ASUS ROG predstavil kompletné herné portfólio na CES 2017

ASUS ROG predstavil kompletné herné portfólio na CES 2017

 

Portfólio obsahuje herné notebooky a stolné PC radu G-series, základné dosky Maximus a Strix, herné príslušenstvo a prvý herný router.

Medzi novinkami v portfóliu ROG sú aj herné notebooky a základné dosky s procesormi Intel Core 7. generácie (Kaby Lake). Demonštrujú odhodlanie spoločnosti ASUS poskytovať výnimočný výkon a potvrdzujú reputáciu značky, ktorá je voľbou šampiónov (Choice of Champions).

Herný router

ROG Rapture GT-AC5300 je prvý router, ktorý je špeciálne navrhnutý pre hranie. Obsahuje tri-band Wi‑Fi, 8 gigabitových LAN portov a vlastný štvorjadrový procesor s taktom 1,8 GHz, ktorý zabezpečuje rýchle a spoľahlivé hranie po sieti. GT-AC5300 má vo výbave aj dvojicu ultra-rýchlych USB 3.0 portov.

Nový router využíva viacero inovatívnych funkcií, vďaka ktorým je hranie po sieti jednoduchšie, rýchlejšie a plynulejšie. Funkcia Gaming Center poskytuje okamžitý prehľad o sieti, takže hráči môžu hneď skontrolovať aktuálny stav pripojenia a jeho stabilitu. Gaming Center im taktiež prezradí, koľko zariadení je pripojených a aké aplikácie a hry pripojenie využívajú. Gaming Center umožňuje aj jednoduché ovládanie siete. K dispozícii je viacero nastavení, ktoré je možné aktivovať jedným kliknutím.

Funkcia Game Intrusion Prevention System (Game IPS) integruje bezpečnostné technológie spoločnosti Trend Micro a poskytuje robustnú ochranu herných sietí. Game IPS umožňuje, aby boli anti-vírusové programy a firewally v počítači dočasne vypnuté počas hrania, takže sa môže výpočtový výkon využiť na hranie a zároveň sa nestane, aby bola herná prevádzka nesprávne zablokovaná.

Herné notebooky

GX800VH ponúka unikátny systém vodného chladenia Hydro Overclocking pre extrémne pretaktovanie a dvojicu grafických kariet NVIDIA GeForce GTX 1080 v SLI zapojení. GX800VH je taktiež prvý herný notebook na svete s 18-palcovým displejom a technológiou NVIDIA G-SYNC pre plnohodnotné hranie v 4K UHD. Vo výbave notebooku nájdete aj mechanickú klávesnicu MechTAG s technológiou anti-ghosting pre 30 súbežne stlačených kláves a prispôsobiteľné ROG Aura RGB LED efekty pre každý kláves.

G752 je navrhnutý s dôrazom na bezkonkurenčný výkon, ktorého základom je odomknutý procesor Intel Core i7 a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070. G752 má vo výbave pretaktovanú operačnú pamäť DDR4 s frekvenciou 2800MHz. Takisto obsahuje HyperDrive RAID 0 a najnovšie technológie NVM Express (NVMe) a PCI Express (PCIe) pre rýchle úložiská. Notebook vyniká aj exkluzívnym chladením 3D Vapor Chamber, 120Hz displejom s technológiou NVIDIA G-SYNC a podsvietenou klávesnicou s technológiou anti-ghosting pre 30 súbežne stlačených kláves.

G701 je vytvorený pre maximálny výkon s odomknutým procesorom Intel Core i7 a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080. G701 ponúka operačnú pamäť DDR4 s frekvenciou 2800MHz, technológie HyperDrive RAID 0, NVMe a PCIe a 120Hz NVIDIA G-SYNC panel. G701 má povrchovú úpravu s prémiovým Bio-Armor dizajnom a nový farebný variant ROG Armor Titanium with Plasma Copper.

GL502 a GL702 sú kompaktné herné notebooky s procesormi až do Intel Core 7. generácie a grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX 1070/1060. Vo výbave majú aj 120Hz NVIDIA G-SYNC displej a podsvietené anti-ghosting klávesnice. Notebooky sú dostupné vo farbách ROG Mist Black with Neon Orange a ROG Armor Titanium with Plasma Copper.

GL553 a GL753 poskytujú vysoký herný výkon procesorov až do Intel Core i7 7. generácie a grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1050Ti/1050. GL553 obsahuje klávesnicu s technológiou osvetlenia ASUS Aura a podporu súbežného stlačenia 30 kláves. Funkcia Cooling Overboost umožňuje flexibilné nastavenie rýchlosti ventilátora pre lepšiu stabilitu systému.

Herné desktopy

GT51CH je extrémne výkonný herný stolový počítač s pretaktovaným 4,8GHz procesorom Intel Core i7-7700K, dvojicou grafických kariet NVIDIA GeForce GTX 1080 v SLI zapojení a 16GB rýchlej DDR4 pamäte s frekvenciou 2800MHz. Tento počítač ponúka hráčom vysoký výkon a nádherné zážitky v 4K rozlíšení. Exkluzívna technológia Aegis III umožňuje jednoduché pretaktovanie procesora, grafickej karty aj pamäte pre ešte lepší zážitok z hrania, a taktiež umožňuje monitorovať stav jednotlivých komponentov v reálnom čase.

G20CI je až zavádzajúco kompaktný herný počítač s objemom šasi len 9,5 litra. G20CI disponuje až procesorom Intel Core i7-7700 a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080 s 8GB GDDR5X pamäte pre extrémny herný výkon a výnimočné herné zážitky. G20CI nie je len výkonný, ale je aj veľmi tichý - pri nečinnosti len 22dB. Počítač taktiež disponuje technológiou osvetlenia Aura a USB 3.1 Gen 2 portom (10Gb/s) s obojstranným USB-C konektorom.

GD30 má zbrusu nový vzhľad s unikátnym prispôsobiteľným dizajnom - vymeniteľné panely čiernej alebo bielej farby, podľa toho, ktorý viac sedí vášmu štýlu či nálade. GD30 disponuje procesorom až Intel Core i7 7. generácie (Kaby Lake) a až vysoko výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080. A samozrejme, počítač taktiež vo svojom vnútri ukrýva inteligentný chladiaci systém, ktorý efektívne prispôsobuje chladenie aktuálnym potrebám. Technológia Aegis III umožňuje jednoduché pretaktovanie procesora, grafickej karty a aj pamäte.

GR8 II je najmenší herný počítač navrhnutý pre virtuálnu realitu. Disponuje totižto spoločnosťou ASUS upravenou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1060, 7. generáciou procesorov Intel Core i7 a 32GB DDR4 pamäte. Šasi počítača s objemom 4 litre skrýva nielen všetok tento hardvér, ale aj technológiu osvetlenia Aura, voliteľné M.2 PCIe SSD a 2,5" SSD/HDD disk. Dvojica HDMI portov umožňuje pripojiť súčasne VR headset ako aj ďalší HDMI monitor.

Herné základné dosky

Založené na Intel čipsete Z270, základné dosky Republic of Gamers sú pripravené pre najnovšie procesory Intel Core 7. generácie (Kaby Lake). Portfólio ROG základných dosiek zahŕňa dosky:

Extreme - pre veteránov vodného chladenia a hráčov vyžadujúcich len to najlepšie

Formula - pre hráčov bažiacich po výkone a začiatočnikov vlastného vodného chladenia

Hero - pre dosiahnutie perfektného každodenného hrania

Code - štýlová doska pre tých čo milujú modding

Apex - high-end doska pre milovníkov extrémneho pretaktovávania

Taktiež bola predstavená nová línia herných dosiek ROG Strix, navrhnutá tak aby sadla každému typu hráča: ROG Strix Z270E Gaming, ROG Strix Z270F Gaming, ROG Strix Z270H Gaming ATX motherboards, mATX ROG Strix Z270G Gaming a mini-ITX ROG Strix Z270I Gaming. Unikátne hranaté vzory inšpirované sečnými ranami po meči a reflektívne ROG logo na kovovom pláte sa určite zapáčia veľkému množstvu hráčov.

Herné periférie

ROG Strix Magnus je zbrusu nový herný mikrofón s troma štúdiovými kondenzátormi pre dosiahnutie čo najlepšej čistoty a senzitivity - taktiež je to vôbec prvý mikrofón od ROG. Navrhnutý pre živé streamovanie a zanietených hráčov, Strix Magnus je kompaktný a štýlový zároveň a ponúka rušenie okolitého hluku a technológiu osvetlenia Aura. Nový mikrofón má prídavný port pre nahrávanie audia z hudobného nástroja alebo smartfónu, a je dodávaný s externým USB hubom pre pripojenie dodatočných zariadení.

ROG Gladius II je optická herná myš optimalizovaná pre FPS hry, s prispôsobiteľným osvetlením Aura a odolnými Omron spínačmi s výdržou 50 miliónov kliknutí. Gladius II taktiež má aj tlačidlo na zmenu DPI a tlačidlo pre dočasné zníženie DPI pre dosiahnutie väčšej precíznosti, ako napríklad pri mierení.

ROG Strix Evolve je inovatívna myš disponujúca prispôsobiteľným tvarom a technológiou osvetlenia Aura. Jednoducho vymeniteľné horné panely umožňujú štyri rôzne ergonomické spôsoby držania myši, čo robí myš rovnako pohodlnou pre pravákov ako aj ľavákov. Odolné Omron spínače zaistia, že tie najpoužívanejšie časti myši - tlačidlá, obstoja aj tú najväčšiu záťaž.

ROG Strix Impact je ergonomická obouruká myš s nízkou hmotnosťou navrhnutá pre maximálny komfort počas maratónov MOBA hier. Technológia osvetlenia Aura umožňuje úpravu osvetlenia myši podľa vlastného vkusu a Omron spínače zasa zaistia jej vysokú výdrž. ROG Strix Impact taktiež disponuje dvojúrovňovým nastavením DPI spolu s indikátorom súčasnej úrovne.

GX970 je drôtová herná myš s oddeliteľným bočným panelom. Štandardný bočný panel má štandardnú dvojicu tlačidiel ideálnu pre ľahké hranie či kancelárske využitie. Druhý dodávaný bočný panel potom disponuje desiatimi tlačidlami ideálnymi pre MMO hry. Myš je takisto prispôsobiteľná vo viacerých ohľadoch - jej DPI je možné nastaviť v rozmedzí 50-12000 DPI a jej hmotnosť možno upraviť na základe vlastných preferencií.

Herné príslušenstvo

Navrhnutý pre hráčov na cestách, batoh Shuttle 3 je už treťou generáciou cestovného batohu od ROG. Shuttle 3 dokáže pojmúť až 18" notebooky a ponúka množstvo vnútorného priestoru a ľahko dosiahnuteľné vrecko na mobilné telefóny a ostatné nezbytnosti.

ROG Premium Backpack disponuje asymetrickým, modulárnym dizajnom s vnútorným pružinovým systémom a vystlanými oddeleniami pre ochranu vašej hernej výbavy. Jeho odolný exteriér je vyrobený z vodeodolného polyuretánu a hravo odolá každodenným nárazom či úderom.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk