ASUS ROG Horus GK2000: mechanická herná klávesnica so šiestimi režimami podsvietenia

ASUS ROG Horus GK2000: mechanická herná klávesnica so šiestimi režimami podsvietenia

Klávesnica pomenovaná po staroegyptskom bohovi vojny ponúka hráčom kvalitné prevedenie so strojovo opracovanými hliníkovými detailami a špeciálnym povrchovým náterom.

Je vybavená odnímateľnou opierkou dlaní, nôžkami nastaviteľnými v dvoch smeroch a vyznačuje sa odnímateľným stojanom pre mobilné zariadenia. Novinka využíva integrovanú 32-bitovú mikroprocesorovú riadiacu jednotku (MCU) a 4 MB integrovanej pamäte pre uloženie používateľských profilov a ďalších nastavení. Ponúka tiež intuitívne užívateľské rozhranie ROG, ktoré umožňuje hráčom prispôsobiť si makrá a funkčné klávesy tak, aby mohli vykonávať zložité príkazy stlačením jedinej klávesy. ROG Horus GK2000 sa už predáva za 6779 Kč, resp. 251 euro s DPH.

Špičková herná klávesnica

Klávesnica ROG Horus GK2000 ponúka kvalitné prevedenie so strojovo opracovanými hliníkovými detailami a špeciálnym povrchovým náterom. Zaujme aj dômyselne vytvorenými titánovými "krídlami" a eloxovanú doskou klávesnice s povrchom z brúseného hliníka, čo jej dodáva agresívny vzhľad.

Klávesnica má LED podsvietené klávesy s piatimi prednastavenými režimami podsvietenia a šiestym režimom pre podsvietenie nastaviteľné užívateľom. Možno tiež aktivovať podsvietenie celej klávesnice, alebo obmedziť podsvietenie len na niektoré konkrétne klávesy.

K dispozícii sú tiež špeciálne ovládacie prvky pre multimédiá, vďaka ktorým majú užívatelia všetko na dosah ruky - otočením ovládača môžu upravovať hlasitosť a rovnako ľahko, bez toho aby bolo treba zdvíhať ruky z klávesnice, je možné meniť efekty LED podsvietenia.

Priamo v balení klávesnice sa nachádza odnímateľná opierka dlaní s rozmermi 47 × 83 mm slúžiaca ako opora hráčových zápästí počas dlhého hrania. Vďaka vyklápacím nôžkam nastaviteľným v dvoch smeroch možno prispôsobiť aj sklon klávesnice. Zvláštnosťou klávesnice Horus GK2000 je odnímateľný stojan pre mobilné zariadenia, ktorý sa dá umiestniť do pravého alebo ľavého horného rohu klávesnice.
V zadnej časti klávesnice sú dva USB porty pre jednoduché pripojenie externých flash diskov a iných periférnych zariadení a ďalej integrovaný zvukový port pre slúchadlá.

Integrovaná 32-bitová riadiaca jednotka

Klávesnica ROG Horus GK2000 je vybavená integrovanou 32-bitovou jednotkou MCU a 4 MB integrovanej pamäte, v ktorej sa spracovávajú a ukladajú funkcie makier aj nastavenie profilov a podsvietenia. Vďaka tomu môžu užívatelia naprogramovať až 80 makro príkazov pre myš, PC a funkcie pre ovládanie multimédií. Klávesnicu je možné tiež naprogramovať tak, aby na vykonanie zložitých viacklávesových príkazov stačilo stlačenie jedinej klávesy. Do integrovanej pamäte sa zmestí až 10 užívateľských profilov a užívatelia môžu profily uložené v počítači presunúť do klávesnice jednoduchým pretiahnutím. Všetky nastavenia sú uložené v integrovanej pamäte, takže klávesnice sa môže použiť s akýmkoľvek iným počítačom bez nutnosti opätovného nastavovania profilov a funkcií.

Klávesnica obsahuje mechanické spínače Cherry MX Red a ponúka zdvih kláves 4 mm, čo zaručuje pohodlné písanie aj rýchlu odozvu. Okrem toho je aj veľmi odolná s očakávanou životnosťou 50 miliónov úderov. Všetky klávesy sú podsvietené červeným LED osvetlením a majú ergonomický tvar, čo je výhoda pri hraní aj písaní.

Horus GK2000 využíva technológiu anti-ghostingu s funkciou N-Key Rollover (NKRO) garantujúcou správne zaregistrovanie každého stlačenia klávesy, a to aj v prípade stlačenia niekoľkých kláves súčasne. Funkcia N-Key Rollover sa dá pomocou vlastnej špeciálnej klávesy ľahko zapnúť alebo vypnúť.

Puzdro pre časté prenášanie

ROG Horus GK2000 má vlastné neoprénové puzdro určené na prenášanie. Na puzdre je umiestnené nápadné logo ROG a vo vnútri je vystlané mäkkou podšívkou chrániacou klávesnicu Horus GK2000 pred poškriabaním. Puzdro má tiež praktické vnútorné priehradky, do ktorých môžu používatelia uložiť ďalšie príslušenstvo.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk