Intel čakajú „najlepšie dni v histórii“ a chystajú sa na ďalšiu dominanciu

Intel čakajú „najlepšie dni v histórii“ a chystajú sa na ďalšiu dominanciu

 

Pochybnosti...

Intel je v problémoch. A jediný dôvod, prečo nie je ešte vo väčších problémoch je ten, že AMD nestíha vyrábať dostatok Zen 3 procesorov, ktoré by pokryli dopyt. Neschopnosť Intelu vytvoriť plne funkčný 7nm proces na výrobu vlastných procesorov je niečo, čo sa s Intelom ťahá už roky a skôr ako v roku 2022 pravdepodobne ani funkčný 7nm výrobný proces mať nebude.

A tieto prešľapy spoločnosti si už vyžiadali svoju daň, kedy bolo prepustených viacero vrcholových predstaviteľov spoločnosti na čele so šéfom Intelu Bobom Swanom. Na jeho miesto nastúpil veterán polovodičového inžinierstva Pat Gelsinger, ktorý už v Inteli pôsobil ako CTO (Chief Technological Officer) a ten sľubuje žiarivú budúcnosť „modrej“ spoločnosti.

„Ako nastupujúci CEO som nadšený, že budem mať možnosť riadiť túto ikonickú spoločnosť. Táto spoločnosť bola kľúčová vo všetkých aspektoch technológie a musíme byť lídrom aj v budúcnosti. Pretože verím, že Intel disponuje pokladom technológov a technológií a DNA spoločnosti je byť technologickým lídrom v budúcnosti.“

„Som nadšený ako technológ a ako geek v srdci, že môžem byť v tejto úlohe vodcu, aby som pomohol priviesť vášeň, históriu a príležitosť tejto skvelej spoločnosti viac ako nikdy predtým. Naše najlepšie dni sú pred nami.“

Gelsingera tak čaká neľahká úloha. Zvrátiť súčasný trend, ktorý praje spoločnosti AMD a zabezpečiť zotrvanie Intelu vo vedúcej pozícii na poli procesorov.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk