Máme fotky prvých AM4 základných dosiek!

Máme fotky prvých AM4 základných dosiek!

 

A rovno aj jednej z vlajkových lodí.

Nová platforma AM4 signalizuje, že po dlhých rokoch totálnej dominancie Intelu, má konečne aj AMD šancu na návrat do high-endu na procesorovej scéne. Za posledných pár mesiacov nám AMD už aj predstavilo výkon nových procesorov Zen:

Okrem toho je už známe, že platforma bude podporovať všetky najnovšie štandardy, vrátane NVMe, DDR4, či USB 3.1. Čo však po dlhú dobu nebolo známe sú základné dosky. Naštastie pre nás, portál ocaholic získal fotografie dvoch nových základných dosiek od MSI - vlajkovej lode X370 XPower Gaming Titanium a "obyčajnejšej" základnej dosky MSI B350 Tomahawk.

MSI X370 XPower Gaming Titanium

Tak ako ostatné MSI dosky série Titanium, táto nová prémiová doska poteší najmä ľudí s láskou k extrémnemu pretaktovávaniu. X370 XPower Gaming Titanium disponuje bielym PCB, 10-fázovým VRM a štvoricou DDR4 slotov. Na pripojenie grafických kariet alebo napr. PCIe úložiska má doska 3 PCIe 3.0 x16 sloty, pričom horné dva sú posilnené kovovým rámom, medzi nimi je rozostup až 3 sloty, čo dovoľuje dýchať aj hornej grafickej karte v prípade inštalácie viacerých grafických kariet.

Tie potom dopĺňajú ďaľšie 3 PCIe x1 sloty, napr. pre pripojenie Wi-Fi karty. Doska sa nenechá zahanbiť ani v prípade konektivity pre úložisko, disponuje šiestimi SATA III portmi, U.2 portom a dvoma M.2 slotmi. Keďže je doska zameraná na pretaktovávanie, tak disponuje aj tlačidlami priamo na doske, debug displejom, procesor je napájaný nielen 8-pinovým konektorom, ale aj prídavným 4-pinovým a dolu na doske sa nchádza prídavný 6-pinový konektor pre stabilnejšie napájanie grafických kariet z PCIe slotov.

MSI B350 Tomahawk

Táto doska vyzerá v porovnaní s tou predchádzajúcou len ako trpaslík. Dáva však reálnejšiu predstavu o doskách, ktoré bude kupovať väčšina ľudí (nie každý predsa potrebuje tak extrémnu dosku). Doska disponuje 6-fázovým VRM, 8-pinovým CPU konektorom, štvoricou DDR4 slotov a dvojicou PCIe 3.0 x16 slotov pre grafické karty - horný slot je posilnený kovovým rámom. Na doske sa okrem toho nachádzajú štyri SATA III porty, M.2 slot, dva PCIe x1 sloty a dva PCI sloty.

Zdroj: ocaholic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk