Nové RAM-ky od G.Skillu môžu byť pretaktované až na 4500MHz

Nové RAM-ky od G.Skillu môžu byť pretaktované až na 4500MHz

 

Ak ste počítačový programátor a potrebujete supervýkonné RAM-ky, tak G.Skill TridentZ DDR4 sú pre vás správnou voľbou.

Spoločnosť G.Skill doslova „pumpuje“ z DDR4 modulov stále sa zvyšujúce frekvencie. Ich najnovšia Trident Z RAM-ka beží na základnej frekvencii DDR4-4333MHz, čo je absolútne užasné. Samozrejme, výrobcovia nechali aj miesto na pretaktovanie. To umožní navýšenie frekvencie až na 4500MHz. G.Skill oznámil, že túto frekvenciu sa im podarilo dosiahnuť na základnej doske Asus ROG Maximus IX Apex a s procesorom Intel Core i5-7600K. S touto frekvenciou dosiahla RAM-ka rýchlosť čítania údajov 55GB/s, rýchlosť zápisu 65GB/s a rýchlosť kopírovania 52GB/s v dual channel móde.

Pamäte sa zatiaľ predávajú v 8GB balení z dvoch 4GB modulov a v 16 GB balení zloženom z dvoch 8 GB modulov. Čo sa týka spotreby energie, tak Trident Z beží pod napätím 1.40V. Je to síce trošku väčšia spotreba el. energie, ale na jej výkon je to celkom prijateľné.

V blízkej dobe sa G.Skill nechystá vydať balenie so základnou frekvenciou 4500MHz, pretože majú dosť práce s kontrolovaním a vyvíjaním ich pamätí s kapacitou 4400 MHz, ktorá už čoskoro uzrie svetlo sveta. G.Skill zatiaľ o cene Trident Z DDR4-4333MHz 16GB kit veľa neprezradil.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk