HP Inc. predstavuje notebook s integrovaným filtrom ochrany súkromia

HP Inc. predstavuje notebook s integrovaným filtrom ochrany súkromia

 

HP Inc. predstavil prvý notebook na svete s integrovanou ochranou obrazovky. HP Sure View je novým prvkom v počítačoch HP EliteBook 1040 a HP EliteBook 840, ktorý pomáha chrániť citlivé údaje a zabraňuje vizuálnemu hackingu jednoduchým stlačením jediného tlačidla.

Vyvinuté s ochrannou technológiou spoločnosti 3M, HP Sure View odstraňuje potrebu nosiť so sebou dodatočné pomôcky pre ochranu citlivých informácií. Jednoduchým stlačením klávesy F2 používateľ prepne počítač do privátneho módu, ktorý redukuje až 95 percent viditeľného svetla pri pohľade z uhla, čím zabraňuje ľuďom v okolí odčítať informácie z obrazovky.

Vizuálny hacking je skutočnou hrozbou pre firemné dáta a dôverné informácie. Potvrdzujú to aj výsledky štúdie „Global Visal Hacking experiment“ inštitútu Ponemon pripravenej v spolupráci s 3M. Podľa tejto štúdie deväť z desiatich prípadov získania dát iba pomocou pozorovania obrazovky bolo úspešných so ziskom v priemere viac než štyroch informácií z každého pokusu. Vizuálny hacking ovplyvňuje tiež produktivitu zamestnancov, nakoľko takmer 60 percent zamestnancov pracuje aj mimo vlastnej kancelárie. Podľa podobnej štúdie inštitútu Ponemon a spoločnosti 3M zamestnanci, ktorí využívali riešenie pre ochranu obrazovky, dosahovali až dvojnásobnú produktivitu.

HP Sure View pomáha používateľom pracovať na verejných miestach bezpečnejšie a bez strachu z toho, že dáta na ich obrazovke budú čitateľné aj pre ostatných. Vďaka zakomponovaniu tohto prvku priamo do tela počítača môžu firmy lepšie spĺňať prísne bezpečnostné predpisy, ktoré platia napríklad v oblasti zdravotníctva, verejnej správy či vo finančnom sektore.

Cena a dostupnosť

HP Sure View bude k dispozícii v septembri ako možnosť voľby pri zakúpení HP EliteBook 840 a HP EliteBook 1040 s Full HD rozlíšením obrazovky.

Zdroj: HP Inc.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk