RECENZIA: Lenovo ThinkBook Plus s dvojitým E-Ink displejom - Unikátny notebook s dvomi displejmi

RECENZIA: Lenovo ThinkBook Plus s dvojitým E-Ink displejom - Unikátny notebook s dvomi displejmi

E-Ink displeje sú známe z elektronických čítačiek kníh. Sú to displeje bez podsvietenia, ktoré nezaťažujú ľudské oči a spotrebovávajú minimálne množstvo energie. Do istej miery ide o experiment, keďže takýchto kombinácii je málo. Má to v prípade novinky od spoločnosti Lenovo zmysel?

 
RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 - Menšia, no stále obrovská

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 - Menšia, no stále obrovská

Iba nedávno sme mali v redakcii šancu pozrieť sa na zúbok novej skrinke od spoločnosti Fractal Design s menom Meshify 2 XL. Spolu s XL verziou k nám zavítal aj jej menší brat a hoci hovorím menší, treba toto slovo brať s rezervou. Počítačová skrinka Meshify 2 totiž rozmermi stále konkuruje aj tým najväčším modelom od iných firiem. No napriek väčšej veľkosti sme si museli vyskúšať, či sa odrazila aj na nízkych teplotách.

 
RECENZIA: Trust Hyke - Energia na cesty

RECENZIA: Trust Hyke - Energia na cesty

Značka TRUST je už takmer štyri dekády zárukou kvality za rozumnú cenu. Najrôznejšie periférie, prevažne k mobilom a PC, zdobia inventár nejedného technologického nadšenca či bežného užívateľa. Do portfólia firmy spadajú aj rôzne kategórie nabíjacích zariadení, medzi ktoré patria aj externé nabíjačky. Jednou z noviniek je aj odolná TRUST Hyke, podľa výrobcu pevná, vodoodolná nabíjačka s kapacitou až 10 000 mAh.

 
RECENZIA: Lenovo Legion 5 - O dva schody nižšie

RECENZIA: Lenovo Legion 5 - O dva schody nižšie

Je tomu len pár týždňov, čo som ukončil test radu Legion s číslovkou 7 a už sa tu spoločne opäť stretávame u navonok takmer identického dizajnu a s číslom aké žiadny školák nevidí zrovna rád. Ak ste preto prípadne zaznamenali práve moju recenziu na šťastnú sedmičku z hernej sekcie spoločnosti Lenovo a teraz sa domnievate, že by vás čítanie nasledujúcich riadkov nemalo už čím extra zaujať, nemusí to byť hneď automaticky správny predpoklad. O dva schody vyšší šarmantný svalovec, ako som sám Legion 7 svojho času nazval, totižto spadá skôr pod sekciu prémiového produktu so všetkým, čo k tomu patrí – vrátane ceny, kde naopak päťka ide v tomto smere cestou striktnej strednej až nižšej triedy. Nechcem tu vyložene tvrdiť, že sa rozprávame o nejakom gaming náradí za pár korún, ktoré môžete nakúpiť v akcii jedna plus jedna, každopádne tam, kde si mnohí z vás pochopiteľne nechcú nechať vyrezať ľadvinu, len aby mohli pustiť najnovšie hry s RTX odleskom na plešatej hlave Agenta 47, ponúka aj Lenovo hromadu praktických kompromisov, ktorého jeho hardvér okamžite nedegradujú na niečo lacné a nefunkčné. A môžem vám už takto v úvode so suverénnym tónom v prstoch povedať, že po tom, čo som s Legion 5 strávil jeden intenzívny mesiac plný hrania a nemenej vypätého pracovného nasadenia (už ste niekedy spočítali, koľko kvapiek kávy spadne mimo šálku po tom, ako ju vyberiete z kávovaru?), som o to viac presvedčený o dôležitosti jeho existencie. Dôvody tohto tvrdenia si teraz spoločne rozoberieme v texte nižšie.

 
RECENZIA: Lenovo IdeaPad Flex 5 - Viac ako len tablet, ale...

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Flex 5 - Viac ako len tablet, ale...

Notebookov s dotykovou obrazovkou je na trhu naozaj veľké množstvo. O trochu menej už je takzvaných konvertibilných zariadení, ktoré možno používať nielen v tradičnom notebookovom formáte, ale ktorým pánty dovoľujú fungovať aj režime tabletu či stanu. Lenovo má vo svojej ponuke viacero zariadení, z ktorých takmer všetky sú známe pod názvom modelového radu Flex. Do redakcie nám tentokrát zavítal model Lenovo IdeaPad Flex 5 – ponúka to najlepšie zo sveta tabletov, a zároveň disponuje plnohodnotnou klávesnicou a výkonnejším hardvérom, aký sa normálne nachádza aj v tých najdrahších tabletoch. Bola však nami testovaná konfigurácia dostatočne výkonná a zaujímavá na to, aby sme vám ju mohli odporučiť? To sa, samozrejme, dozviete v recenzii nižšie.

 
RECENZIA: Samsung Galaxy Z Fold 2 - Budúcnosť 2.0

RECENZIA: Samsung Galaxy Z Fold 2 - Budúcnosť 2.0

Keď som sa vám takto v úvode tohto "úžasného" roku (úvodzovky tak silné, že by ste ich mohli zaliať horúcou vodou aj dvakrát po sebe) prihováral v súvislosti s revolučným mobilným telefónom Galaxy Z Fold, spomínal som kultové fantasy univerzum Star Trek. Práve v ňom sa totižto ešte počas šesťdesiatych rokov minulého storočia zrodili mnohé vynálezy dnes už zaradené do bežného užívania a fakticky práve tam prišiel nápad začať sofistikovanú komunikačnú technológiu rolovať ako noviny – nadnesene povedané. Iste, Samsung v tomto smere ešte bude potrebovať zopár rokov bedlivého vývoja a nemalých investícií, ale práve špeciálna podsekcia z rodiny telefónov Galaxy, ktorá nesie písmeno Z, by sa raz mohla postarať o ten nezabudnuteľný nádych pravej budúcnosti. Dnes vás preto vítam na poschodí číslo dva, kde sa kvalita spracovania tohto skladacieho komunikačného hardvéru pohla zase o kus vyššie, ale cez to všetko si so sebou nezabudla zobrať batoh plný otáznikov a pochopiteľne aj istých špecifických prekážok. Nechcem však, aby ste teraz na základe menšej negácie hodili spiatočku, ako sa povie, a s rachotom vycúvali z tohto článku bez jeho prečítania, a preto dodám, že v závere súčasného pandemického kalendára som sa osobne netešil na nič iné zo sveta mobilných telefónov ako práve na Samsung Galaxy Z Fold 2. Poďme si ho preto spoločne otvoriť a nechať sa opantať žiarou jeho jedinečnosti.

 
RECENZIA: Lenovo IdeaPad Gaming 3 - Keď miznú hranice medzi „herným” a „firemným”

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Gaming 3 - Keď miznú hranice medzi „herným” a „firemným”

Notebooky posledný rok či pol roka zažívajú nevídanú renesanciu. Tam, kde vyzeral byť trend neustále klesajúcich predajov, sa zrazu ukazuje potreba a praktickosť notebookov. Skrz situáciu, v ktorej sa dnešný svet nachádza, je len normálne, že stále viac ľudí robí z domu, a že aj tí, čo by normálne nepremýšľali nad hrami, majú zrazu dôvod radšej ostať doma a pustiť si niečo na počítači ako sa ísť von socializovať. Keď ku mne putoval nový notebook s menom Lenovo IdeaPad Gaming 3, očakával som, že pôjde o lacnejší, no stále obstojný produkt zameraný čisto na hráčov. Hoci však má tento produkt v mene slovíčko Gaming, pri testovaní ma vo viacerých smeroch, najmä pozitívne, prekvapil.

 
RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 XL - Neokázalá dokonalosť

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 XL - Neokázalá dokonalosť

Winter is coming alias zima prichádza. V nočných hodinách už teploty na niektorých miestach bežne atakujú mínusové teploty a preto je peknou metaforou, že sa môžeme pozrieť na nové produkty od spoločnosti, ktorá sa v minulosti pýšila logom snehovej vločky. Už podľa mena samotnej recenzie budú pozornejší čitatelia vedieť, že ide o značku Fractal Design a ako horúce (studené) novinky k nám do redakcie zavítali dve skrinky z vynoveného radu Meshify. Obe stále zachovávajú tradíciu Fractal Design skriniek, no zároveň prinášajú aj viacero vylepšení a už na prvý pohľad sľubujú byť monštrami, čo sa prietoku vzduchu týka. Ako prvej sme sa na zúbok pozreli väčšej z týchto skriniek – Fractal Design Meshify 2 XL.

 
RECENZIA: Gigabyte G34WQC - Ultraširoký, ultrarýchly, avšak nie ultradrahý

RECENZIA: Gigabyte G34WQC - Ultraširoký, ultrarýchly, avšak nie ultradrahý

Trh s monitormi je ponukou naozaj bohatý. Takmer by sa dalo povedať, že je až preplnený možnosťami. Či už rátate rozpočet na nový monitor v desiatkach eur, stovkách alebo, nedajbože, tisíckach, produktov je v každej kategórii naozaj veľa. Preto je aj ťažšie na tomto trhu preraziť, najmä pokiaľ sa neradíte medzi ustálených hráčov, alebo nie ste ultraprémiová značka zameraná na jediný segment trhu. Monitorom od spoločnosti Gigabyte aj ich prémiovému brandu Aorus sa to však, podľa môjho názoru, za posledný rok či dva podarilo. Ako prvé prišli drahšie a prémiovými funkciami nabité modely značky Aorus, avšak tie v poslednej dobe nasledujú stále viac cenovo dostupné, no stále výkonné kúsky s logom Gigabyte.

 
RECENZIA: MSI MEG Infinite X 10SE - For True Gaming

RECENZIA: MSI MEG Infinite X 10SE - For True Gaming

Všetky veľké nadnárodné spoločnosti súčasnosti, zaoberajúce sa kompletnou produkciou počítačového hardvéru, sa dnes denne musia obracať každým jedným smerom, kde sedí onen potencionálny zákazník. Už dávno totižto neplatí, že konzument si kvalitu vždy nájde, a to aj bez akýchkoľvek pomôcok a indícií. Dnes, naopak, podobné firmy musia loviť, aby sami nezomreli od hladu. Do tejto mojej, možno trocha neortodoxnej, klasifikácie spadá aj známa taiwanská značka Micro-Star International, ktorú asi lepšie spoznáte pod skratkou MSi. Táto notoricky známa firma už viac než tri dekády chrlí zo svojich tovární výrobky z rôznych kategórií od notebookov cez desktopy až po špecifické komponenty, ako sú základné dosky a grafické karty. Všetko toto, opatrené jemne agresívnym logom MSi, dozaista registrujete aj vo vašom okolí a ak, navyše, spadáte do sorty milovníkov herného náradia s minimom kompromisov, práve pre vás tu dnes máme vlajkovú loď v zmysle série MEG.

 
RECENZIA: HP OMEN Vector Mouse - Herná myš pre každého

RECENZIA: HP OMEN Vector Mouse - Herná myš pre každého

História značky sa začala písať v roku 1991 ešte pod názvom VoodooPC. Herné príslušenstvo sa však medzičasom stalo trendovým a na túto vlnu zareagovala aj firma HP. V roku 2006 sa rozhodla odkúpiť VoodooPC a o 10 rokov neskôr spojila všetky svoje herné zariadenia pod značku OMEN, ktorá zahŕňa herné notebooky, PC, monitory a v neposlednom rade herné príslušenstvo vrátane headsetov a myší. Myš OMEN Vector Mouse je to, čo nás zaujíma.

 
RECENZIA: MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio - Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ

RECENZIA: MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio - Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ

Nová generácia grafických kariet od Nvidie je konečne tu. S nepredstaviteľným výkonom. V novom šate. A tentokrát s prijateľn(ejš)ou cenou. Toto všetko sú fakty. Takisto ako je fakt, že majitelia prvej generácie RTX kariet majú byť z čoho smutní, pokiaľ do svojich kariet investovali za posledného polroka namiesto toho, aby počkali na príchod novej ponuky od Nvidie. Odhliadnuc však od toho, ako sa môžu cítiť niektorí hráči, ktorí investovali do novej karty aj viac ako tisíc eur, aby následne zistili, že podobný výkon ich mohol stáť polovicu, je čas pozrieť sa na zúbok prvej karte, ktorá sa k nám do redakcie dostala. MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio je na papieri takmer všetko, po čom môže srdce hráča túžiť, no ako vždy, riadime sa heslom dôveruj, ale preveruj, a preto som túto kartu poriadne potrápil za ten kriminálne krátky čas, ktorý bola redakcii k dispozícii.

 
RECENZIA: MSI GL75 Leopard 10SDR - Veľký elegán

RECENZIA: MSI GL75 Leopard 10SDR - Veľký elegán

V časoch, keď sme ešte mohli spokojne vysedávať po terasách v kaviarňach s pivom v ruke a debatovať o filozofii bytia pod patronátom feministicky zmýšľajúcich výrobcov zubných kefiek, teda pred dvoma týždňami, mi jeden z mojich dvoch kamarátov položil pomerne vecnú otázku. Chcel vedieť, držiac v druhej ruke toho času aktuálne číslo časopisu Generation, ako sa v tom hardvérom chaose dokážem orientovať aj po tých dlhých rokoch písania. Zatiaľ čo nám čašníčka priniesla druhé kolo a zo stola zotrela čerstvo nakvapkanú miazgu z borovice týčiacej sa nad nami, som sa zamyslel ako grécky filozof a utrel si penu z úst so slovami „ja ti vlastne vôbec netuším“. A je to naozaj tak. Čím viac hardvéru sa mi dostáva do rúk, o to väčší guláš zložený zo spomienok naň sa mi premiešava v útrobách pomaly starnúceho tela. Na strane jednej mi to neraz komplikuje prípravy na každý článok separátne, keďže som nútený listovať v nekonečnom archíve a overovať si, či som náhodou v minulosti netestoval predchodcu alebo dokonca priamu konkurenciu daného výrobku, ale na tej druhej to zase spôsobuje aj opačný efekt, ktorý nazývam precitnutím zo sna. Nie je totiž nič lepšie, než dostať do ruky novinku, ktorá na vás zapôsobí ako facka mokrou handrou. A presne to sa mi stalo krátko po rozbalení krabice od notebooku značky MSi.

 
RECENZIA: HP OMEN Mindframe Prime - Slúchadlá, ktoré nechajú vaše uši chladné

RECENZIA: HP OMEN Mindframe Prime - Slúchadlá, ktoré nechajú vaše uši chladné

História značky sa začala písať v roku 1991 ešte pod názvom VoodooPC. Herné príslušenstvo sa však medzičasom stalo trendovým a na túto vlnu zareagovala aj firma HP. V roku 2006 sa rozhodla odkúpiť značku VoodooPC, čím začala novú etapu vývoja herných periférií. O 10 rokov neskôr spojila všetky svoje herné zariadenia pod značku OMEN, ktorá zahŕňa herné notebooky, PC, monitory a v neposlednom rade herné príslušenstvo vrátane headsetov a myší. Na nasledujúcich riadkoch vám priblížime slúchadlá s modelovým označením Mindframe Prime.

 
RECENZIA: Creative SXFI Gamer - Viac než len obyčajné herné slúchadlá

RECENZIA: Creative SXFI Gamer - Viac než len obyčajné herné slúchadlá

Na veľtrhu CES 2018 predviedla spoločnosť Creative novú technológiu Super X-Fi umožňujúcu prispôsobenie zvuku pomocou tzv. 3D holografie. Technológia Super X-Fi je algoritmicky náročná technológia prispôsobujúca zvuk tvaru ucha. Pomocou mobilnej aplikácie si jednoducho odfotíte svoju tvár a uši a z týchto snímok umelá inteligencia zmapuje špecifické antropologické prvky. Prešli už dva roky a SXFI Gamer sú prvé herné slúchadlá spoločnosti podporujúce zmienenú technológiu.

 
RECENZIA: Creative Live! Cam Sync 1080p - Širokouhlá webkamera s CMOS snímačom

RECENZIA: Creative Live! Cam Sync 1080p - Širokouhlá webkamera s CMOS snímačom

V dobe, aká tu doposiaľ nebola, v časoch mimoriadne rozšíreného homeoffice-u, je tá najdôležitejšia vec pre prácu počítač s webkamerou. Webkamery sú určené hlavne ako doplnkové vybavenie k desktopovým počítačom, keďže sú dnes v notebookoch a tiež mobilných telefónoch až také rozšírené, že je väčší problém nájsť zariadenie, ktoré ju nemá, ako také, ktoré ju má. Má ešte v dnešnej dobe zmysel vlastniť externú, nezabudovanú webkameru? Práve pre zodpovedanie tejto otázky sa nám v redakcii ocitla Creative Live! Cam Sync 1080p.

 
RECENZIA: SanDisk Ultra Luxe 128 GB - USB flash disk na každý deň

RECENZIA: SanDisk Ultra Luxe 128 GB - USB flash disk na každý deň

Značku SanDisk netreba nikomu predstavovať. Od svojho vzniku v roku 1986 sa sústredila na výrobu pamäťových médií, najmä pamäťových kariet. Následne prešla niekoľkými akvizíciami. Tá najzaujímavejšia sa udiala v roku 2016, keď značku kúpila spoločnosť Western Digital. V súčasnosti patria do portfólia firmy pamäťové MicroSDXC, CompactFlash, UHS-I, UHS-II karty, USB flash a externé SSD disky.

 
RECENZIA: Niceboy ORYX K300X - Mechanická klávesnica nižšej strednej triedy

RECENZIA: Niceboy ORYX K300X - Mechanická klávesnica nižšej strednej triedy

Hádam nemusím hovoriť, že klávesnica je spoločne s myšou najdôležitejším príslušenstvom k počítaču. Čo sa týka klávesníc, poznáme viacero druhov a rozdelení. Môžeme mať bezdrôtové alebo káblové, ba dokonca aj mechanické, membránové či magnetické. Taktiež si väčšinou môžeme vybrať, či ich preferujeme s integrovaným numpadom alebo bez neho. V tejto recenzii sa pozrieme na zúbok modelu Oryx K300X od spoločnosti Niceboy.

 
RECENZIA: ASUS Vivobook S15 - Štýlový ultrabook za dobrú cenu

RECENZIA: ASUS Vivobook S15 - Štýlový ultrabook za dobrú cenu

Segment pracovných notebookov patrí medzi najpopulárnejšie. Zariadenia tohto segmentu sa vyznačujú prémiovou konštrukciou, vysokou výdržou batérie a rýchlymi nízkoodberovými procesormi. Cena najlepších modelov sa bez problémov vyšplhá do niekoľkých tisíc eur. Čo ak chcete zariadenie s rozumným pomerom ceny a výkonu v business triede? Tak pre vás to môže byť aj Vivobook S15.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk