SteelSeries uvádza nové headsety z rady Arctis Pro

SteelSeries uvádza nové headsety z rady Arctis Pro

 

Spoločnosť SteelSeries uviedla novú radu headsetov Arctis Pro, ktoré sa môžu pýšiť certifikáciou Hi-Res Audio. Ide o prémiovú radu, ktorá cieli na náročných hráčov či už na PC alebo PlayStation 4.

SteelSeries Arctis Pro + GameDAC

Práve vďaka externej zvukovej USB karte a zosilňovaču GameDAC sa môže model Arctis Pro pochváliť už spomínanou certifikáciou Hi-Res Audio. GameDAC obsahuje integrovaný čip ESS Sabre 9018 a zosilňovač poskytujúci zvuk na úrovni 96kHz/24bit bez potreby znižovania frekvencie. K jednoduchosti používania prispieva aj OLED displej a prvotné nastavenie bez nutnosti inštalácie dodatočných ovládačov, čo ocenia najmä majitelia PlayStation 4. Pre PC hráčov výrobca pripravil dodatočný nástroj SteelSeries Engine 3, ktorý ponúka rozsiahlejšie možnosti nastavenia.

Headset dizajnom nadväzuje na minulú generáciu rady Arctis, ktorá bola ocenená prestížnou cenou Red Dot Awards, no zároveň pridáva nové prvky. Môžeme uviesť napríklad kostru z hliníkovej zliatiny alebo novú výplň náušníkov zo špeciálneho priedušného materiálu AirWave. Zaťahovací mikrofón okrem štúdiovej kvality zvuku poskytuje potláčanie okolitého ruchu.

SteelSeries Arctis Pro Wireless

Výrobca myslel aj na používateľov, ktorí preferujú bezdrôtový prenos signálu. O ten sa stará USB vysielač s nízkou latenciou a dosahom až 12 metrov. Headset je taktiež možné pripojiť k smartfónu prostredníctvom Bluetooth. Čerešničkou na torte je možnosť využívať oba kanály súčasne bez vzájomného rušenia. Celková výdrž headsetu je 20 hodín a vďaka dvoj-batériovému systému je možné používať jednu batériu a druhú nabíjať vo vysielači, ktorý slúži zároveň ako dokovacia stanica. Pri tomto spôsobe používania sa udáva výdrž 10 hodín. Podobne ako zosilňovač GameDAC, tak aj USB vysielač disponuje OLED displejom pre rýchle nastavenie. Kompatiblita s nástrojom SteelSeries Engine 3 je samozrejmosťou.

Nové headsety sú dostupné za nasledovné ceny

SteelSeries Arctis Pro za 199,99 Eur
SteelSeries Arctis Pro + GameDAC za 279,99 Eur
SteelSeries Arctis Pro Wireless za 349,99 Eur

Zdroj: SteelSeries

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk