LAMAX X9.1 a X10.1: výkonné akčné kamery so 4K UHD rozlíšením

LAMAX X9.1 a X10.1: výkonné akčné kamery so 4K UHD rozlíšením

 

LAMAX prichádza na trh s novinkou v podobe dvojice akčných kamier X9.1 a X10.1, ktoré ponúkajú nahrávanie v 4K UHD rozlíšení, šesťosú optickú stabilizáciu obrazu (OIS) aj bohatú ponuku príslušenstva.

Nahrávanie v rozlíšení 4K UHD zvládnu kamery pri 30 snímkach za sekundu (fps), v rozlíšení Full HD potom model X10.1 zvládne 120 snímkov za sekundu a X9.1 sníma rýchlosťou 60 fps. Akčné kamery tak umožňujú vo Full HD nahrávať slow-motion video s dvojnásobne, respektíve až s štvornásobne spomalenými zábermi, v HD rozlíšení potom spomalí realitu až štyrikrát a pri modeli X10.1 osemkrát. Statické snímky možno v oboch prípadoch zhotovovať v rozlíšení až 12 megapixelov a videá používajú najmodernejší kodek H.265. Ten ponúka slušnú kompresiu pri zachovaní kvality, čo znamená aj úsporu miesta na pamäťovej karte.

Integrovaný LCD displej na zadnom paneli kamery má uhlopriečku dva palce a zobrazíte si na ňom náhľad ako už vytvoreného videa, tak aj aktuálne snímaného obsahu. Jemnosť záberov zabezpečuje integrovaný gyroskop a šesťosá optická stabilizácia obrazu. Zmenu expozície a ďalších nastavení kamery je potom možné vykonávať prostredníctvom českého menu. K ďalším funkcionalitám patrí integrovaný Wi-Fi modul pre ľahký prenos nadobudnutého obsahu do smartfónu či iného zariadenia prostredníctvom mobilnej aplikácie. Tá zároveň umožňuje diaľkové ovládanie a upravovanie nastavenia v reálnom čase. Dostupné sú aj možnosti manuálneho nastavenia a to vrátane prvkov ako sú ISO, ostrosť, vyváženie bielej či rôzne farebné filtre.

Veľkou výhodou je bohatá ponuka príslušenstva už v štandardnom balení, rozširujúca flexibilitu už tak všestranných akčných kamier. K dispozícii je napríklad diaľkové ovládanie, ktoré umožňuje snímanie samospúšťou alebo rôzne držiaky, úchyty a puzdrá, vrátane vodotesného obalu, ktorý umožňuje natáčanie vo vode do hĺbky až 40 metrov. Zariadenia podporujú tiež technológiu HDR (High Dynamic Range) pre kvalitné snímky aj v nie práve ideálnych svetelných podmienkach.

Za zmienku stojí aj batéria, ktorá na jedno nabitie zvládne natočiť 90 minút záznamu a navyše je výmenná, čo znamená, že keď si zaobstaráte náhradné, máte k dispozícii prakticky neobmedzenú výdrž. Pri modeli X10.1 si náhradnú baterku ani kupovať nemusíte, dostanete ju rovno v balení.
Akčnú outdoorovú kameru LAMAX X9.1 zakúpite na trhu už teraz za odporúčanú maloobchodnú cenu 4 990 Kč vrátane DPH (128 €), vyšší model LAmax X10.1 potom vyjde na 6 490 Kč (189 €).

Zdroj: LAMAX

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk