Sony predstavilo nové smartfóny s technológiou trojitého obrazového snímania

Sony predstavilo nové smartfóny s technológiou trojitého obrazového snímania

 

Nová vlajková loď Xperia XZ a prémiová Xperia X Compact ponúkajú ešte inteligentnejšie zážitky prispôsobené užívateľovi.

Novinky prinášajú novú a zdokonalenú kamerovú technológiu, ktorá vám zabezpečí doteraz najlepšie fotky od Xperia. Sony maximalizovali svoj oceňovaný obrazový senzor a pridali dva dodatočné pomocné senzory, vďaka čomu ponúkajú tieto smartfóny technológiu trojitého obrazového snímania. Táto technológia pozostáva z obrazového snímača Exmor RS pre mobilné zariadenia, ktorý poskytuje silnú kombináciu vysokokvalitného obrazu a rýchlosti automatického zaostrovania (AF). K tomu sa pridáva aj laserový AF senzor s technológiou vnímania vzdialenosti a senzor RGBC-IR s technológiou snímania farieb, ktorý presne prispôsobí vyváženie bielej farby na základe zdroja svetla v okolitom prostredí.

Xperia XZ prináša 13MP predný fotoaparát, ktorý vďaka super vysokej citlivosti až ISO6400 urobí ten najlepší možný záber vašej pózy aj pri slabom osvetlení alebo skupinovom selfie zábere. Xperia XZ taktiež ponúka nahrávanie v najvyššej kvalite 4K, takže získate ostré, čisté záznamy plné detailov. Vďaka jej očarujúcemu dizajnu s oblúkovým povrchom sa 5.2” sklenený displej a kovová zadná časť Xperia XZ spájajú do jednoliateho celku, ktorý tak dokonale sadne do ruky a poskytne vám nádherný pocit na dotyk. Xperia XZ je dostupná v úplne novej modrej farbe, inšpirovanej krásou prírody - lesná modrá - ako aj v štýlových klasických farbách minerálnej čiernej a platinovej. Xperia XZ pracuje na procesore Qualcomm Snapdragon 820, ktorému sekunduje 3GB RAM.

Sériu X Sony doplnilo aj o obľúbenú veľkosť v podobe Xperia X Compact, ktorá prináša silné technológie zabalené v malom tele. Má 4.6” displej a vďaka dizajnu so zaobleným povrchom sa extra pohodlne drží a je ideálny pre ovládanie len jednou rukou. Prémiový dizajn smartfónu Xperia X Compact je jasne viditeľný vďaka vysokolesklej povrchovej úprave a pocitu pevnosti pri držaní. Tiež sa drží novej charakteristickej modrej škály, nakoľko prichádza v hmlisto modrom odtieni, ale aj v nadčasovej vesmírnej modrej a štýlovej bielej farbe. Xperia X Compact disponuje procesorom Qualcomm Snapdragon 650 a 3GB RAM.

Snímač odtlačku prsta na hlavnom tlačidle smartfónov Xperia XZ a Xperia X Compact je intuitívne umiestnený na bočnej strane telefónu, takže ho môžete jednoducho vziať do ruky a bezpečne odomknúť jediným pohybom. 23MP hlavný fotoaparát oboch modelov vám poskytuje nielen čisté zábery, ale aj superrýchle spustenie fotoaparátu len za 0.6 sekundy. Oba nové modely prinášajú výrazné vylepšenia v rámci vývoja obrazovej stabilizácie, ktoré sa kultivovali pri Sony videokamerách Handycam. Teraz môžete s 5-osovou stabilizáciou robiť ešte plynulejšie videá aj pri chôdzi alebo nahrávaní extrémne detailných záberov.

Xperia XZ bude celosvetovo uvedená od októbra 2016 a Xperia X Compact bude celosvetovo dostupná od septembra 2016. Xperia XZ bude dostupná v dvoch variantoch - Single SIM a Dual SIM.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk