Kamera do auta TrueCam H5: nenápadná čierna skrinka

Kamera do auta TrueCam H5: nenápadná čierna skrinka

 

TrueCam predstavuje úplne novú kameru do auta TrueCam H5, ktorá je tak nenápadná, že o nej viete iba vy. Jednoduchosť jej obsluhy potom podtrhuje pevný magnetický držiak.

Model TrueCam H5 je najmenšia autokamera v ponuke značky a napriek tomu dokáže natáčať kvalitný a vyvážený audiovizuálny záznam v rozlíšení Full HD 1080p s dokonalou ostrosťou (alebo v HD 720p pri rýchlosti až 60 snímok za sekundu). Jej súčasťou je aj 1,5-palcový plnofarebný LCD displej, ktorý zobrazuje menu nastavenia v češtine. Ten je možné samozrejme vypínať alebo zapínať podľa potreby tak, aby vás pri jazde neoslňoval, ale zároveň bol operatívne dostupný. Intuitívne možnosti nastavenia sa týkajú napríklad prehrania už nahraného videa alebo ručného uzamknutia záberu (to automatické prebieha vďaka integrovanému G-senzoru pri prípadnej nehode a to aj po miernom ťuknutí). Zábery, ktoré kamera vyhodnotí ako nezaujímavé, sa automaticky začnú premazávať od najstaršieho po najnovšie, takže vám v zariadení nikdy nedôjde pamäť.

Výsledný obraz sa flexibilne prispôsobí tomu, ako kameru v aute umiestnite. Ak teda držiak umiestnite na palubnú dosku, otočí sa aj obraz tak, aby ste ho nemuseli následne obracať softvérovo. Správna orientácia sa týka ako videá, tak i fotografií. Flexibilitu zabezpečuje praktický a unikátny magnetický držiak, ktorý pri prvom použití napevno prilepíte na čelné sklo obojstrannou páskou a následne do neho kameru vždy iba rýchlo nacvaknete. Priamo v držiaku sú integrované kontakty pre napájanie. O prenos videí do cieľového zariadenia, napríklad smartfónu, sa postará bezdrôtové spojenie cez Wi-Fi, ktoré jednoducho nastavíte prostredníctvom mobilnej aplikácie pre operačné systémy Android alebo iOS.

K ďalším podporovaným funkciám patrí tzv. LDWS čiže Lane Departure Warning System, upozorňujúci vodiča na nevedomé vybočenie z jazdného pruhu. V prípade mikro spánku a následného opustenia jazdného pruhu, kamera zareaguje na túto situáciu alarmom a môže tak predísť potenciálnym veľkým škodám na zdraví či majetku. Užívatelia určite ocenia aj ďalšiu funkcionalitu s označením WDR (Wide Dynamic Range), ktorá znamená dostatočne široké dynamické pásmo na to, aby kamere neprekážalo časté striedanie svetiel a tieňov a aby aj v nie práve ideálnych podmienkach dokázala natáčať dostatočne preukazné video.

Doplnkovou možnosťou je osadenie kamery voliteľným GPS modulom, vďaka ktorému možno vytvorený záznam doplniť o aktuálnu rýchlosť jazdy. Urobená dáta možno synchronizovať s aplikáciou Mapy Google, takže si priebeh svojej cesty môžete spätne prezrieť aj priamo na mape.

Zdroj: TrueCam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk