ADATA uvádza aktívny chladič pre SSD disky M.2 2280

ADATA uvádza aktívny chladič pre SSD disky M.2 2280

ADATA uviedlo prídavný chladič XPG STORM určený pre M.2 2280 disky. STORM sa skladá z hliníkového chladiča a ventilátoru. Môže byť jednoducho pripevnený k akémukoľvek kompatibilnému SSD disku, ktorému zaistí poriadne chladenie. Nižšia teplota SSD disku zlepšuje stabilitu a výkon systému. Chladič XPG STORM navyše obsahuje farebné RGB osvetlenie, takže prispieva k atraktívnemu vzhľadu herných počítačov.

Nižšie teploty aj pri vysokých rýchlostiach

Aj keď sú SSD disky M.2 2280 PCIe v súčasnosti to najrýchlejšie, čo môžete zohnať, ich vysoké prenosové rýchlosti tiež znamenajú vyššiu produkciu tepla. Bez chladiča by nazhromaždené teplo mohlo zhoršiť výkonnosť a znížiť životnosť SSD disku. STORM obsahuje hliníkový chladič, ktorý sa hodí na akýkoľvek M.2 SSD disk. Spolu s chladičom používa STORM tiež ventilátor, vďaka ktorému chladný vzduch lepšie cirkuluje. Teplota SSD disku sa tak zníži až o 25 % v porovnaní s diskom bez chladiča.

Štýlové RGB vytiahne SSD disk do popredia

STORM je vybavený tiež RGB osvetlením, čo určite ocenia fanúšikovia doma zostavených PC alebo modifikovaných PC skríň. Aj keď je M.2 slot väčšinou umiestnený niekde vzadu a zakrývajú ho väčšie komponenty, vďaka TGB chladiču sa STORM doslova dostane do popredia. Okrem štandardného RGB módu tiež podporuje najrôznejšie aplikácie na úpravu farebných sekvencií, ako napríklad ASUS AURA Sync, Gigabyte RGB Fusion Ready a MSI Mystic Light Sync.

Jednoduchá inštalácia na akýkoľvek kompatibilný disk

Vďaka vrstve teplovodivej pasty môžete STORM jednoducho nainštalovať na akýkoľvek M.2 2280 SSD disk, bez potreby skrutiek, inštalácia je jednoduchá, dokonca ani nemusíte nič nastavovať v BIOSe. Akonáhle je raz na svojom mieste, STORM začne sám pracovať na znižovaní teploty a vylepšovaní stability systému.

Zdroj: Adata, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk