, ktorý dozaista pokrok skôr či neskôr vymení za niečo oveľa praktickejšie. Dnes už vieme, že to „neskoro“ v tomto prípade nabralo skutočne hrubú štruktúru a preto akákoľvek invencia v tomto ohľade musí byť právom braná ako pokrok. S ohľadom naň si dnes povieme viac o nových produktoch spoločnosti D-Link, ktorá ponúka komplexné riešenie v rámci internetu doma.

 
RECENZIA: OMEN 17 (2023) - Elegán s nadváhou

RECENZIA: OMEN 17 (2023) - Elegán s nadváhou

Aktuálny rok 2023, ak vás tento text dokázal zastihnúť stále v uvedenom kalendári, by som osobne rád pasoval za najprogresívnejší rok poslednej dekády, minimálne čo sa týka výkonnostného a dizajnérskeho progresu herných laptopov ‒ iste, stále platí, že moderné technológie majú stúpajúcu krivku takmer vo všetkom, ale práve segment herných notebookov nám v tomto smere trocha stagnoval. Za predpokladu, že ste však čítali moje nedávne recenzie, napríklad na najnovšie herné náradie od ASUSu, tak už dobre viete, že onen proklamovaný rok s číslovkou dvadsaťtri bude v tomto ohľade predsa len trocha iný. NVIDIA totižto svojich klientov hojne zasypáva novými grafickými kartami RTX 4000, určenými priamo pre prenosné počítače a ani HP nevynecháva. V tejto súvislosti som nedávno dostal šancu otestovať ich vlajkovú loď herných notebookov OMEN, ktorá sa v sedemnásť palcovom prevedení ocitla na mojom pracovnom stole a skoro ho rozlámala na kúsky.

 
RECENZIA: Lenovo ThinkBook 16p G3 ARH - Staré za nové?

RECENZIA: Lenovo ThinkBook 16p G3 ARH - Staré za nové?

Spoločnosť Lenovo ma nedávno potešila kvalitou svojho kancelárskeho laptopu ThinkBook 13s G4 IAP, čo ste mohli vydedukovať na základe našej predchádzajúcej recenzie. Preto som pri komunikácii s distribútorom predmetnej značky, ktorá je u nás stále viac populárna, neváhal a od kompaktnej trinástky prešiel bez prestávky rovno na šestnástku. Dnes sa preto spoločne pozrieme na súhrn mojich čerstvých poznatkov z recenzovania šestnásť palcového modelu Lenovo ThinkBook 16p G3 ARH, s ktorým som mal možnosť pracovať viac než mesiac.

 
RECENZIA: Kingston Fury DDR5 6000MHz 32GB - Zlatá stredná cesta budúcnosti

RECENZIA: Kingston Fury DDR5 6000MHz 32GB - Zlatá stredná cesta budúcnosti

Výkonný procesor a nadupaná grafická karta, o tom väčšina hráčov často sníva. Bez ďalších komponentov by si však žiaden počítač ani neškrtol a rozumný výber s vyššou počiatočnou investíciou môže často ušetriť kopu starostí a výdavkov v budúcnosti. Mať v počítači dostatočnú kapacitu RAM (a hlavne stabilnej RAM) je naozaj dôležité a množstvo hráčov to zistí prineskoro. Okrem kapacity však do hry vstupuje aj takt RAM modulov a ich odozva. Spoločnosť Kingston je na poli pamätí už takmer legendárna a ich Fury modely si našli domov v miliónoch zariadení. Na testovanie sa nám tentoraz dostavil kúsok s mierne obšírnym menom Kingston Fury DDR5 32GB 6000MHz CL36 KF560C36BBEAK2-32 a my sme sa samozrejme hneď pustili do testovania.

 
RECENZIA: Aorus Stealth 500 DIY KIT - Inovácia, ktorú málokto čakal

RECENZIA: Aorus Stealth 500 DIY KIT - Inovácia, ktorú málokto čakal

Herné počítače predstavujú nekonečný zdroj inovácií a vylepšení pre každého hráča, ktorý sa chce pohnúť vpred. Za posledné roky sa vnútorné rozloženie stolových počítačov veľmi nezmenilo, až na pár výnimiek. Preto je skvelé, že spoločnosti ako Aorus, dnes už rokmi overená a populárna známa značka v celom hernom svete, neustále inovuje a ponúka produkt menom Aorus Stealth 500 DIY KIT, určený mierne náročnejším používateľom, no najmä ľuďom, ktorí nenávidia nevzhľadné kábliky viditeľné voľným okom. V redakcii sme mali možnosť tento produkt vyskúšať a poskytnúť vám recenziu, ktorá sa nachádza nižšie na nasledujúcich riadkoch.

 
RECENZIA: Kingston Fury DDR4 3733Mhz 32GB - Špičkový výkon a moderný dizajn za dostupnú cenu

RECENZIA: Kingston Fury DDR4 3733Mhz 32GB - Špičkový výkon a moderný dizajn za dostupnú cenu

Väčšina hráčov túži najmä po výkonnom procesore a nadupanej grafickej karte, ale tieto komponenty osamote nie sú postačujúce pre správne fungujúci počítač. Je dôležité zvážiť aj ďalšie súčasti a možno zainvestovať viac peňazí do občas prehliadaných komponentov. Mať v počítači dostatočnú kapacitu RAM (a hlavne takej, ktorá je stabilná a rýchla) je totiž naozaj dôležité, pričom množstvo hráčov to často zistí prineskoro. Spoločnosť Kingston je popredný výrobca počítačových komponentov a známa je najmä vďaka svojim spoľahlivým a kvalitným pamäťovým modulom. RAMky od Kingstonu patria medzi najpopulárnejšie na trhu a kúsok s názvom Kingston Fury DDR4 32GB 3733Mhz CL19 KF437C19BB1AK2/32, ktorý sme mali možnosť otestovať, nie je výnimkou.

 
RECENZIA: Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP - Ako pierko s mozgom

RECENZIA: Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP - Ako pierko s mozgom

Spoločnosť Lenovo pokračuje v šľachtení svojej Think kultúry a právom by sme im mohli pripnúť nielen pomyselnú medailu za nástojčivosť pri vytváraní nemenného dizajnu modelovej série ThinkPad, ale súčasne si právom jednu zaslúžia aj za cielené inklinovanie ku tej, dnes toľko riešenej, technologickej moderne. Narážam na inak zrejmý fakt, že výzor spomínaných zástupcov značky Think je voči sebe natoľko odlišný, až si predmetná firma Lenovo zaslúži potlesk za umné cielenie na dva odlišné prúdy platiacich zákazníkov. Dnes vám ponúknem recenziu na aktuálnu verziu trinásť palcového ThinkBooku, inak o poslednom ThinkPade sme sa rozprávali len pred pár číslami. Vopred vás musím varovať, aby ste si pozatvárali všetky okná, keďže prípadný prievan by mohol v tomto texte narobiť veľkú šarapatu.

 
RECENZIA: Kingston Fury Renegade 1TB - Rýchly a overený

RECENZIA: Kingston Fury Renegade 1TB - Rýchly a overený

Už dávno tu nie sú doby pomalých a vrčiacich harddiskov. Postupne sú na ústupe aj 2.5 palcové SSD. Sláva štandardu M.2 a NVMe diskom s veľkou kapacitou a ešte väčšími rýchlosťami zápisu a čítania. Na testovanie k nám tentoraz zavítal kúsok od spoločnosti Kingston, ktorá je na poli počítačových pamätí a diskov jedným z najznámejších mien. Kúsok s menom Kingston Fury Renegade 1TB sľubuje nielen vysokú kapacitu a rýchlosť, no možno neurobí ani veľkú dieru do peňaženky potenciálnych majiteľov. Ako sa mu darilo v testoch si samozrejme prečítate v riadkoch nižšie.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk