RECENZIA: DeepCool AK400 – kvalita za dostupnú cenu

RECENZIA: DeepCool AK400 – kvalita za dostupnú cenu

Spoločnosť DeepCool, ktorá bola založená v roku 1996, je pomerne veľkým výrobcom počítačových komponentov. Ako vyplýva už z názvu, orientuje sa najmä na produkty, ktoré sú určené na chladenie komponentov – ide o chladiče, ventilátory, skrine a iné. Ich prepracované dizajny získavajú stále viac na popularite a DeepCool AK400 chce tento trend raziť v triede chladičov pre procesory. Podarí sa mu to v nabitej konkurencii?

 
RECENZIA: CoolerMaster CH331 - Zaujímavé jednoduché herné slúchadlá

RECENZIA: CoolerMaster CH331 - Zaujímavé jednoduché herné slúchadlá

Spoločnosť CoolerMaster sa venuje výrobe hardvéru a čoraz viac o sebe dáva vedieť aj vo svete počítačových doplnkov a periférií, kde si trpezlivo buduje rozsiahlu základňu priaznivcov a stálych zákazníkov. Z periférií u nich nájdeme množstvo produktov, ktoré sa cenovo pohybujú v rôznych hladinách – od lacnejších k drahším a prepracovanejším. Ak by bola reč o slúchadlách spomínanej značky, tam ponúka naozaj veľa produktov, ktoré by sa vám mohli zapáčiť. V tejto recenzii sa pozrieme na slúchadlá CH331, ktoré sa cenou pohybujú skôr nižšie. Čo všetko v sebe skrývajú?

 
RECENZIA: Genesis Nitro 710 - Taký očakávaný štandard

RECENZIA: Genesis Nitro 710 - Taký očakávaný štandard

Herné stoličky. Pojem, ktorý je dnes veľmi často zneužívaný a prostredníctvom ktorého poskytujú mnohí výrobcovia štandardných kancelárskych stoličiek niečo „marketingové“. Veď je to celkom jednoduché. Stačí ponúknuť agresívny tvar, trepnúť na vrch stoličky logo, zvoliť správne farby, v prípade tých drahších aj nejaký RGB pásik, a môžete sa hrdiť novou „hráčskou“ stoličkou. Kašľať na pohodlie pri sedení, hlavné je, aby dobre vyzerala.

 
RECENZIA: Natec Trevi 20000 mAh - Masívna výdrž bez zbytočností

RECENZIA: Natec Trevi 20000 mAh - Masívna výdrž bez zbytočností

Menšie, tenšie, ľahšie a pritom stále výkonnejšie. To je trend, ktorým sa pri mobilných zariadeniach uberá väčšina výrobcov. S týmto trendom však ide, vďaka absencii inovácií na poli batérií, ruka v ruke nižšia výdrž. Náročnejší používatelia „špičkových” vlajkových lodí posledných rokov nedokážu prežiť takmer celý deň bez nutnosti dobíjať svoje zariadenie, nedajbože udržať ho pri živote, pokiaľ sa ocitnú na miestach bez možnosti zapojiť nabíjačku. Preto trh s externými nabíjačkami, tiež známymi pod menom powerbanky, stále prekvitá.

 
RECENZIA: Genesis Radon 800 - Poslúžia, no neočaria

RECENZIA: Genesis Radon 800 - Poslúžia, no neočaria

Verná reprodukcia zvukov nie je dôležitá iba v bežnom živote, či už ide o počúvanie hudby, alebo pozeranie filmov a videí. Každý herný nadšenec vie, že v mnohých hrách dokáže dobrý zvuk zlepšiť herný zážitok a v niektorých súťažných herných tituloch je dokonca kvalitný zvuk otázkou života a smrti. Pravdou je, že nie každý si môže nechať hučať herné tituly z veľkých reproduktorov, inak by ho neveľmi znášalo okolie. Aj preto majú herné slúchadlá svoje miesto na trhu.

 
RECENZIA: Audictus Champion Pro - Bezdrôtové, vkusné, no nie pre náročnejších

RECENZIA: Audictus Champion Pro - Bezdrôtové, vkusné, no nie pre náročnejších

Asi so mnou bude súhlasiť veľká časť čitateľov, keď poviem, že bez zvuku to nie je ono. Či už ide o cestu do školy či do práce, jazdu za volantom alebo na sedadle pasažiera, prípadne oddych doma pri hraní, pozeraní filmov a počúvaní hudby. Zvuky sprostredkované kvalitnými reproduktormi alebo slúchadlami dokážu zlepšiť náladu, navodiť atmosféru a jednoducho robia život lepším. Pokiaľ sa neradi nechávate zväzovať káblami a preferujete slúchadlá zakrývajúce celé uši, určite vás zaujme tento text, ktorý sa venuje produktu s názvom Audictus Champion Pro.

 
RECENZIA: MAG Z790 Tomahawk WiFi DDR4 - Všetko, po čom môžu hráči túžiť

RECENZIA: MAG Z790 Tomahawk WiFi DDR4 - Všetko, po čom môžu hráči túžiť

Neprešiel ani rok a Intel je späť s novou nádielkou procesorov. Zlé jazyky (a sčasti aj ja) ešte pred časom hovorili, že nový systém P a E jadier nedokáže konkurovať Ryzen procesorom, no s poslednou generáciou sa ukazuje, že v Inteli ešte dobu úplne nezaspali a dokážu vďaka inovácii ponúknuť naozaj úctyhodný výkon. Nové procesory však, samozrejme, tradične znamenajú aj nové čipsety a tým pádom matičné dosky. Bolo by naozaj veľkým prekvapením, keby spoločnosť MSI nepriniesla nové modely, najmä tie z obľúbenej modelového radu Tomahawk, preto som sa hneď po príchode kúska s názvom MSI MAG Z790 Tomahawk WiFi DDR4 pustil do testovania.

 
RECENZIA: Natec Oriole - Chladivé objatie

RECENZIA: Natec Oriole - Chladivé objatie

Podložka pod notebook môže zohrávať viacero úloh od tej najjednoduchšej, ktorou je možné vyvýšenie zariadenia, cez zmenu jeho sklonu až po dodatočné chladenie. A v neposlednom rade môže dobrá podložka aj dobre vyzerať. Pracovať s notebookom alebo sa na ňom hrať môže byť pri dlhšom používaní mierny problém. Nie každému sa predsa chce krčiť nad menšou obrazovkou, ktorá sa, navyše, pod kapotou prehrieva.

 
RECENZIA: ViewSonic VP2768A-4K - A zase tá cenovka

RECENZIA: ViewSonic VP2768A-4K - A zase tá cenovka

Vo svetle prebiehajúcej energetickej krízy, ktorej reálne dopady pocítime až v roku 2023, je dnes pri nákupe elektroniky o to väčší tlak na celkovú spotrebu elektrickej energie spojenej s tým či oným hardvérom. Existujú pochopiteľne konzumenti, čo na tie nálepky v rohoch televízorov a monitorov pozerali vždy, avšak som presvedčený o tom, že pre väčšinu bežných spotrebiteľov to bolo viac-menej nepodstatné. Asi by som si už mal zvyknúť na fakt, že posledné roky s nami udalosti vo svete cvičia tak intenzívne, až mám chuť hodiť uterák do ringu a zakričať z plných pľúc o pomoc. Život však pokračuje nemilosrdne ďalej a bude pokračovať aj v momente, kedy vám poštárka hodí do schránky faktúru za prúd a vám nezostane nič iné, len ju uhradiť. To už sa však dostávame zase trochu mimo témy, i keď nie úplne. Nasledujúce riadky sa totižto budú logicky týkať ďalšieho testu a tentokrát si povieme viac o pracovnom monitore spoločnosti ViewSonic, ktorý v zmysle energetických tabuliek síce skončil v červených číslach, to však automaticky nemusí hneď znamenať katastrofu. Prečo to tak je? Čítajte ďalej.

 
RECENZIA: Nokia X30 5G - Návrat do prémiových vôd

RECENZIA: Nokia X30 5G - Návrat do prémiových vôd

Značku Nokia ja osobne vnímam v dvoch rovinách. Tá prvá sa opiera o moje spomienky z čias, kedy som ešte ako decko využíval vôbec svoj prvý mobilný telefón a práve ranné volanie so svetom mi umožnila fínska nadnárodná spoločnosť, pôvodne založená ešte v roku 1865, toho času ako firma zaoberajúca sa výrobou papiera. Druhá rovina existencie tejto značky je už menej lichotivá pre ňu samotnú, keďže kedysi najslávnejší a najväčší výrobca mobilných telefónov zaryto trval na podpore operačného systému Symbian a úplne ignoroval nastupujúci a modernejší operačný systém Android. Práve toto strategicky zlé rozhodnutie zosadilo niekdajšieho kráľa z jeho trónu a nasledovala postupná degradácia až takmer úplné vymiznutie z trhu. V roku 2016 sa však Nokia naplno vrátila do sveta výroby mobilných telefónov a to vďaka licenčnej dohode s firmou HMD Global. Vďaka tomu máme dnes stále možnosť nazrieť do ich históriou podporeného portfólia prelomových patentov. Na jednej strane sa Nokia stále drží v akejsi retro sfére a prináša klasické tlačidlové telefóny, určené skôr pre staršiu nenáročnú časť populácie, ale súčasne skúša preraziť aj v prémiových vodách. Jedným dychom však musím dodať, že je to skúšanie pomerne kostrbaté a žiarivým príkladom je komerčný neúspech inak kvalitného zariadenia Nokia 9 PureView. HMD Global to však skúša ďalej, preto si dnes máme možnosť zhodnotiť vôbec najnovší prírastok do sekcie strednej triedy, ktorý dostal názov X30 5G.

 
RECENZIA: Huawei Mate 50 Pro - Návrat kráľa

RECENZIA: Huawei Mate 50 Pro - Návrat kráľa

Spoločnosť Huawei sa po dvojročnej pauze rozhodla opäť oprášiť modelový rad Mate a výsledkom je aktuálne vydaný Mate 50 Pro, reprezentujúci akúsi špičku a vrchol mobilných telefónov od predmetného výrobcu. Za známym pojmom „vlajková loď“ si tentokrát však môžete predstaviť nielen bohatú výbavu zariadenia samotného, ale súčasne aj cenovku, ktorá sa rozhodne nedrží v podpalubí. Asi sa sotva dá hovoriť o ideálnom pomere medzi cenou a výkonom, každopádne, aktuálne sa nachádzate v úvode recenzie na tento mobil a ešte než vôbec prejdem do sekcie finálneho verdiktu, čaká nás si rozobrať jednotlivé kvality samotného zariadenia.

 
RECENZIA: Cooler Master MM311 - S káblom alebo bez

RECENZIA: Cooler Master MM311 - S káblom alebo bez

Taiwanský Cooler Master je už na scéne viac než tri dekády a za tento dlhý čas si dokázal získať milióny opätovne sa vracajúcich zákazníkov. Zákazníkov hľadajúcich kvalitné desktopové skrine, chladenia a mnohé ďalšie počítačové komponenty, vrátane tradičných periférií. Nám sa v tomto duchu do redakcie nedávno dostala ich najnovšia myš radu Master a to s kódovým označením MM311, ktorá je sama o sebe definíciou toho správneho pomeru medzi cenou a výkonom.

 
RECENZIA: ASUS Zenbook 14 OLED - Rok inovácií

RECENZIA: ASUS Zenbook 14 OLED - Rok inovácií

V poslednej dobe, kedy sa mi pracovný kalendár plní čoraz intenzívnejšie rôznymi reportážami v zahraničí, si to písanie užívam viac na cestách, než v nedávnych časoch plných prísnejších obmedzení. Aj preto sa snažím si na služobné cesty so sebou brávať výhradne len kompaktné notebooky s čo najnižšou váhou a v čo najskromnejších rozmeroch, aby som vedel byť proaktívny nielen v poloprázdnych letiskových halách, ale súčasne aj v preplnených drkotajúcich mikrobusoch. Všade tam totižto často tvorím texty, v snahe ukrojiť si čo najväčší kus zo svojich restov. Každý jeden popredný výrobca laptopov pochopiteľne disponuje modelovým radom, ktorý sa na vyššie opisované situácie priamo hodí a v prípade spoločnosti ASUS by ste sa v tomto ohľade mali zamerať na ich tradičnú sériu Zenbook. Nedávno som mal možnosť otestovať vôbec najnovší prírastok do tejto kompaktnej rodiny pracovných zariadení, štrnásťpalcový model vo viac ako štedrej konfigurácii.

 
RECENZIA: ASUS Zenbook Fold 17 OLED - Gene Roddenberry by bol hrdý

RECENZIA: ASUS Zenbook Fold 17 OLED - Gene Roddenberry by bol hrdý

Prvým moderným elektronickým/digitálnym počítačom bol stroj známy pod skratkou ABC, ktorý bol zostrojený dvoma mužmi – profesorom fyziky Johnom Vincentom Atanasoffom a jeho absolventom Cliffordom Berrym. Písal sa rok 1942 a na univerzite v štáte Iowa tlačil do tamojšej drevenej podlahy viac ako 700 kilogramov vážiaci kolos, ktorý bol plný vákuových elektrónok, rotujúcich bubnov s kondenzátormi a až neznesiteľne iritujúcich zvukov cvakania. ABC, resp. presnejšie Atanasoff–Berry Computer bol navrhnutý na riešenie problémov s takmer tridsiatkou rôznych premenných. To, čo by sme dnes realizovali pomaly už aj pomocou varnej kanvice, vtedy zaberalo jednu obrovskú miestnosť a akákoľvek predstava o tom, že si raz nejakú obdobu ABC niekto strčí do vrecka a vybehne na ulicu, bola maximálne v hlave slávneho sci-fi autora Star Treku. Dnes, osemdesiatdva rokov od revolučného spustenia ABC, sedím vo svojej kancelárii a v rukách mám to, o čom Atanasoff a jeho študent nikdy ani len nesnívali. Výkonný prenosný počítač s takmer nulovými fyzickými prvkami, čo sa týka ovládania, ktorý dokážete zatvoriť ako knihu a vyraziť na cesty. To, či je koncept vízie spoločnosti ASUS v podaní jej Zenbooku Fold 17 OLED ďalším medzníkom zrovnateľným s ABC a čo všetko vlastne tento unikátny formát laptopu ponúka, tak o tom si povieme viac v tomto texte.

 
RECENZIA: ViewSonic VP2785-2K - Vydarený, no ničím výnimočný

RECENZIA: ViewSonic VP2785-2K - Vydarený, no ničím výnimočný

V redakcii sa najčastejšie zameriavame na hardvér určený pre hráčov, čo vlastne aj skrz naše meno GAMEsite dáva zmysel. Máloktorý z našich čitateľov ale bude profesionálnym hráčom 24/7, preto je zaujímavé ukazovať aj produkty pre bežných používateľov či profesionálov v odvetviach, ako sú IT alebo práca s fotkami a videom. Na tomto poli pôsobí americká spoločnosť ViewSonic, ktorá už od 80. rokov minulého storočia ponúka monitory a iné produkty na zobrazovanie. A hoci má v portfóliu aj kúsky zaujímavé pre hráčov, u nás sa tentokrát zastavil model s označením ViewSonic VP2785-2K – a ten ulahodí skôr hardcore profesionálom ako hráčom.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk