Alcatel na IFA - mobilné príslušenstvo pre virtuálnu realitu

Alcatel na IFA - mobilné príslušenstvo pre virtuálnu realitu

 

Vďaka novým produktom je Alcatel prvou globálnou značkou na poli smartfónov, ktorá ponúkne vlastný ekosystém pre virtuálnu realitu.

VISION je bezdrôtové mobilné zariadenie typu všetko v jednom (All-In-One), ktoré umožňuje premietať si filmy formátu IMAX u seba doma. VISION sa nepripája k smartfónu ani počítaču. Používatelia sa s ním môžu pohybovať úplne prirodzene a pritom skúmať rôzne prostredia virtuálnej reality. Prístroj je možné vďaka ergonomickému dizajnu ľahko nasadiť a aj pohodlne nosiť. VISION ponúka silné VR zážitky aj vďaka zornému uhlu 120° - najširšiemu vo svojej kategórii. Navyše integruje aj najmenšiu odozvu 17ms, ktorá je kľúčová pre udržanie zážitku z virtuálnej reality. Zariadenie je možné nosiť až po dobu 2 až 3 hodín, a to s okuliarmi alebo aj bez nich. Toto pohodlne vystačí napríklad na príjemnú virtuálnu prehliadku múzea alebo zhliadnutie obľúbeného filmu.

Spoločnosť TCL Communication (materská spoločnosť Alcatel) naviazala partnerstvo s firmami Jaunt VR, Magic Interactive Entertainmenta Fraunhofer. Jaunt VR prináša kinematografickú virtuálnu realitu, ktorá ponúkne používateľom špeciálny 360° stereo zážitok pri sledovaní videa. Pre tých, ktorí preferujú virtuálnu realitu pri hraní počítačových hier, obsahuje VISION frisbee bojovku BattleBlock od Magic Interactive Entertainment. Fraunhofer ponúka kvalitné zvukové riešenie podporujúce virtuálnu realitu. Spočíva v tom, že sa zvuk v reálnom čase prispôsobuje tomu, čo práve vidíte.

Alcatel 360 Camera je nová jednoducho ovládateľná 360° kamera, ktorá sa vďaka malej veľkosti ľahko prenáša. Dostupná bude v dvoch variantách. Obe disponujú dvoma 210° objektívmi, tzv. "rybími očami" (Fish Eye). Prvá varianta má obdĺžnikový tvar o zhruba polovičnej veľkosti kreditnej karty, druhá varianta má guľatý tvar o veľkosti mince. Prostredníctvom microUSB portu je možné ich jednoducho pripojiť k smartfónom Alcatel IDOL 4, IDOL 4S alebo POP 4S a nahrávať VR obsah priamo z Vášho telefónu.

Produkty a riešenia spoločnosti Alcatel a jej partnerov budú vystavené počas veľtrhu IFA v Berlíne na stánkoch TCL/Alcatel (stánky 102 a 104 v hale 21B). K dispozícii budú aj kamery 360fly 4K, 360fly HD, ALLie Camera, Insta360 4K a Nico360.

Zdroj: Alcatel

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk