Acer predstavil dve 360° LTE kamery

Acer predstavil dve 360° LTE kamery

 

Nová 360° kamera Holo360 umožňuje zdieľať snímky s pomocou jediného zariadenia; Acer Vision360 je automobilová kamera pripojená do cloudu.

Spoločnosť Acer dnes predstavila dvojicu 360° LTE kamier - all-in-one model Holo360, ktorý používateľom umožňuje zachytávať, prehliadať, sledovať, upravovať a zdieľať snímky, a to s pomocou jediného zariadenia; a automobilový model Vision 360 neustále pripojený do cloudu a navrhnutý pre kľud na cestách a zábavu z jazdy.

Kamera Acer Holo360 - Prežite znovu jedinečné okamžiky

Acer Holo360 využíva vďaka mobilnému procesoru Qualcomm Snapdragon 625 platformu Qualcomm Connected Camera. Vďaka tomu, že Acer Holo360 kombinuje výkon dostačujúci pre strih videa v reálnom čase, integrované LTE pripojenie a 3" dotykový displej pre ovládanie, poskytuje all-in-one riešenie pre živé streamovanie 360° videa. Panomorph optika certifikovaná spoločnosťou ImmerVision zachytáva konzistentné snímky s vysokým rozlíšením, a to v celom zornom poli bez skreslenia, čo kamere Holo360 umožňuje zachytávať vysoko kvalitné fotografie s rozlíšením 6,9K a videa s rozlíšením 4K. Používatelia taktiež môžu znovu prežiť zachytené okamžiky s VR headsetom a ponoriť sa tak do svojich spomienok.

Holo360 využíva operačný systém Android 7.1, ktorý používateľom umožňuje zdieľať 360° fotky a videá priamo na sociálnych sieťach podľa vlastného výberu a taktiež prehrávať videá priamo v zariadení, bez nutnosti ho párovať alebo synchronizovať s počítačom.

LTE kamera Acer Holo360 bude k dispozícii v štvrtom štvrťroku za cenu od 349€.

Acer Vision360 - Šoférovanie s pripojením do cloudu

Vďaka dvom vysoko kvalitným kamerám spolupracujúcim na tom, aby poskytli 360° pokrytie, zaisťuje Acer Vision360, že je každý uhol okolo vozidla plne nahrávaný do ostrého videa v 4K kvalite. Pri pohybe vozidla spustí prípadná zrážka s nejakým objektom nahrávanie záznamu, ktorý obsahuje GPS súradnice incidentu. Tento záznam je potom nielen uložený v zabezpečenej oblasti interného úložiska, ale pre uchovanie dôkazov aj do cloudu. Pre zaistenie bezpečnosti je kamera Vision360 namontovaná na čelné sklo a zarovnaná s očami vodiča, pričom taktiež zobrazuje aktuálnu rýchlosť vozidla.

Prostredníctvom cloudovej služby kamery Vision360 sa pri kolíziách s vozidlom počas parkovania aktivuje nahrávanie záznamu, zašle sa upozornenie na smartfón používateľa a video sa nahraje do cloudu. Kamera Vision360 tiež používateľom na vyžiadanie poskytuje vzdialené sledovanie a sledovanie polohy pre pocit kľudu. Používatelia môžu pre zábavu nahrávať rodinné výlety či nezabudnuteľné jazdy v kvalite ako u akčných kamier a s pomocou headsetu pre virtuálnu realitu si znova prežiť zážitky zo sedadla vodiča.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk