Inovatívna zvieracia pestúnka Petcube Camera vstupuje do európskych obchodov

Inovatívna zvieracia pestúnka Petcube Camera vstupuje do európskych obchodov

 

Hrať sa nechcú len deti a dospelí, ale aj zvieratká. A pre situácie kedy nie je možné aby ste boli s vašimi domácimi miláčikmi vznikla nová zvieracia pestúnka Petcube Camera, ktorá ich zabaví vo vašej neprítomnosti.

Petcube Camera, celkom nový výrobok, ktorý úplne mení spôsob, akým ľudia komunikujú s domácimi zvieratami, vstúpi koncom septembra do európskych obchodov. Kamera umožňuje majiteľom domácich zvierat sledovať svojich miláčikov, hovoriť na nich a hrať sa s nimi – bez ohľadu na to, kde sú – prostredníctvom smartfónov.

Podľa prieskumu približne 72 miliónov európskych domácností vlastní aspoň jedno zviera, z toho 24% tvoria mačky a 25% psy. Väčšina majiteľov zvierat rieši rovnaký problém – ako svojich chlpatých kamarátov zabaviť, keď nie sú doma. S pestúnkou Petcube Camera majú konečne po starostiach, pretože vďaka nej môžu byť so svojimi miláčikmi stále v kontakte, kdekoľvek a od kadiaľkoľvek.

„Od smartfónov cez tablety až po robotických komorníkov – technológie v priebehu posledných rokov menia naše životy mnohými spôsobmi. Komunikácia s domácimi zvieratami však až doposiaľ ostávala bez zmien,“ hovorí Yaroslav Azhnyuk, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Petcube. „Ako tím milovníkov zvierat a zároveň technologických profesionálov sme našli spôsob, ako obidve naše vášne spojiť. Vytvorili sme lepší spôsob, ktorým majitelia zvierat, aj keď vedú veľmi zaneprázdnené životy, môžu komunikovať so svojimi miláčikmi.“

Petcube Camera je elegantná kamera so širokouhlým záberom, wi-fi, prenosom HD videa v reálnom čase. Ovláda sa pomocou mobilnej aplikácie Petcube, ktorá je zadarmo k dispozícii pre iOS a Android. Medzi hlavné funkcie kamery patrí:

  • Neobmedzená komunikácia – majitelia zvierat môžu nielen sledovať, čo ich chlpatí kamaráti práve robia, ale aj počuť a hovoriť na nich cez mikrofón a reproduktor kamery.
  • Možnosť zabaviť zvieratá na diaľku – majitelia sa môžu so zvieratami hrať a cvičiť ich pomocou zabudovaného laserového ukazovadla.
  • Zdieľanie fotografií – každý má rád pekné zvieracie fotky. Ich majitelia teraz môžu svojich miláčikov fotiť cez aplikáciu Petcube Camera a fotky rovno zdieľať na sociálnych sieťach.
  • Zdieľanie s priateľmi, rodinou a komunitou – majitelia zvierat môžu umožniť prístup ku kamere v troch rôznych úrovniach ochrany súkromia.

Inšpiráciou pre vývoj kamery Petcube bolo malé šteniatko menom Rocky. Keď jeho majiteľ Alex Neskin odchádzala do práce, Rocky nechcel ostávať sám doma. Kedykoľvek bol sám, začal škriabať nábytok a štekal tak hlasno, že sa susedia stále sťažovali. Alex zostavil robota na platforme Arduino, ktorý mal webkameru a diaľkovo ovládané laserové ukazovadlo. S jeho pomocou sa cez webové rozhranie občas pohral so šteniatkom, aby ho zabavil a Rocky neštekal. Krátko potom Alex spoločne s kamarátmi Andreym Klenom a Yaroslavom Azhnyukom založili Petcube.

V roku 2013 získali zdroje na financovanie vývoja na Kickstarteri. Petcube Camera sa stala historicky jedným z najúspešnejších produktov pre domáce zvieratá, ktorému pomohlo komunitné financovanie. Namiesto požadovaných 100 000 sa vybralo 251 000 dolárov. Prispievatelia na Kickstarteri a prví zákazníci získali pestúnku v decembri 2014. Prvá várka bola pred Vianocami úplne vypredaná. Tento rok Petcube vstúpil do najväčších predajných reťazcov v Severnej Amerike a expanduje aj do EÚ.

Inovatívny produkt bude predstavený na veľtrhu IFA 2015 v stánku exkluzívneho distribútora Petcube Camera v EÚ – PocketBook International S.A.

Zdroj: PocketBook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk