Nová pamäť Western Digital UFS 3.0 EFD  posilňuje možnosti siete 5G

Nová pamäť Western Digital UFS 3.0 EFD posilňuje možnosti siete 5G

 

Western Digital predstavuje novú integrovanú pamäť typu EFD, ktorá poskytuje rýchlosti a kapacity, ktoré budú potrebné pre maximalizáciu možností špičkových smartfónov a mobilných zariadení v ére 5G.

Nová pamäť využíva vlastnú vylepšenú firemnú technológiu 3D NAND s 96 vrstvami. Pamäť iNAND MC EU511 podporuje špecifikácie rozhrania Universal Flash Storage (UFS) 3.0 Gear 4/2. Vďaka vylepšenej technológii iNAND SmartSLC Gen.6 dosahuje pamäť sekvenčných rýchlostí zápisu až 750 MB/s, čo umožní napríklad uložiť dvojhodinové video iba za 3,6 sekúnd.

Nový štandard 5G sľubuje ultra rýchle prenosové rýchlosti, nízku latenciu, nízku spotrebu energie a kapacity vysokorýchlostnej siete pre všetky mobily a ďalšie mobilné zariadenia. Nové možnosti si vyžiadajú vysoko rýchlostné rozhranie, ako je USF 3.0 nielen pri mobilných telefónoch, ale aj pri veľkom množstve ďalších zariadení v prostredí IoT.

Smartfóny sa stávajú centrom digitálneho prepojenia. Vysoké rýchlosti siete 5G sú nastavené tak, aby dodávali dáta až stokrát rýchlejšie, než predchádzajúca generácia. To, mimo iné, umožní nárast aplikácií AI na mnohých mobilných zariadeniach. Umelá inteligencia (AI) podporovaná integrovanými jednotkami NPU (Neural Processing Unit) umožní prístup k analýze dát a zmení spôsoby, ako využívať smartfóny. Spracovanie dát v reálnom čase bude nutnosťou a vyžiada si vysoké štandardy pri zachytení a ukladaní dát a pri prístupe k nim. Vďaka našej novej vstavanej pamäti UFS 3.0 umožníme používateľom maximalizovať prínos siete 5G kedykoľvek, bez problémov, plynule a nepretržite.

Oded Sagee, riaditeľ spoločnosti Western Digital pre pamäťové zariadenia

Zariadenia spolupracujúce so sieťou 5G a s rozhraním UFS 3.0 poskytnú vyšší výkon a nižšiu latenciu pre aplikácie, ako je rozšírená, alebo virtuálna realita (AR/VR), alebo pre mobilné hry. Navyše tieto vysoké prenosové rýchlosti umožnia používateľom na svojich mobilných zariadeniach rýchlo sťahovať a prehliadať si, alebo prehrávať vysoko kapacitné multimediálne formáty vo vysokom rozlíšení a v rozlíšení 4K/8K.

Pamäť iNAND MC EU511 atakuje popredné pozície v odvetví svojim rýchlym sekvenčným zápisom, ktorý dosahuje až 750 MB/s a sekvenčným čítaním, ktoré je v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi takmer dvojnásobné. Nová pamäť iNAND MC EU511 sa dodáva OEM partnerom v kapacitách 64 až 512 GB a je pripravená posilniť možnosti revolučnej siete 5G.

Zdroj: Western Digital

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk