AMD po ohlásení RTX3000 od Nvidie znížilo cenu svojej Big Navi grafickej karty

AMD po ohlásení RTX3000 od Nvidie znížilo cenu svojej Big Navi grafickej karty

 

Z cenovej vojny budú profitovať hráči.

Nvidia počas minulého týždňa príjemne prekvapila ohlásením novej série Ampere grafických kariet s označením RTX 3000. Asi najväčším prekvapením bol pomer cena/výkon a to hlavne s ohľadom na Turing karty a je zrejmé, že Nvidia sa trafila do čierneho – s ohľadom na pozitívne reakcie hráčov a médií.

Teraz je však loptička na strane AMD, ktoré musí reagovať, ak chce zostať kompetitívne. Spoločnosť chystá (údajne) na október predstavenie svojich Zen 3 procesorov a RDNA 2 grafických čipov. A aj keď pri procesoroch asi neexistuje dôvod obávať sa, tak pri grafických kartách s ohľadom na to, čo ohlásila Nvidia aj celkom áno.

Najvýkonnejší grafický čip RDNA 2 má označenie Big Navi a jej označenie bude pravdepodobne RX 6000-séria. A zdá sa, že ohlásenie Ampere prekvapilo aj AMD, ktoré podľa retail partnera chystá zníženie cien ešte pred oficiálnym ohlásením grafickej karty.

Jeden z hardvérových partnerov AMD totiž prezradil insiderovi Coreteksovi, že zatiaľ čo pred ohlásením Ampere boli očakávané ceny Big Navi na úrovni 599$ za 16GB verziu a 499$ za 8GB verziu, tak momentálne sa očakáva zníženie 16GB verzie na 549$. Partneri by sa k RDNA 2 grafickým kartám mali dostať počas tohto mesiaca.

Doterajšie špekulácie prisudzovali Big Navi o 15% vyšší výkon oproti RTX2080Ti, čo by znamenalo, že AMD najvýkonnejšia grafická karta od AMD nedosiahne na výkon RTX 3080 a preto táto cenotvorba dáva zmysel. AMD by tak malo ponúknuť vyšší výkon ako RTX 3070 za podobnú/jemne vyššiu cenu (v závislosti od verzie).

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk