Acer predstavil svoje najnovšie počítačové produkty

Acer predstavil svoje najnovšie počítačové produkty

 

Acer dnes rozšíril svoj rad ikonických stolových počítačov Aspire o nový 23,8" AiO počítač Aspire S24, portfólio ultratenkých konvertibilných a odnímateľných zariadení o modely Swift, Spin a Switch novej generácie, predstavil nový Acer Chromebook 15 a nové prírastky do svojej prémiovej hernej línie Predator a to svoj doposiaľ najvýkonnejší herný počítač Predator Orion 9000 a monitor Predator X35.

Aspire S24

Tento nový all-in-one počítač je najtenším, aký kedy Acer vyrobil - jeho monitor má hrúbku iba 5,97 mm. Displej bez znateľných hraníc a matne zlatý vzhľad zaisťuje, že sa toto zariadenie stane ústredným bodom každého domova a dodá mu dotyk funkcionalistickej elegancie a luxusu. Aspire S24, ktorý je zameraný jak na dizajn, tak na špičkovú funkcionalitu, prináša vďaka svojej Full HD IPS obrazovke sa 178° pozorovacími uhlami živé a ostré zážitky zo sledovania obrazu zo všetkých uhlov, zatiaľ čo jeho iba 2,7 mm široký rámik poskytuje 90% pomer viditeľnej časti obrazovky k telu pre najväčšiu možnú oblasť zobrazenia.

Vynikajúci výkon a odozva

Zbrusu nové procesory Intel Core 8. generácie s voliteľnou pamäťou Intel Optane umožňujú Aspire S24 bez problémov a s ľahkosťou zvládnuť pohlcujúcu zábavu a pritom poskytujú plynulý chod s rýchlou odozvou. Bezdrôtové pripojenie, ktoré zaisťuje Wi-Fi modul Intel Dual Band Wireless-AC (802.11ac 2x2 MIMO), poskytuje rýchle a spoľahlivé pripojenie k sieti a vďaka 2.1 kanálovému zvuku so subwooferom, technológiami Dolby Audio Premium a Acer TrueHarmony prináša tento počítač používateľom silný a hlboký zvukový zážitok, aby si mohli vychutnať najjemnejšie zvuky v hudbe a videu.

Spĺňa potreby moderného životného štýlu

Aspire S24 poskytuje nové úrovne funkcionality prostredníctvom systému Windows 10 vybaveným hlasovou asistentkou Cortana a prehliadačom Microsoft Edge. Bezdrôtová nabíjacia základňa umožňuje používateľom zbaviť sa káblov a bezdrôtovo nabíjať zariadenia s rozhraním Qi. Aspire S24-880 je ergonomicky navrhnutý pre maximalizáciu produktivity - znižuje únavu a mieru nepohodlia používateľa. Jeho displej možno nakláňať v rozmedzí od -5 do 30 °, navyše sa môže pochváliť technológiou Acer ExaColor pre presné farby a technológiami BluelightShield a Flickerless, ktoré môžu zabrániť únave očí. Aspire S24 je osadený až 256GB SSD a 2TB HDD, ide tak o ideálne zariadenie pre strihanie a ukladanie dlhých videí.

Cena a dostupnosť

Acer Aspire S24 bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri 2017 za cenu od 999 €.


Switch 7 Black Edition - Prvý bezventilátorový notebook 2v1 s dedikovanou grafikou

Priekopnícky Acer Switch 7 Black Edition je prvým bezventilátorovým notebookom 2v1 vybavený dedikovanou grafikou a to vďaka inovatívnej bezventilátorovej chladiacej technológii Dual LiquidLoop od spoločnosti Acer. Vďaka výkonnému procesoru Intel Core i7 ôsmej generácie a grafike NVIDIA GeForce MX150 ide o ideálneho spoločníka pre intenzívne úlohy, kreatívnu produkciu a streamovanie obsahu. Nový Switch 7 Black Edition, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na mobilitu je neuveriteľne všestranný a bez pripojenej klávesnice váži menej ako 1,15 kg. Štíhly a ľahký Switch 7 Black Edition sa môže tiež pochváliť pevným brúseným telom, ktoré ponúka pocit robustnosti a príjemného zážitku na dotyk.

Switch 7 Black Edition je prvým zariadením od Aceru, ktoré je vybavené patentovaným stojanom Acer AutoStand , ktorý sa môže automaticky vysunúť aj zasunúť. Umožňuje tak ovládanie len jednou rukou pre jednoduché otváranie a nastavenie pozície displeja na notebooku. Vďaka veľkému 13,5" IPS displeju s rozlíšením 2 256×1 504 px ponúka Switch 7 Black Edition ostré a živé vizuálne zážitky zo širokých pozorovacích uhlov. Tento najnovší Switch sa môže pochváliť aj vstavaným stylusom využívajúcim technológiu Wacom EMR, vďaka ktorej dokáže rozpoznať 4 096 úrovní tlaku; navyše podporuje detekciu naklonenia pera pre ovládanie uhlu, šírky alebo tieňovania. Tento stylus sa teraz zaobíde bez batérie a je opatrený elegantným vonkajším plášťom, ktorý používateľom poskytuje autentickejšie písanie a skicovanie pre využívanie funkcie Windows Ink.

Swift 7 Black Edition, ktorý podporuje funkciu Windows Hello, je vybavený optickým snímačom odtlačkov prstov nachádzajúcim sa pod sklom a navyše vybaveným funkciou POA (Power on Authentication), ktorá užívateľom umožňuje zapnúť zariadenie a okamžite sa prihlásiť jediným dotykom.

Swift 5 - Mimoriadna prenosnosť bez kompromisov vo výkone

Nový Swift 5 je určený pre užívateľov, ktorí chcú vynikajúcu prenositeľnosť, solídny výkon a dotyk štýlu. Jeho elegantné telo váži menej ako 1 kg, čo je ideálne pre ľudí, ktorí sú stále na cestách. Swift 5 je skonštruovaný zo sofistikovaného výberu materiálov, medzi ktoré patria ultraľahké zliatiny horčíka a lítia pre vrchný a spodný kryt a zliatiny horčíka a hliníka pre mimoriadnu odolnosť v oblasti vyhradenej pre položenie rúk.

Vďaka tomu, že Swift 5 využíva výkonné procesory Intel Core 8. generácie, ponúka skutočne rýchlu prácu s bleskovou odozvou a osemhodinovú výdrž na batériu. Operačný systém Windows 10 a bezdrôtové rozhranie 2x2 802.11ac umožňujú používateľom efektívne pracovať nielen počas dňa, ale aj vďaka podsvietenej klávesnici v noci. Interaktívna multidotyková Full HD IPS obrazovka a konštrukcia s úzkym rámikom maximalizuje zážitok zo sledovania obrazu. Technológia Acer TrueHarmony spoločne s Dolby Audio Premium poskytuje výkonný a čistý zvuk, zatiaľ čo certifikácia Skype for Business zaisťuje ostré videokonferencie a skvelé zážitky s možnosťou využívania Cortany.

Spin 5

Spin 5 je ľahký, ľahko prenosný a s kovovým telom, za ktorým sa každý otočí. Ide o profesionálny prístroj, ktorý podporuje stylus a je určený pre všetky druhy práce a zábavy. Univerzálny konvertibilný dizajn tohto zariadenia umožňuje užívateľom bezproblémovo prepínať medzi režimami notebooku, tabletu, displeju a stanu. Vďaka tomu je Spin 5 dokonalou platformou pre tvorbu a zdieľanie obsahu.

13" model Spin 5 sa vďaka hmotnosti 1,5 kg a 15,9 mm tenkému profilu ľahko prenáša, zatiaľ čo jeho 15" súrodenec váži len ľahko cez 2 kg a má hrúbku 17,9 mm. Hoci je toto zariadenie ľahko prenosné, bolo navrhnuté tak, aby pojalo procesor Intel Core 8. generácie, až 16 GB pamäte DDR4 SDRAM a poskytlo až 13hodinovú výdrž na batériu. U 15" modelu nechýba ani možnosť voľby dedikovanej grafiky NVIDIA GeForce GTX 1050. To konvertibilnému notebooku Spin 5 umožňuje zvládnuť intenzívnu tvorivú produkciu, ako je napríklad grafický dizajn alebo strih videa. Ponúka tiež prvotriednu zábavu s realistickými farbami, ktoré ožijú na displeji s rozlíšením Full HD.

13" alebo 15" displej s ostrým obrazom poskytuje skvelé dotykové zážitky a spolupracuje s voliteľným aktívnym perom Acer Active Stylus pre neuveriteľne presné ovládanie, ktoré prináša
väčšiu kontrolu počas práce a väčšie možnosti využitia prostredníctvom funkcie Windows Ink. Všesmerová anténa od spoločnosti Acer optimalizuje smer vysielania a príjmu, aby zabezpečila stabilný bezdrôtový signál, bez ohľadu na otočenie zariadení a na to, či je anténa umiestnená pod kovovým krytom notebooku. Vďaka technológiám Acer TrueHarmony, Dolby Audio Premium a dvoma dopredu hrajúcim šikovne umiestneným reproduktorom tak, aby neboli v žiadnom z režimov blokované, prináša Spin 5 krištáľovo čistý a podmanivý zvukový zážitok. Spin 5 s certifikáciou Skype for Business má zabudované štyri mikrofóny v kombinácii s funkciou rozpoznávania hlasu na diaľku, ktorá užívateľom umožňuje prístup ku hlasovej asistentke Cortana zo vzdialenosti až štyroch metrov. To im umožňuje získať rýchle odpovede bez použitia klávesnice, skontrolovať počasie alebo prevádzku, nastaviť pripomienky, získať prehľad o ich dennom rozvrhu a ďalšie - všetko svojím hlasom.

Cena a dostupnosť

Acer Switch 7 Black Edition bude k dispozícii v EMEA v decembri od 1 999 €. Acer Swift 5 bude k dispozícii v EMEA v decembri za ceny od 1 099 EUR. Acer Spin 5 bude k dispozícii v EMEA v septembri za ceny od 899 EUR za model 13" a 999 EUR za model 15".


Chromebook 15 - jediný Chromebook v obore s 15,6" IPS displejom

Okrem toho, že je Full HD IPS displej k dispozícii v dotykových aj nedotykových konfiguráciách, nový Acer Chromebook 15 (CB515-1H / 1HT) poskytuje solídny výkon a až 12hodinovú výdrž na batériu pre celodennú konzumáciu multimediálneho obsahu, hranie hier aj pôžitok z aplikácií.

Veľký displej so živým obrazom podporeným reproduktormi, HD webkamera

15,6" displej so živým obrazom umožní užívateľom vychutnať si webové stránky, videá aj hry a tiež zvyšuje produktivitu práce tým, že poskytuje väčší priestor pre viac kariet a aplikácií. Full HD displej má rozlíšenie 1 920×1 080 px, ktoré zaisťuje skutočne ostrý obraz. Na doplnenie veľkého displeja má Chromebook 15 dva reproduktory orientované smerom hore, ktoré podporujú zvuk s vysokým rozlíšením a poskytujú extra hlasitosť a širší rozsah zvuku. Klávesnica plnej veľkosti a priestranná dotyková plocha umožňujú pohodlnú prácu a poskytujú užívateľom väčšiu slobodu.
Webová HD kamera má široký uhol záberu 88°, aby pri videohovoroch doma alebo v práci zabrala viac účastníkov. Zvuk a video sú tiež čisté vďaka ich vysokému dynamickému dosahu a vysokokvalitnému zabudovanému mikrofónu.

Prvotriedna životnosť batérie; tichý chod vďaka bezventilátorovej konštrukcii

Nový Acer Chromebook 15 prináša až 12hodinovú výdrž na batériu, takže je možné ho využiť na celodenné činnosti či už v práci či v škole, ku streamovaniu videa i k zábave. Bezventilátorová konštrukcia umožňuje úplne tichý chod, takže je tento Chromebook ideálnou voľbou do spoločných priestorov, ako je izba zdieľaná so súrodencami, knižnica alebo kaviareň. Najnovšie dvojjadrové procesory Intel Celeron a štvorjadrové Intel Pentium ponúkajú vynikajúci výkon pre aplikácie aj pre web. Modely tejto série budú k dispozícii s pamäťou eMMC s kapacitou 32 GB alebo 64 GB a pamäťou RAM 4 alebo 8 GB.

Estetická a tenšia hliníková konštrukcia

Chromebook 15 s novým dizajnom sa môže pochváliť hliníkovým vrchným krytom a podrúčkami, čo mu dodáva štýlový a moderný vzhľad a povrchy príjemné na dotyk. Nový Chromebook 15 je tiež tenší a ľahší ako predchádzajúca generácia. Je vybavený osvetlenou klávesnicou, ktorá poskytuje väčšie využitie. Má hmotnosť 1,72 kg a jeho rozmery sú 378x256×18,9 mm.

Zostaňte pripojení s Wi-Fi a USB 3.1 Gen 1 Type C

Chromebook Acer 15 udržiava používateľov pripojených k rýchlej bezdrôtovej technológii Intel Wireless-AC (802.11ac) s technológiou 2x2 MIMO. Používatelia môžu tiež pripojiť periférne zariadenia k Chromebooku 15 prostredníctvom rozhrania Bluetooth 4.2, dvoch USB 3.0, HDMI a kombinovaného konektora pre slúchadlá/reproduktory. Čítačka SD kariet podporuje až 128 GB SDXC kariet na prenos a ukladanie súborov.

Jednoduché zdieľanie, správa

Chromebook Acer 15 podporuje viacerých používateľov, ktorí sa prihlasujú na bezpečné ukladanie dát. Členovia rodiny môžu zdieľať systém a prihlásiť sa na svoje jedinečné účty, aby zabezpečili, že ich projekty, e-mailové účty a informácie budú uchránené pred zvedavými očami a to aj prípade, že by bol Chromebook poškodený či ukradnutý. Úložisko Disku Google bezpečne chráni súbory, dokumenty a fotografie v cloude a zaisťuje, že máte vždy najnovšiu verziu súboru.

Cena a dostupnosť

Chromebook Acer 15 bude dostupný buď s dotykovým displejom (CB515-1HT) alebo bez dotykového displeja (CB515-1H) v októbri od 499 EUR.


Predator Orion 9000: Výkon, ktorý môžete vidieť

Estetické počítače Predator Orion 9000 boli navrhnuté tak, aby zastrašovali nepriateľov a inšpirovali k hraniu hier. Môžu sa pochváliť čiernostrieborným exteriérom pripomínajúcim kozmickú loď a prispôsobiteľným RGB osvetlením po stranách predného panelu. Masívne bočné okno dáva na obdiv nápadný a výkonný interiér a aj napriek veľkosti tohto priezoru je zaistená ochrana komponentov voči elektromagnetickému rušeniu (EMI). Voliteľné ventilátory s prispôsobiteľným RGB osvetlením vytvárajú virtuálnu svetelnú show pre ešte atraktívnejší vzhľad. Nové zostavy možno ľahko presúvať z jedného miesta na druhé - majú dve rukoväte a kolieska pokryté vzorom v podobe uhlíkových vlákien. Bez skrutkovača demontovateľné bočnice umožňujú jednoduché vylepšenia komponentov a tlačidlom otvárateľná vrchná časť používateľom poskytuje rýchly spôsob, ako prepínať ventilátory.

Tekuté chladenie a IceTunnel 2.0 sa starajú o chladné komponenty

Počítače Predator Orion 9000 sú vybavené kvapalinovým chladením a technológiou IceTunnel 2.0 od Aceru, aby boli zabezpečené nízke teploty komponentov aj v priebehu plnej záťaže pri intenzívnom hraní hier. IceTunnel 2.0 je pokročilé riešenie pre riadenie prietoku vzduchu, ktoré chytro rozdeľuje systém do niekoľkých tepelných zón z ktorých má každá samostatný tunel pre odvod tepla. Obrovské kovové panely v prednej a vrchnej časti umožňujú dostať viac chladnejšieho vzduchu dovnútra a stúpajúci horúci vzduch z kvapalinového chladenia procesora zase von, zatiaľ čo až päť 120mm ventilátorov v prednej, hornej a zadnej časti kanála ženie vzduch skrz skriňu. Časť prúdu vzduchu sa presmeruje smerom k zadnej strane základnej dosky. Grafické karty sú vybavené ventilátormi so smerovaným prietokom vzduchu (blower-style), ktoré vyháňajú horúci vzduch zo zadnej strany skrine, zatiaľ čo je počítačový zdroj umiestnený úplne samostatne, aby sa komponenty navzájom tepelne neovplyvňovali.

Extrémna platforma pre hranie hier a vytváranie obsahu

Spoločnosť Acer je jedným z prvých veľkých OEM výrobcov, ktorí osadili herný počítač najnovšími grafickými kartami AMD Radeon RX Vega. Acer navyše zvyšuje latku vďaka podpore až štyroch kariet Radeon RX Vega, ktoré potom poskytnú takmer fotorealistické snímky - v reálnom čase, pri vysokých rozlíšením, v stereo režime a pri vysokých obnovovacích frekvenciách. Hráči tiež majú možnosť siahnuť po dvoch grafických kartách NVIDIA GeForce GTX 1080Ti v režime SLI, ktoré s ľahkosťou zvládnu virtuálnu realitu.

Predator Orion 9000 ponúkne až 18 jadrový procesor Intel Core i9 Extreme Edition a až 128 GB štvorkanálovej pamäte DDR4 SDRAM, čo mu umožní ľahko zvládnuť výpočtovo náročné úlohy a poskytnúť mimoriadny výkon.

Nechýba ani vynikajúca konektivita zahŕňajúca porty USB 3.1 Gen 2 (jeden typ C a jeden typ A), osem portov USB 3.1 Gen 1 (jeden typ C a sedem typ A) a dva porty USB 2.0 (typ A). Predator Orion 9000 je vybavený celkom tromi M.2 slotmi pre väčšie možnosti dosiahnutia vyšších rýchlostí, výkonu a schopností počítača, zatiaľ čo štvorica PCIe×16 slotov poskytujú dostatočnú rozšíriteľnosť o ďalšie grafické karty.

Predator X35: Obraz, ktorý budí rešpekt

Tento veľký 35" monitor s pomerom strán 21: 9 sa môže pochváliť pohlcujúcim zakrivením 1800R a brilantným rozlíšením WQHD (3 440×1 440 px). Je vybavený technológiami NVIDIA G-SYNC, Acer HDR Ultra a quantum dot a navyše poskytuje vďaka vysokému dynamickému rozsahu ten najlepší možný kontrast. Pokročilé lokálne stmievanie v 512 individuálne riadených zónach rozsvieti svetlo iba vtedy, keď je treba. Predator X35 poskytuje širší a hlbšie saturovaný farebný gamut pokrývajúci 90% farebného priestoru DCI-P3 a rozsah jasu, ktorý je niekoľkokrát vyšší ako u tradičných monitorov s dynamickým rozsahom. Rýchla 4ms odozva a vysoká obnovovacia frekvencia 200 Hz v kombinácii s technológiou NVIDIA G-SYNC sa stará o absolútne plynulé a živé hranie bez trhania obrazu či artefaktov.

S programom Predator GameView prichádza osem predvolených režimov zobrazenia, ktoré optimalizujú obraz pre rôzne typy akcií. Okrem režimov Standard, ECO, Graphic a Movie tu sú tri špeciálne herné režimy - Action, Racing a Sports, medzi ktorými možno ľahko prepínať pomocou klávesových skratiek alebo prostredníctvom OSD menu na obrazovke. Hráči môžu tiež definovať svoj vlastný profil a naprogramovať každý režim podľa svojich vlastných preferencií. Technológia Acer BlueLightShield umožňuje používateľom znížiť expozíciu modrého svetla výberom zo štyroch rôznych nastavení filtrov cez ponuku OSD na obrazovke. Prvotriedny panel VA sa môže pochváliť širokouhlými a horizontálnymi pohľadmi až do 178°. Technológia Dark Boost navyše umožňuje sledovať jemné detaily v prostredí s nízkym osvetlením.

Predator príslušenstvo pre lepšie hranie

Herný headset Predator Galea 500 vás umiestni priamo doprostred hry a umožní vám aj počuť a ​​nie len vidieť presné umiestnenie prvkov v hre. Technológia Acer TrueHarmony 3D Soundscape obnovuje akustický priestor založený na orientácii hlavy hráča a presvedčí mozog, že zvuk prichádza z nemenného smeru. Vďaka membráne meniče z biocelulózy s gumovým obložením poskytujú headset Predator Galea 500 jasné výšky sa zreteľnými minimami a rýchlejšiu odozvu pre presnú reprodukciu vokálov stredne vysokých tónov, zatiaľ čo jedinečná akustická dutina pomáha poskytnúť prudké rytmické basy. Galea 500 je tiež prispôsobiteľný a umožňuje používateľom vybrať si z troch režimov - Hudba, Film a Šport.

Nová myš Predator Cestus 500 sa vyznačuje unikátnym dizajnom s dvoma tlačidlami, ktoré umožňujú hráčom nastaviť odpor voči kliknutiu v závislosti od hry, ktorú hrajú. Napríklad pre hry typu FPS, ktoré vyžadujú rezkejšiu reakciu, je vhodnejší ľahší odpor tlačidla, zatiaľ čo pre jemné manévre v RTS hrách je vhodnejší odpor väčší. Myš je tiež vybavená RGB osvetlením s 16,8 miliónmi farieb, 8 svetelnými vzormi, 5 profilmi nastavenia, 8 programovateľnými tlačidlami a pozláteným USB konektorom.

Cena a dostupnosť

Gamingové stolné počítače Predator Orion 9000 budú k dispozícii v EMEA v novembri za ceny v rozmedzí od 1 999 EUR.
Monitor Predator X35 bude k dispozícii v prvom štvrťroku roku 2018.
Slúchadlá Predator Galea 500 budú k dispozícii v EMEA v novembri za cenu 299,99 €.
Myš Predator Cestus 500 bude k dispozícii v EMEA v novembri za cenu 89,99 €.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk