Nový pracovný notebook ASUSPRO B9440

Nový pracovný notebook ASUSPRO B9440

 

ASUS oznámil ASUSPRO B9440, najtenší 14-palcový pracovný notebook na svete. Je navrhnutý pre náročných profesionálov v pohybe, váži iba 1 kg a má kompaktný dizajn, vďaka ktorému nemá väčšie rozmery ako bežné 13-palcové notebooky.

Vytvorený pre biznis a prácu

ASUSPRO B9440 je navrhnutý pre maximálnu pracovnú produktivitu v pohybe. Tento 14-palcový notebook má odolné šasi zo zliatiny horčíka, váži iba 1 kg a nemá väčšie rozmery ako bežné 13-palcové notebooky. Vďaka výbornej tvrdosti použitého materiálu bolo možné znížiť hmotnosť notebooku bez kompromitovania jeho odolnosti.
B9440 nie je iba štýlový, ale aj odolný. Splnil všetky štandardy odolnosti MIL-STD 810G a zvládol aj pokročilé testy spoľahlivosti ASUSPRO. Tieto testy obsahujú pády z vysokých výšok, 50-tisíc cyklov otvárania a zatvárania veka ako aj odolnosť veka a testy klávesnice voči obliatiu.
B9440 takisto ponúka 10-hodinovú výdrž, takže používatelia nemusia počas cestovania tráviť čas hľadaním elektrickej zásuvky, ale môžu sa venovať práci.

Vytvorený pre pohodlie

Kompaktný dizajn notebooku ASUSPRO B9440 je dosiahnutý použitím 14-palcového Full HD displeja s tenkým rámom so šírkou iba 5,4 mm. Vďaka tomu bolo možné zabudovať obrazovku do tela 13-palcového notebooku. Matný povrch displeja znižuje odrazy svetla a vďaka efektu „vznášajúcej sa obrazovky“ používateľa pri práci nič neruší.
Ergonomická klávesnica je odolná voči poliatiu a ponúka plnohodnotnú, 19,05 mm vzdialenosť medzi stredmi dvoch klávesov. Využíva aj špeciálne navrhnutý dizajn náklonu pre pohodlné písanie. Veľký touchpad pokrýva sklo a podporuje viacdotykové gestá. Ďalšími ergonomickými vlastnosťami je podsvietenie klávesnice a pohodlný snímač odtlačkov prstov pre rýchle prihlásenie a autentifikáciu, ktorý je možné aktivovať priložením prsta.

Vytvorený pre výkon

ASUSPRO B9440 poháňajú najnovšie procesory Intel Core i5 and i7 U-series s voliteľnou podporou technológie Intel vPro pre pokročilú podnikovú správu a bezpečnosť. Takisto obsahuje voliteľný modul Trusted Platform Module (TPM) pre zabezpečené hardvérové šifrovanie dát.
B9440 obsahuje dvojicu USB 3.1 Gen 1 USB Type-C (USB-C) portov pre rýchly prenos dát. Jeden z portov umožňuje aj nabíjanie a pripojenie dokovacej stanice. Voliteľná dokovacia stanica ASUS SimPro Dock USB-C ponúka pokročilé možnosti rozšírenia konektivity. Obsahuje dve DisplayPort rozhrania, USB-C a plnohodnotný USB 3.1 Gen 1 port typu A, VGA, HDMI, LAN a čítačku SD kariet. O bezdrôtovú konektivitu sa stará Wi-Fi štandard 802.11ac a Bluetooth 4.1.

Cena a dostupnosť

ASUSPRO B9440 je na Slovensku dostupný za cenu od 1 299 EUR.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk