Western Digital posilňuje hernú komunitu rýchlymi SSD diskami s výkonom NVMe

Western Digital posilňuje hernú komunitu rýchlymi SSD diskami s výkonom NVMe

 

Western Digital predstavil vysoko výkonný SSD disk Western Digital Black 3D NVMe, ktorý je postavený na vlastnej architektúre a ovládačoch. Tento disk posúva výkon pri hraní hier na novú úroveň, zároveň znižuje spotrebu energie a predlžuje životnosť počítačov určených na hranie hier.

Nový Black urýchľuje prácu s dátami pri náročných aplikáciách pre stolné počítače a umožňuje používateľom rýchlo k dátam pristupovať a využívať ich, prehrávať hudobný obsah, aj hrať počítačové hry, ale taktiež pracovať s video záznamami vo vysokom rozlíšení.

S rastúcimi požiadavkami na bohatý digitálny obsah musia súčasné počítače dokázať rýchlo spúšťať náročné aplikácie a sprostredkovávať zážitky, ktoré prináša prepracovaná grafika a videá v rozlíšení 4K/Ultra HD. Pre rýchle a bezproblémové prenášanie obrovského množstva dát spoločnosť Western Digital predstavuje novú produktovú radu SSD diskov a napomáha prekonať nedostatky doterajších technológií ukladania dát. Nový disk formátu M.2. prináša novú architektúru NVMe, aj nové ovládače, ktoré navyše optimálne integrujú technológiu 3D NAND od spoločnosti Western Digital. Nová vertikálne integrovaná platforma bola navrhnutá od základov a so špeciálnou architektúrou tak, aby napomáhala maximalizovať výkon SSD diskov s rozhraním NVMe. Disky ponúkajú vylepšené riadenie spotreby energie, mimoriadnu odolnosť a výdrž pre rastúcu škálu aplikácií, ktoré využijú prednosti rozhrania NVMe.

Western Digital Black 3D NVMe SSD je určený na posilnenie herných systémov

Mimoriadna rýchlosť sekvenčného čítania (až 3 400 MB/s pri modeloch s kapacitami 1 TB a 500 GB) a výkon zápisu (2 800 MB/s pri modeloch s kapacitou 1 TB) v kombinácii s kapacitou až 1 TB predurčuje tieto nové disky byť ideálnym riešením na zvýšenie zážitkov pri hraní počítačových hier. Navyše tieto disky s hodnotou IOP až 500 000 (1TB model) zabezpečujú extrémnu priepustnosť dát, ktorá je ideálnou pre aplikácie typu „multi-thread“ a pre prostredie náročné na multitaskingové operácie.

Na disky je poskytovaná päťročná záruka s deklarovanou odolnosťou 600 TBW (pri 1TB modely). Disky Western Digital Black 3D NVMe SSD budú dostupné v predajniach sietí koncom apríla 2018 v kapacitách 250 GB (119,99 USD), 500 GB (229,99 USD) a 1 TB (449,99 USD).

Zdroj: WD

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk