RECENZIA: Lenovo YOGA C740 - Business trieda s novogeneračným procesorom

RECENZIA: Lenovo YOGA C740 - Business trieda s novogeneračným procesorom

Tenké telo, nízka hmotnosť a dlhá výdrž batérie – takto by som charakterizoval business segment prenosných počítačov. Nový model Lenovo C740 zaškrtáva presne tieto políčka a navyše ich pár pridáva. Ide napríklad o tenké celokovové telo a WiFi 6. Presne o týchto vlastnostiach a celkovom dojme z novinky od Lenova s procesorom Intel Core i7 10. generácie a mnohom ďalšom sa dočítate v tejto recenzii.

 
RECENZIA: Fractal Design Define 7 Compact Solid Black - Keď na obra použijete zmenšovací lúč

RECENZIA: Fractal Design Define 7 Compact Solid Black - Keď na obra použijete zmenšovací lúč

Čo sa stane, ak vezmete jedného z obrov na poli počítačových skriniek a jeho nákresy necháte prejsť kopírkou s nastavením veľkosti na 85%? Má na trhu miesto veľký čierny monolit, ktorý vlastne už nie je taký veľký? A prečo sa toľko pýtam už v úvode recenzie, keď musí byť všetkým ľuďom jasné, že odpovede na tieto otázky a viac sa nachádzajú v riadkoch nižšie? Najnovšia skrinka od spoločnosti Fractal Design u nás pristála ešte pred koncom informačného embarga, preto vám teraz prinášame úplne najčerstvejšie dojmy z jej testovania.

 
RECENZIA: Genesis Xenon 220 - Myš, ktorá nekliká

RECENZIA: Genesis Xenon 220 - Myš, ktorá nekliká

Aj keby mi podľa názvu nebolo jasné, že myš Xenon 220 je súrodenec 770, ku ktorej som robila recenziu pred pár mesiacmi, tak by som si ich spojila dokopy podľa dizajnu. Nechcem ich priveľmi porovnávať, pretože 770 je myš na najvyššom mieste v sérii Xenon a má trochu iné zameranie, a 220 sa na ňu podobá skôr len z hľadiska výzoru.

 
RECENZIA: Lamax X10.1 - Športová kamera za dostupnú cenu

RECENZIA: Lamax X10.1 - Športová kamera za dostupnú cenu

O tom, ako sa konzument pri kúpe spotrebnej elektroniky rozhoduje, si môžete myslieť čokoľvek. Faktom však ostáva, že cenová relácia je jedným z prvých troch argumentov pred finálnym verdiktom. V súvislosti so segmentom športových kamier sme už akosi zvyknutí na dve roviny. Tá prvá reprezentuje strop a nesie označenie GoPro. S ňou sa však, pochopiteľne, spája pre niekoho nesmierne vysoká cena. Tou druhou sú, naopak, lacné alternatívy z čínskych manufaktúr, ktoré prehadzujú šablóny výrobkov tak rýchlo, že jeden deň produkujú kefu na záchody a druhý tlačia neoriginálne nárazníky pre Teslu. Je preto logické, že lacnejšia športová kamera – výrobok určený primárne do extrémnych podmienok, často zlyhá skôr, než si niekde v Alpách stihnete zlámať členok na dve časti. Našťastie, dieru medzi cenovým stropom a dnom, ako to rád nazývam, sa pomaly ale isto snaží zaplniť nejedna zaujímavá alternatíva a od Českej značky Lamax sa mi nedávno do rúk dostala ich kamera s označením X10.1. Tá reprezentuje prémiovú kvalitu za prijateľnú sumu, a práve na ňu sa dnes spoločne pozrieme.

 
RECENZIA: Lamax Soul1 - Dizajnový reproduktor do domácnosti

RECENZIA: Lamax Soul1 - Dizajnový reproduktor do domácnosti

Spoločnosť Lamax asi veľa z vás pozná. Ide o výrobcu Bluetooth reproduktorov, kamier, slúchadiel a inej drobnej elektroniky, ktorú možno aj vy máte doma. Ak nie, určite ich produkty aspoň občas vidíte v meste alebo niekde inde, čo len zodpovedá o tom, že ide o známu spoločnosť, ktorej sa darí. V tejto recenzii sa pozrieme na ich bezdrôtový reproduktor, ktorý je určený prevažne do interiéru a má označene Soul1.

 
RECENZIA: CyberPower UT1050eg - Vypli prúd do...

RECENZIA: CyberPower UT1050eg - Vypli prúd do...

Koľkokrát sa vám už v živote stalo, že ste si po náročnom dni plnom starostí sadli za hernú konzolu alebo stolný počítať s jasným cieľom upustiť trocha tej pary pomocou herného ventilu, avšak bohovia zvaní Slovenské elektrárne boli proti? Síce boli aspoň tak slušní, že za hlavný vypínač zobrali až v momente, keď ste spustili nejaký ten online zápas a v jeho priebežnej štatistike sa vyhupli na prvé miesto, ale výsledný efekt to nakoniec nijako nezmenilo. V odlesku čiernej obrazovky s jemným prachovým filtrom bolo totiž badať vaše veľavravné prskanie a chrliac nadávky na všetky svetové strany sa z plánovaného uvoľnenia nakoniec stalo defilé psychického úpadku a zmaru. Hoci vám dnes pri recenzii na produkt CyberPower UT nedokážem zaručiť elimináciu spomínaného scenára, minimálne som vám schopný ponúknuť pomocnú alternatívu a odsunúť onen negatívny stres niekam do úzadia.

 
RECENZIA: ASUS TUF H5 - Crossplatformový drôtový headset s virtuálnym 7.1 zvukom

RECENZIA: ASUS TUF H5 - Crossplatformový drôtový headset s virtuálnym 7.1 zvukom

V modernej dobe, počas ktorej sa trh rozdelil na segmenty niekoľkých herných platforiem, nastal problém so vzájomne nekompatibilným hardvérom, preto dnes výrobcovia kladú dôraz na tzv. cross-platform kompatibilitu. ASUS pod svojou divíziou TUF gaming ponúka slúchadlá H5, ktoré podporujú všetky herné platformy. H5 je drôtový over-ear herný headset, s dvojicou mikrofónov ‒ odnímateľným a vstavaným, ktorý navyše ponúka zaujímavú funkciu, a to virtuálny priestorový zvuk 7.1.

 
RECENZIA: Fractal Design Flex VRC-25 - Ukážte svoju grafickú kartu v tom najlepšom svetle

RECENZIA: Fractal Design Flex VRC-25 - Ukážte svoju grafickú kartu v tom najlepšom svetle

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, prečo aj tie najdrahšie a najviac prémiové grafické karty vyzerajú najlepšie práve z tých uhlov, ktoré takmer nikto neuvidí? A dokonca aj pri lacnejších grafikách je vždy krajšia časť s chladením, nie bok a vrchná časť plochého spoja občas zakrytá plastovým alebo kovovým backplate-om. Prečo mať vlastne grafickú kartu v počítači nainštalovanú vo vodorovnej polohe, keď existujú produkty schopné vystaviť ju v tom najlepšom svetle?

 
RECENZIA: AORUS RAID SSD 2TB - Tie najlepšie PCIe Gen3 rýchlosti s viacerými „ale“

RECENZIA: AORUS RAID SSD 2TB - Tie najlepšie PCIe Gen3 rýchlosti s viacerými „ale“

Najväčšie úložisko, najlepšie rýchlosti, najjednoduchšia obsluha v tom najkrajšom dizajne. Dobre, ten dizajn možno nie je pre každého až taký dôležitý, no ostatné vymenované vlastnosti často vyžadujú náročnejší používatelia, ktorí až tak nehľadia na ceny komponentov. Od čias pomalých hard-diskov už ubehlo veľa času a SSD disky sú v praxi novým štandardom. A to nielen čo sa týka rýchlosti a bezpečnosti dát, ale aj kapacity. A hoci sa môžu zdať SSD disky ako nudná záležitosť, nie každá spoločnosť kráča rovnakou cestou ako ostatné. Niektorí výrobcovia sú ochotní vydať sa mierne odlišným smerom len preto, aby svojím zákazníkom priniesli čo najzaujímavejšie produkty. A práve z takéhoto neočakávaného smeru prichádza aj produkt menom AORUS RAID SSD 2TB.

 
RECENZIA: ASUS TUF M5 - „Sivá myška“ na pohľad, výkonné herné zariadenie na pocit

RECENZIA: ASUS TUF M5 - „Sivá myška“ na pohľad, výkonné herné zariadenie na pocit

Značka TUF Gaming je dnes už pojem, ktorý sa svojou popularitou v portfóliách značky ASUS pomaly doťahuje už na úroveň ROG – Republic of Gamers. TUF je skratkou pre „The Ultimate Force“ a dlhodobo ponúka kvalitné, a hlavne odolné herné PC komponenty i periférie, a svojimi cenami sa udržiava pod hladinou produktov ROG. Do redakcie k nám tentokrát zavítala myška ASUS TUF M5.

 
RECENZIA: Fractal Design Celsius+ S28 Prisma - Nový a farebný, väčší a lepší, taký je Celsius+ S28

RECENZIA: Fractal Design Celsius+ S28 Prisma - Nový a farebný, väčší a lepší, taký je Celsius+ S28

Nejaký ten čas dozadu sme testovali starší, no stále schopný chladič Fractal Design Celsius S24. Čoskoro po jeho recenzii sme sa však mali možnosť pozrieť na jeho náhradníka s novou generáciou pumpy a pridaným ARGB podsvietením. A teraz k nám zavítal aj väčší brat týchto dvoch chladičov s menom Celsius+ S28. Pri rade Celsius+ chladičov číslo v mene označuje veľkosť radiátora, takže keď model S24 disponuje radiátorom dlhým 240mm, ktorý pojme dva 120mm ventilátory, je len logické, že pri S28 bude radiátor určený pre dvojicu 140mm ventilátorov, čiže 280mm. Je však väčší chladič o toľko lepší a oplatí sa priplatiť si zaň?

 
RECENZIA: Genesis Oxygen 400 – hráčsky štupľový headset

RECENZIA: Genesis Oxygen 400 – hráčsky štupľový headset

 

Veľkú časť z hráčskych headsetov na trhu tvoria pevné slúchadlá s čelenkou a náušníkmi. Dajú sa nájsť v rozličných dizajnoch – podsvietené aj nenápadné, s mäkšími či pevnejšími náušníkmi, s káblom či bez, no skrátka...poznáte to. Teda aspoň ja, keďže ich používam a testujem a rozčuľujem sa nad tým, že sú dve tretiny z nich nepohodlné. :)

 
RECENZIA: Trust GXT 244 Buzz - Čistý zvuk za príjemnú cenu

RECENZIA: Trust GXT 244 Buzz - Čistý zvuk za príjemnú cenu

Kvalitný mikrofón. Niekto si pomyslí, že dobrý mikrofón schopný zaznamenať hlas a zvuky v dobrej kvalite je len výsadou profesionálov, či ľudí živiacich sa streamovaním. Každý, kto rád hráva multiplayerové hry vie, ako dokážu bzučiace škreky protihráčov aj spoluhráčov skaziť dojem z hry. Značka Trust je známa ponúkaním produktov s dobrým pomerom cena/výkon, a preto som sa vcelku potešil, keď do redakcie zavítal kondenzátorový mikrofón Trust GXT Buzz, tiež známy ako Trust GXT 244.

 
RECENZIA: TicWatch Pro - Presný čas je to posledné, čo vás zaujíma

RECENZIA: TicWatch Pro - Presný čas je to posledné, čo vás zaujíma

S čínskou spoločnosťou Mobvoi, ktorá je na scéne „len sedem rokov“, som si sám prešiel niekoľkými vrstvami postupného spoznávania. Ich výrazný vstup do sveta produkcie takzvaných chytrých hodiniek som totiž financoval cez jednu z ich posledných Kickstarter kampaní a investoval tak do neistej vízie s názvom TicWatch E. Vtedy išlo o celkovo funkčné hodinky bežiace na Androide, ktoré aj cez svoju nižšiu cenovku dokázali vo výsledku ponúknuť širokú škálu funkcií a konštrukčnej odolnosti. Aj z tohto dôvodu som vývoj tejto stále mladej značky sledoval naďalej s istým profesionálnym záujmom, ktorý nedávno vyvrcholil možnosťou testovania ich vlajkovej lode (pokiaľ ide hodinky, inak produkujú aj bezdrôtové slúchadlá) s označením Pro.

 
RECENZIA: Trust Primo Wireless Powerbank - Nosíte poriadne pevný opasok?

RECENZIA: Trust Primo Wireless Powerbank - Nosíte poriadne pevný opasok?

Nedávno som čítal zaujímavú štatistiku istej (dnes zámerne nemenovanej) spoločnosti so spotrebnou elektronikou, ktorá podľa zámorského merítka definovala segment takzvaných powerbaniek ako prežitok odsúdený na nevyhnutný zánik. Okamžite, ako som sa nad podobnou predstavou hlbšie zamyslel, prišla mi celá táto vízia - údajne podložená aj vierohodnou anketou - ako nelogická hlúposť. Zvlášť dnes, keď najmodernejšie telefóny po jednom dni fungovania sotva lapajú po dychu a kde povolanie mnohých z nás odrezalo od vyhriateho pohodlia vlastného domu. Domu s neobmedzeným prísunom elektrickej energie a tak veľkej hromady káblov s rôznymi prípojkami, že by to stačilo na unikátnu gumovú rohožku do kúpeľne. Dajme však teraz proroctvá okolo prípadného pochovania všetkých externých akumulátorov bokom a poďme si spoločne prezrieť výhody a nevýhody najnovšieho zástupcu v tejto sekcii, ktorý nesie známe logo Trust.

 
RECENZIA: Steelseries Apex 3 - Prekvapivo dobrá nemechanická klávesnica

RECENZIA: Steelseries Apex 3 - Prekvapivo dobrá nemechanická klávesnica

Prednedávnom sme priniesli recenziu na Steelseries Apex 5 z aktualizovanej série Apex. Okrem vyššieho modelu Apex 5 na náš trh prišiel aj model Apex 3. Ten poskytuje okrem spínačov Whisper Quiet, ako si ich výrobca pomenoval, aj IP32 vodotesnosť a 10-zónové RGB podsvietenie. Viac si však už povieme v tejto recenzii.

 
RECENZIA: ADATA SE760 - Ultrarýchly externý SSD disk s USB 3.2

RECENZIA: ADATA SE760 - Ultrarýchly externý SSD disk s USB 3.2

V dnešnej dobe, keď dáta narástli do astronomicky veľkých objemov a keď je potrebné ich čo najrýchlejšie a najskladnejšie uchovávať a prepravovať, sa ponuka na trhu pamäťových médií rozrástla veľmi zaujímavo, a dnes už hádam ani neexistuje používateľ počítača, ktorý by nevlastnil nejaké externé pamäťové médium. V konkurenčnom boji sa bije mnoho známejších, ale aj menej známych výrobcov, medzi ktoré nepochybne patrí aj spoločnosť ADATA. Tá na trhu pôsobí od roku 2001 a väčšina IT používateľov už o nej určite počula. ADATA mala počas celého svojho pôsobenia vždy čo ponúknuť a nedávno predstavila ultrarýchly SSD disk SE760 s USB 3.2.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk