Pretekajte si ako profesionál za rozumnú cenu

Pretekajte si ako profesionál za rozumnú cenu

 

Dostať sa k pôžitku z riadenia formuly, či závodného auta je pre obyčajného človeka kvôli jeho cene takmer nemožné. Našťastie je tu pre tých, ktorým peňaženka nepreteká peniazmi, Motion Simulation Room prinášajúci veľmi podobný zážitok.

Za týmto projektom stojí spoločnosť Motion Simulation z Veľkej Británie, ktorá sa špecializuje na výrobu zariadení, ktoré používajú aj profesionálne závodné tímy po celom svete. Motion Simulation Room sa nachádza vo Veľkej Británii a obsahuje 6 odlišných simulátorov, ktoré ich používateľom ponúkajú voľbu závodných áut, vrátane Formuly 1, GT a Touring áut, rally cross áut, či dokonca kamiónov a historických závodných áut. Čo ale odlišuje Motion Simulation Room od ostatných podobných simulátorov je ich relatívna uzavretosť a oddelenosť jednotlivých kabíniek, a takisto aj ich realistický pohyb po troch osiach a schopnosť simulovať preťaženie až od výšky 2G.

Používatelia môžu závodiť buď o prvé miesto na výsledkovej tabuli alebo priamo proti sebe. Spolu s 200° zakriveným displejom s 6 miliónmi pixelov sú tieto kabínky jednými z najrealistickejších závodných simulátorov na svete. A čo stojí takýto zážitok? Nie až tak veľa, iba 15£ (cca 19€) za 15-minútovú jazdu v simulátore, čo naozaj neznie až tak zle. No ak sa vam nechce čakať vo frontách, či mať iba obmedzený čas na závodenie, tak si môžete podobnú kabínku zakúpiť za "pár dropných", konkrétne 34955£ (cca 44450€). Nebolo uvedené či sa tieto kabínky objavia aj na iných miestach, no je tu možnosť, že sa nejaké objavia na niektorej závodnej udalosti.

Zdroj: gizmag.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk