Creative predstavuje novú zvukovú kartu Sound BlasterX AE-5

Creative predstavuje novú zvukovú kartu Sound BlasterX AE-5

 

Prvá zvuková karta na svete s integrovaným RGB ovládačom a prvotriednym herným PCIe Sabre DAC mala svoju premiéru na E3 2017 v Los Angeles.

Spoločnosť Creative na E3 2017 predstavila najnovší prírastok svojej série Sound BlasterX Pro-Gaming – Sound BlasterX AE-5. Zvuková karta prináša dokonalý zvukový výkon s plnou silou 122dB 32-bitového / 384kHz ESS Sabre DAC, špeciálne navrhnutý 600Ω samostatný slúchadlový zosilňovač, komponenty pre audiofilov a vlastné technológie Sound Blaster vylepšujúce zvuk.

Samostatný slúchadlový zosilňovač Xamp

Prinášajúci špičkový výkon pri zosilňovaní slúchadiel v hre, zabudovaný zosilňovač slúchadiel je vytvorený na základe samostatných tranzistorov a audiofilných kondenzátorov WIMA s dvojitým zosilňovačom na uspokojenie najnáročnejších potrieb dnešných intenzívnych hier a zvuku vo vysokom rozlíšení. Vychutnajte si rozdiel v samostatnom koncepte s dvoma zosilňovačmi, pretože každý zvukový kanál je zosilnený individuálne, aby priniesol nedotknutý, nekompromisný zvuk. Navyše vysoká tepelná odolnosť nemeckého kondenzátora WIMA výrazne znižuje rušenie šumu a zvuku. Extrémne nízka výstupná impedancia 1Ω od spoločnosti Xamp dokáže dokonale ovládať senzory do uší, ako aj štúdiové slúchadlá od 16Ω do 600Ω.

122dB DNR Sabre-Class DAC so špičkovým spracovaním zvuku

V srdci zvukovej karty Sound BlasterX AE-5 je štvorjadrový Sound Core3D zvukový DSP a 122dB ESS Sabre-Class DAC, ktorý okamžite zvyšuje zvuk zo základnej dosky s až 32-krát vyššou čistotou. Prvotriedny DAC s vysokým dynamickým rozsahom umožňuje užívateľom bezstratové prehrávanie v kvalite až 32-bit / 384kHz a skutočnú vernosť zvuku v hrách, filmoch a hudbe. Technológie Sound Blaster poskytujú plne prispôsobiteľné audio vylepšenia s technológiou DSP, krištáľovo čistú hlasovú reprodukciu, vylepšenú hlasovú komunikáciu v hre, 7.1 virtuálny priestorový zvuk a ďalšie pokročilé zvukové technológie.

Prvá zvuková karta na svete s integrovaným RGB ovládačom napájaným systémom osvetlenia Aurora Reactive

Sound BlasterX AE-5 je prvou zvukovou kartou vybavenou vstavaným RGB ovládačom, ktorý je dodávaný so systémom osvetlenia Aurora Reactive. RGB ovládač, ktorý je napájaný vlastným systémom osvetlenia Creative Aurora Reactive, nielenže osvetľuje zvukovú kartu, ale tiež dáva hráčom flexibilitu pri zostavovaní ich vysnívanej hernej zostavy tým, že pripája až 4 LED pásy, ktoré korešpondujú s úžasným zvukom vytváraním úžasnej svetelnej šou. Plne prispôsobiteľný systém osvetlenia Aurora Reactive umožňuje užívateľom vybrať si z viacerých predvolieb alebo ich naprogramovať s až 16.8 miliónmi farieb a rôznych rytmov, z ktorých si môžete vybrať prostredníctvom PC softvéru Sound Blaster Connect.

Úplne nová funkcia Scout 2.0

Scout 2.0 je inovovaná verzia Creative Scout Mode, pričom Scout 2.0 zahŕňa Scout Radar. Scout Radar je inteligentný spoločník, ktorý umožňuje hráčom vizualizovať a presne určiť pozíciu svojich nepriateľov priamo v aplikácii v smartfóne, zatiaľ čo Scout mode umožňuje hráčom počuť svojich nepriateľov skôr, než ich uvidia.

Podpora pre 5.1 samostatný reproduktorový systém

Sound BlasterX AE-5 prichádza s plnou podporou pre samostatnú 5.1 reproduktorovú zostavu, ktorá umožňuje hráčom vychutnať si plný potenciál priestorového zvuku v dnešnom svete zábavy.

Sound BlasterX AE-5 predstavuje najlepšie zosilnenie pre herné slúchadlá, aké len zvuková karta môže poskytnúť. Od našej prvej zvukovej karty pred 30-timi rokmi, sme vždy boli vášnivý ohľadom zvuku. Pokiaľ ide o zábavu a hranie hier- AE-5 stelesňuje naše pokračujúce odhodlanie dávať hráčom to absolútne najlepšie. Je to úžasný spôsob, ako osláviť 30. výročie nášho daru zvuku svetu počítačov: Sound BlasterX AE-5. Jednotlivé konštrukčné obvody využívajú komponenty, ako sú tranzistory a kondenzátory, dodávajúce zvuk s teplom a odtieňom, ktorý zriedka nájdete v dnešných komoditných audio produktoch. S modelom AE-5 sme zachovali bohaté dedičstvo týchto kvalitných komponentov a spojili sme ich so špičkovým technickým vybavením a technológiou spracovania zvuku, aby sme získali absolútne najlepšie zvukové zážitky pre PC.

Low Long Chye, generálny riaditeľ spoločnosti Creative

Sound BlasterX AE-5 Pure Edition

Špeciálna biela edícia Sound BlasterX AE-5 bude exkluzívne dostupná na www.creative.com. Na rozdiel od štandardnej verzie, ktorá je dodávaná s jedným 30cm LED pásikom s 10-timi LED diódami, táto špeciálna Pure Edition bude obsahovať 4 LED pásiky.

Creative Sound BlasterX AE-5 bude dostupná v júli za cenu 149,99€. Sound BlasterX AE-5 Pure Edition bude dostupná od augusta za 179,99€, exkluzívne na webovej stránke www.creative.com.

Technické špecifikácie
Zvukový/DSP procesor Sound Core3D
Kanály

5.1 samostatný reproduktorový výstup

7.1 virtuálny priestor pre slúchadlá

DAC

ESS ES9016K2M SABRE Ultra DAC

32-bit/384kHz, 122dB

Slúchadlový sozilňovač

Individuálny zosilňovač Xamp, 116dB

výstupná impedancia 1Ω, rozsah impedancie 16 - 600Ω

Konektivita

3x 3,5m line out, 1x TOSLINK optický výstup, 1x 3,5mm výstup

1x 3,5mm mikrofón / line in, 1x HD zvukový predný panel

Zdroj: Creative

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk