ASUS ROG Zephyrus: najtenší herný notebook s grafickou kartou GTX 1080

ASUS ROG Zephyrus: najtenší herný notebook s grafickou kartou GTX 1080

 

ASUS začal predávať ROG Zephyrus GX501, najtenší herný notebook na svete vybavený procesorom Intel Core i7 siedmej generácie a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080.

Dokonalý herný výkon v tenkom notebooku

ROG Zephyrus je extrémna ukážka potenciálu dnešných herných notebookov, ktoré výkonom konkurujú klasickým PC zostavám. Sú navyše štíhlejšie, chladnejšie, tichšie a výkonnejšie než kedykoľvek predtým, aby vyhoveli vysokým nárokom hráčov na výkon a mobilitu. Vďaka kompaktným rozmerom je najtenším hernom notebookom na svete, ktorý obsahuje procesor Intel Core i7 siedmej generácie a grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1080. ROG Zephyrus je chladený aktívnym aerodynamickým systémom (AAS), ktorý zaručuje chladnú a tichú prevádzku bez kompromisov v oblasti výkonu. Technológia AAS zahŕňa technológiu AeroAccelerator (AA), ktorá zvyšuje rýchlosť a účinnosť prietoku vzduchu v notebooku. 3D zakrivený povrchový kryt ventilátora a akcelerátor zvyšujú prietok vzduchu a účinne odvádzajú teplo z komponentov. Keď sa otvorí veko notebooku, zdvihne sa automaticky časť základne tak, aby sa zvýšil objem prúdiaceho vzduchu o 20%, a tým zároveň jeho cirkulácie. AAS zlepšuje stabilitu systému, herný a tepelný výkon a umožňuje plné využitie procesora a grafiky, takže sa hráči môžu zapojiť aj do herných maratónov.

Herná klávesnica s osvetlením Aura RGB a touchpad s funkčnými klávesami

Klávesnica sa nachádza v prednej časti základne notebooku. Toto rozvrhnutie prispieva k lepšiemu chladeniu vnútorných komponentov a poskytuje komfort hráčom, ktorí sú zvyknutí na desktopové klávesnice. Technológia osvetlenie ASUS Aura RGB poskytuje dynamické a prispôsobiteľné svetelné efekty po celej klávesnici a samostatne zvýraznené prispôsobiteľné efekty pre skupiny klávesov WASD a QWER, čo hráčom umožňuje prispôsobiť si herné prostredie vlastným predstavám. Technológia Anti -hosting dokáže rozpoznať stlačenie až 30 klávesov súčasne. Klávesy sú ergonomicky navrhnuté tak, aby poskytovali optimálny komfort a presnosť písania. Touchpad hráči nájdu netypicky napravo od klávesnice. Integruje 10 funkčných klávesov, ktoré sa dajú jednoducho aktivovať pomocou klávesovej skratky. Po aktivácii sa zobrazí červené podsvietenie týchto 10 tlačidiel a touchpad sa môže používať ako číselný blok.

120Hz displej s podporou pre NVIDIA G-SYNC

ROG Zephyrus je vybavený 15,6-palcovým displejom IPS Full HD, ktorý umožňuje plynulé hranie pri frekvencii 120 Hz. Technológia NVIDIA G-SYNC synchronizuje obnovovaciu frekvenciu displeja s grafickou kartou NVIDIA GeForce, čím sa minimalizuje prerušovanie a eliminuje trhanie a oneskorenie obrazu. Široké pozorovacie uhly a 72% farebný rozsah NTSC zabezpečujú živé farby pri pohľade z akéhokoľvek uhla.

Notebook je vybavený aj obojstranným portom USB s technológiou Thunderbolt 3, ktorý umožňuje pripojenie externého monitora s technológiou G-SYNC, nabíjanie alebo rýchly prenos dát až 40 Gb / s s kompatibilnými zariadeniami. Monitor je možné pripojiť aj cez štandardný port HDMI a periférne zariadenia je možné pripojiť cez štyri porty USB 3.0.

Technické parametre:

ASUS ROG Zephyrus
procesor Intel Core i7-7700HQ
operačný systém Windows 10 Home
displej 15,6 "Full HD (1920 x 1080) širokouhlý (pomer strán 16: 9), IPS panel, matný 
120Hz obnovovacej frekvencie s NVIDIA G-SYNC
grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1080
pamäť a úložisko 8 + 8 GB RAM 
M.2 PCIe x4 512 GB SSD
Wi-Fi 802.11ac Wi-Fi 
Bluetooth 4.1
pripojenie 1x USB 3.1 Gen 2 Typu C s technológiou Thunderbolt 3 
4x USB 3.0 
1x HDMI 2.0 
1x 3,5 mm konektor pre slúchadlá a mikrofón
kamera Vstavaná HD kamera a priestorový mikrofón
klávesnica ASUS Aura RGB podsvietená chiclet klávesnica s technológiou rozpoznania až 30 súčasných stlačení kláves; 1,4mm zdvih kláves
batéria 4 článková Li-Ion, 50 Wh
rozmery 37,9 x 26,2 x 1,78 cm (Š x H x V)
hmotnosť 2,24 kg vrátane batérie
príslušenstvo Herná myš, káblová redukcia USB 3.0 na RJ45, skrutkovač, podložka na dlane
 
Zdroj: ASUS, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk