CES 2018 - Creative uviedla novú techológiu prenosu zvuku Super X-Fi

CES 2018 - Creative uviedla novú techológiu prenosu zvuku Super X-Fi

 

Spoločnosť Creative dnes predstavila technológiu Super X-Fi, ktorá umožňuje používateľom slúchadiel vychutnať si bezprecedentný 3D holografický zvuk, a podporu technológie DTS:X pre zariadenie X-Fi Sonic Carrier, ktorá bude k dispozícii ako aktualizácia firmvéru.

Čo je Super X-Fi a DTS:X?

Predstavte si zážitok z počúvania špičkového systému s viacerými reproduktormi v divadle a vytvorte si rovnako rozsiahly zážitok s rovnakou hĺbkou, detailom, zvukovou stopou, trojrozmernosťou, ponorením, realizmom a mnoho ďalších. To je kúzlo 3D holografie, ale v oblasti audia pre slúchadlá.

Využitím špičkovej technológie presnosti, ktorá mapuje výraznú akustiku zvukového systému premietajúceho zvuk do ľudského ucha v trojrozmernom priestore, dokáže Super X-Fi inteligentne preložiť holografický zvukový zážitok na kompletnú informáciu do rovnako úchvatného počúvania pre slúchadlá.

DTS:X je najnovšia technológia od DTS, ktorá prináša vťahujúci pohyblivý priestorový zvuk s výškovými prvkami. DTS:X umiesťnuje zvuk tam, kde sa vyskytuje prirodzene v priestore a vytvára tak najdôležitejší, viacdimenzionálny zvukový zážitok. Toto vylepšené ponorenie a zvýšený realizmus robí hororové filmy strašidelnejšími, komédie zábavnejšími a zvukové scény automobilov ešte intenzívnejšími.

Používatelia teraz budú môcť vyskúšať najnovší DTS:X obsah a všetky predchádzajúce informácie o priestorovom zvuku DTS prostredníctvom Sonic Carrier.

Sonic Carrier, ktorý zosobňuje zvuk zajtrajška je výkonný systém domácej zábavy so 17 meničmi v konfigurácii 15.2 a výkonom 1000W RMS je bezproblémovým výkonným audio riešením, čo prináša pridanú hodnotu v porovnaní s komplexnejšími riešeniami s viacerými diskretnými reproduktormi a chaotickým zapojením.

Ako Super X-Fi funguje?

Super X-Fi je výpočtovo náročná a algoritmicky zložitá technológia. Táto technológia prispôsobí zvuk každému jednotlivcovi pomocou sofistikovaného procesu zmapovania hlavy a ucha.

Mapuje stovky antropologických funkcií s vysokou presnosťou pomocou detekcie a analýzy obrazu v reálnom čase. Následne umelá inteligencia (AI) extrahuje tieto antropologické prvky spolu s dynamikou vybraných slúchadiel a syntetizuje ich pomocou viacrozmernej mapy požadovanej akustickej miesnosti.

Použitím tejto systentizovanej mapy SXFI, technológia Super X-Fi vytvorí zvukovú holografiu tak, aby poskytla magický zážitok z počúvania zo slúchadiel, zvyčajne je to vyrobené jedinečne pre každého človeka.

Akokoľvek je to všetko jednoduché – všetci užívatelia musia urobiť fotografiu svojej hlavy prostredníctvom ich telefónu, vybrať si typ slúchadiel a môžu začať prehrávať.

Super X-Fi bude spustený ako crowdfundingový projekt krátko po výstave CES 2018 a ponúkne podporovateľom celý rad riešení:

  • Výnimočnú vlajkovú loď – slúchadlá na uši so vstavaným systémom Super X-Fi a ďalšími funkciami virtuálnej reality 
(budú predstavené neskôr)
  • Slúchadlá na uši a slúchadlá do uší s technológiou Super X-Fi integrovanou v dongloch
  • Dongle s technológiou Super X-Fi umožnia používateľo pripojiť ich vlastné slúchadlá

Viac informácií o nových technológiách nájdete na https://us.creative.com/sxfi/.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk