Bezdrôtové nabíjanie v monitore? Samsung hovorí áno.

Bezdrôtové nabíjanie v monitore? Samsung hovorí áno.

 

Každý chce mať pekný stôl s čo najmenej káblami. Samsung sa o jeden kábel postaral. Predstavil nám prvý monitor ktorý podporuje bezdrôtové nabíjanie.

Ide o monitor SE370 s uhlopriečkami 23,6 a 27 palcov. Výnimkou nie je vynikajúca kvalita obrazu aj premyslený dizajn a vysoká praktickosť pre použitie doma aj v práci. Monitor funguje so všetkými mobilnými zariadeniami, ktoré podporujú štandard bezdrôtového nabíjania Qi.

Pre pohodlie a produktívny multitasking nahrádza tento monitor niekoľko nabíjacích portov, ktorými sú vybavené iné monitory, jedinou okrúhlou nabíjacou plochou zabudovanou do stojanu prístroja. Stačí položiť prístroj na nabíjaciu plochu a automaticky spustí nabíjanie, čo potvrdia aj rozsvietené LED diódy.

Monitor SE370 ponúka funkcie znižujúce únavu zraku pri dlhodobom pracovnom nasadení alebo hraní. Režim monitora šetriaci zrak vyhodnocuje svetelné podmienky, za ktorých sa pristroj používa a znižuje účinky modrého svetla na oči. Monitor taktiež zabezpečuje pohodlné sledovanie prostredníctvom výkonného panelu Plane-to-Line-Switching, ktorý ponúka optimalizované sledovanie v širokom zornom uhlie 178 stupňov, ako aj vynikajúcu kvalitu živého a zreteľného obrazu pri jase na úrovni až 300cd/m2.

Monitor podporuje hernú technológiu AMD FreeSync ktorá synchronizuje obnovovaciu frekvenciu monitora so snímkovou frekvenciou grafickej karty AMD, čim minimalizuje vstupnú latenciu latenciu a zároveň obmedzuje zasekávanie a oneskorovanie pri hraní hier a prehrávaní videozáznamov. Doba odozvy monitora SE670 je 4 ms čo umožňuje hladké a plynulé sledovanie akcie na obrazovke bez rozmazania.

Funkcia Eco Saving Plus znižuje jas obrazovky pre dosiahnutie energetickej účinnosti. Okrem dvoj štandardných manuálnych nastavení je tu aj automatické nastavenie, ktoré znižuje spotrebu energie približne o 10%. Monitor je vyrobený bez použitia PVC čo znižuje dopad na životné prostredie.

Monitor Samsung SE370 bude dostupný od septembra 2015 s odporúčanou cenou 24-palcovej verzie 259€ a 27-palcovej 354€.

Názov modelu S24E370DL S27E370DS
Displej Veľkosť 23.6” (16:9) 27” (16:9)
Typ panelu PLS
Rozlíšenie 1920x1080
Doba odozvy 4ms
Jas 250 cd/m2 300 cd/m2
Kontrastný pomer 1000:1 (atypický)
Zorný uhol (H/V) 178°/178°
Projekcia Farba Predná strana/stojan: biela vysoko lesklá /
C/R : Biela vysoko lesklá s ToC
Rozhranie 1 HDMI(1.4), 1 DP(1.2), 1 D-Sub
Kompatibilný OS Windows, Mac
Hlavné funkcie Bezdrôtové nabíjanie, Eco Saving Plus, Magic Bright, Magic Upscale, herný režim, režim ochrany zraku, odstránenie blikania, FreeSync, veľkosť obrazu
 
Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk