V ROG prebudili tigra a predstavili novinky z rady notebookov Zephyrus

V ROG prebudili tigra a predstavili novinky z rady notebookov Zephyrus

 

Značku Republic of Gamers, teda ROG asi ani hráčom netreba predstavovať, nakoľko ponúka veľmi obľúbené a rokmi overené zariadenia. Do jej portfólia však teraz pribudli dve novinky, ktoré boli predstavené v rámci konania virtuálnej konferencie For Those Who Dare: Unleash the Tiger Inside. Počítačový nadšenci možno už budú tušiť, o čo sa v tomto prípade jedná, na základe mena konferencie, no pre tých, čo sa v počítačovom žargóne pohybujú menej, ide o produkty, ktoré sa môžu pochváliť najnovšími mobilnými procesormi od spoločnosti Intel s kódovým označením Tiger Lake.

Nakoľko ide o mobilné procesory, je len logické, že obe novinky sú notebooky, no predstaveného toho ešte viac, čiže určite neprestávajte čítať, pokiaľ teraz nad notebookom nepremýšlate, no ste fanúšikom značky ROG. S prezentáciou noviniek pomohla aj virtuálna postavička Omni, ktorá bola prvýkrát predstavená na ROG konferencii počas veľtrhu CES 2021 a oznámená bola tiež najnovšia verzia podzemnej virtuálnej pevnosti Citadel XV, v ktorej je možné v kľude a pokoji vlastného domova spoznať najnovšie ROG produkty a technológie. Súčasťou najnovšej aktualizácie tejto aplikácie sú dve nové minihry – strieľačka v štýle tower defense umožňuje hráčom otestovať ich presnosť a reflexy pri strieľaní zástupov droidov, ktorí sa pohybujú k Omnimu, a skákačka v štýle pixel art vráti hráčov späť do čias retro hier. Pokiaľ sa chcete na všetky novinky, ale aj staršie produkty od spoločnosti ROG pozrieť na vlastné oči, je možné si stiahnuť ROG Citadel XV cez Steam.

Zephyrus S17

Prvou novinkou je 17-palcový ROG Zephyrus S17, prémiový herný notebook s vyklápacou opticko-mechanickou klávesnicou, ktorá umožňuje dosiahnuť vynikajúce chladenie. Zephyrus S17 ponúka výnimočný výkon, ktorý zabezpečujú už spomínané procesory 11. generácie, špecificky až do Intel Core i9-11900H s maximálne 90 W napájaním v krátkych dávkach. Procesoru sekundujú grafické karty až do NVIDIA GeForce RTX 3080 so 140 W napájaním vďaka technológii Dynamic Boost, ktoré dokáže presúvať napätie medzi procesorom a grafickou kartou, podľa potrieb používateľa a aplikácie. Chladenie zabezpečuje technológia ROG Intelligent Cooling, takže tieto komponenty predstavujú bezkonkurenčnú platformu na hranie a tvorbu obsahu.

Inovatívny chladiaci systém AAS Plus automaticky nadvihne klávesnicu s opticko-mechanickými spínačmi a Aura Sync podsvietením pod uhlom 5°, čím umožní novým ventilátorom Arc Flow nehlučne nasať vzduch do notebooku. V kombinácii s tekutým kovom, ktorý chladí procesor, tak notebook ponúka vysoký výkon v tenkom, tichom a na dotyk chladnom šasi. A nemožno zabudnúť ani na fakt, že procesor aj grafická karta sú s chladičmi prepojené za pomoci “liquid metal” roztoku, teda tekutému kovu, vďaka čomu je chladenie ešte účinnejšie.

Veľký 17" displej s úctyhodným 88% pomerom displej/telo, ponúka skvelý zážitok v dvoch konfiguráciách, WQHD displej s obnovovacou frekvenciou 165Hz, 3ms odozvou a funkcionalitou G-SYNC pre akčné hranie, alebo 4K displej s frekvenciou 120 Hz s väčšími detailmi a adaptívnou synchronizáciou. Obe konfigurácie ponúkajú brilantné farby a od výroby verné zobrazenie farieb so 100% pokrytím DCI-P3 spektra a Pantone validáciou.
Ďalej ponúka nový Zephyrus S17 až 48 GB DDR4 3200Mhz RAM, trojicu NVMe slotov, ktoré je možné prepojiť do RAID 0, veľký 13x8.5cm touchpad so skleneným povrchom, plnohodnotnú čítačku SD kariet, 2x USB 3.2 Gen 2 Type-C, výkonný zvukový systém pozostávúci zo šiestich reproduktorov a konfigurovateľné koliesko Multiwheel, ktoré poskytuje rýchly prístup k širokej škále užitočných funkcií.

ROG Zephyrus M16

Druhou novinkou je ROG Zephyrus M16, úplne nový herný notebook z ROG portfólia, ktorý prináša 16" displej a nové výkonné Intel procesory v ultratenkom šasi s rozmermi bežnými pre 15" modely vďaka 94% pomeru obrazu ku telu. Displej tohoto modelu nie je zaujímavý iba rozlíšením WQHD, 165 Hz obnovovacou frekvenciou, 3 ms odozvou, 500 nitovou svietivosťou, či adaptívnou synchronizáciou. Tieto parametre už sú takmer bežné pri prémiovejších modeloch. Nie, nový Zephyrus M16 prekvapí menej tradičným formátom 16:10 a tiež poteší aj 100 % pokrytím DCI-P3 spektra, certifikáciou PANTONE a podporou pre Dolby Vision, vďaka čomu nejde o notebook vhdoný iba pre hráčov, ale zaujme aj tvorcov obsahu.

Najnovšie procesory až do 11. generácie Intel Core i9-11900H poháňajú hranie pri vysokom počte snímok za sekundu a takisto ponúkajú vysoký výkon pri tvorbe obsahu. Grafická karta až do GeForce RTX 3070 prináša plynulé hranie vo vysokej kvalite a RTX technológie. A o chladnú a výkonnú prevádzku procesora aj grafickej karty sa stará technológia ROG Intelligent Cooling.

Zvukový systém so šiestimi reproduktormi a s dvoma basovými reproduktormi produkuje jasný a hlboký zvuk, ktorý je zlepšený technológiou Dolby Atmos. 3D mikrofóny zachytávajú čistý zvuk vo všetkých podmienkach, pričom technológia Two-Way AI Noise Cancelation zabezpečuje inteligentné odstránenie hluku z pozadia. Zephyrus M16 ponúka skutočnú prenosnosť s tenkým a ľahkým telom, ktoré má hrúbku iba 19,9 mm a hmotnosť 1,9 kg. Jeho čierny dizajn s lesklou hranolovitou povrchovou úpravou pôsobí štýlovo a profesionálne v akomkoľvek prostredí. Zephyrus M16 je takisto dostupný s novou grafickou kartou GeForce RTX 3050 Ti, ktorá sprístupňuje RTX technológie ešte širšiemu publiku.

Príslušenstvo ROG Slash

Poslednou novinkou, ako som sľuboval, nie sú notebooky a, ani iné technologivké vychytávky, ale nová kolekcia módneho príslušenstva pod menom ROG Slash, ktorá vyniká dominantnými modrými a červenými PANTONE farbami a ktorej vizuálna identita evokuje cyberpunkové, ešportové a herné subkultúry s trendy estetikou. Kontrastné odtiene pripomínajú nekonečné boje súťažiacich tímov a ikonografia predstavuje oslavu individualizmu elitných hráčov, ktorí spravia všetko pre víťazstvo. Medzi prvé ROG Slash produkty patria tri tašky – batoh a dve brašny a pokrývky hlavy z prémiovej látky, ktorá je odolná voči vode. Všetky produkty disponujú unikátnymi dizajnovými detailmi značky ROG Slash.

Celú prezentáciu, najmä čo sa nových módnych doplnkov týka, si môžete prezriet na videu nižšie.

Herné novinky ROG Zephyrus S17 a ROG Zephyrus M16 očakávame na našom trhu v júni, kedy budú odhalené aj ceny týchto zariadení. Príslušenstvo ROG Slash by malo byť dostupné tiež už čoskoro.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk