Dvaja giganti v segmente výroby televízorov končia s podporou 3D

Dvaja giganti v segmente výroby televízorov končia s podporou 3D

 

Zatiaľ čo jeden z nich by ju mal úplne prestať podporovať pre televízie, ten druhý ju obmedzí na nízke číslo.

Aspoň tak sa zatiaľ rozhodli dve najväčšie juhokórejske firmy pre výrobu televízorov. Zatiaľ čo LG ju len výrazne zníži na nízke číslo podpory pre svoje nové modely, tak Samsung má údajne úplne prestať podporovať 3D. To, že sa spoločnosť Samsung rozhodla pre túto voľbu, sme sa dozvedeli od dodávateľov aktívnych 3D okuliarov, ktorí sa vyjadrili, že od danej spoločnosti už nedostali žiadnu objednávku na ďalšie okuliare. Avšak nevylučuje sa to, že by sa k ním mohli niekedy v budúcnosti vrátiť.

Naopak LG túto funkciu neprestane podporovať, ale dosť výrazne zníži podporu 3D. Pokiaľ v minulom roku bolo 3D približne v 40% všetkých ich televízií, tak v tomto roku by to malo byť len 20%.

Všetko sa stane preto, lebo v televízoroch je 3D funkcia už dlhšiu dobu považovaná za neúspešnú, keď si nedokázala získať používateľov a nedostala dostatočné množstvo obsahu. Popri tom však výrobcovia ponúkli aj automatickú transformáciu 2D obrazu na 3D, tá ale nebola dostatočne kvalitná a aj v konečnom dôsledku nezaujala ľudí tak, ako bolo naplánované. Všetky tieto faktory prinútili spoločnosti skončiť, resp. obmedziť podporu 3D technológie v televízoroch.

Zdroj: Etnews, Dsl, Boorlix

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk