PREVIEW: ROG STRIX SCAR 17 - Herný notebook skrz na skrz

PREVIEW: ROG STRIX SCAR 17 - Herný notebook skrz na skrz

Keď sa povie herný notebook, väčšine ľudí, a tým nemyslím iba hráčov, sa vybavia veľké monštruozity, hrubé ako tehla a ťažké ako vrece zemiakov. Od tých dôb sa však trh s prémiovými notebookmi už posunul, a tak je možné zohnať aj tenké a ľahké kúsky schopné konkurovať aj niektorým stolovým počítačom. Pravdou však je, že pokiaľ sa v tenkom a ľahkom notebooku stretne veľa výkonných komponentov, môže byť kvôli vysokým teplotám ohrozený ich potenciál. Hráči tak platia vyššie ceny len za papierové parametre. Ešte šťastie, že stále existujú aj notebooky, ktoré nerobia kompromisy nielen po stránke výkonu, ale ani po stránke chladenia a tým pádom rozmerov a váhy. Taký je aj ROG Strix Scar 17, ktorý sa nám na chvíľu zastavil v redakcii.

 
RECENZIA: Gigabyte B550 Vision D - Chuťovka pre profesionálov

RECENZIA: Gigabyte B550 Vision D - Chuťovka pre profesionálov

Takmer si už nepamätám, kedy som mal možnosť testovať matičnú dosku, ktorá by nebola vyslovene zameraná na hráčov. V jednom smere to dáva zmysel, keďže na herných a najmä prémiových herných doskách sa často objavujú tie najnovšie technológie a najsilnejšie komponenty. No veľkú časť počítačových používateľov tvorí skupina ľudí, ktorí si možno z času na čas niečo aj zahrajú, avšak desktop je pre nich hlavne nástrojom pre tvorbu obsahu alebo pomôcka na výkon práce. Spoločnosti vyrábajúce počítačový hardvér na nich nezabúdajú, no dosky pre profesionálov bývajú často mierne „oklieštené“ o tie najzaujímavejšie možnosti a schopnosti. Teraz k nám ale dorazil kúsok s menom Gigabyte B550 Vision D, ktorý tieto mýty rúca a v takmer každom aspekte ponúka to najnovšie a najlepšie bez toho, aby šlo o typický herný produkt.

 
RECENZIA: Logitech G923 - Pretekár, ten tvrdý pedál má

RECENZIA: Logitech G923 - Pretekár, ten tvrdý pedál má

Ak sa v hernom hardvéri za posledné roky vyložene strácate, segment pretekárskeho náradia by pre vás mohol byť takou malou oázou pokoja a kľudu. Nechcem samozrejme tvrdiť, že ani v tejto sfére sa rôzne firmy nesnažia vyprodukovať čoraz viac hmotných, ale aj nehmotných asistentov, avšak u tých najväčších spoločností, kam pochopiteľne spadá aj švajčiarsky Logitech, je čo do pretekania všetko jasne dané. Ich portfólio profesionálneho pretekárskeho náradia a špeciálne séria volantov z hernej sekcie G prichádza s dostatočným časovým odstupom s cieľom posunúť technické novinky o riadny kus vpred a zároveň nevymáhať od skalných fanúšikov spáleného virtuálneho asfaltu veľké sumy peňazí nejako príliš často. G923 je presne ten prípad, kedy nám je podsunutý fakticky nový volant, ako inak opäť vyrobený z prémiových materiálov a po novom aj s implementovanou technológiou TRUEFORCE. O nej, ale aj o ďalších zaujímavých novinkách spojených s G923, si povieme viac v nasledujúcom texte.

 
RECENZIA: MSI GS66 Stealth - Vysoký výkon, vysoká cena, veľký potenciál, ale...

RECENZIA: MSI GS66 Stealth - Vysoký výkon, vysoká cena, veľký potenciál, ale...

Herný notebook už dávno nemusí byť hrubý ako stredoveké almanachy, ani nemusí vážiť toľko, čo malá chladnička. Vďaka posunom na poli technológií, či už ide o výkonnejšie, no na energiu menej náročné komponenty, miniaturizáciu iných súčiastok, či prechod od plastových šasi k naozaj odolným kovovým zliatinám, prémiové herné notebooky dokážu uspokojiť aj tých najnáročnejších používateľov. Teda až na ceny, nakoľko tie sú pri naozaj top kúskoch vždy astronomické. Spoločnosť MSI si po dobre adresovanej kritike pri modeli GS65 vzala viacero vecí k srdcu a nový model GS66 prináša rad vylepšení. A keďže sa u nás v redakcii práve tento model, dokonca v jednej z najvyšších konfigurácii zastavil, neváhal som a pustil som sa do jeho testovania.

 
RECENZIA: WD Black SN750 1 TB NVMe m.2 SSD - Stále extrémne rýchly, no teraz aj o čosi „chladnejší“

RECENZIA: WD Black SN750 1 TB NVMe m.2 SSD - Stále extrémne rýchly, no teraz aj o čosi „chladnejší“

Od čias prvých SSD diskov už prešla nejaká tá doba. Rovnako tak od čias, keď boli predstavené prvé SSD disky od spoločnosti WD. Táto spoločnosť dlho nezverejňovala žiadne riešenie s naozaj vysokými rýchlosťami čítania a zápisu, no to sa zmenilo s príchodom modelu Black SN750. Vyskúšali sme si ho už minulý rok a naozaj sme si ho pochvaľovali, nielen po stránke vysokých rýchlostí, no aj vďaka pomeru cena/výkon. Tentokrát k nám do redakcie dorazila verzia s pasívnym chladičom, a pretože v testovacom počítači stále disponujeme základnou verziou disku SN750, pustil som sa nielen do tradičného testovania disku, ale aj do porovnania oboch verzií.

 
RECENZIA: ASUS ROG STRIX SCOPE gaming keyboard - Štýlová klávesnica pre každého fanúšika ROG

RECENZIA: ASUS ROG STRIX SCOPE gaming keyboard - Štýlová klávesnica pre každého fanúšika ROG

ASUS ROG STRIX SCOPE je herná mechanická klávesnica, ktorá je v ponuke so širokou škálou spínačov výhradne značky Cherry MX. K dispozícii sú lineárne spínače Red, Black a Silent Red; hmatové Brown a Blue; a na záver špeciálne Speed Silver. Do redakcie sa nám prišiel predstaviť model s červenými spínačmi, ktorý sme podrobili dôkladným testom.

 
RECENZIA: MSI Optix MAG322CQR - Bez pohnutia

RECENZIA: MSI Optix MAG322CQR - Bez pohnutia

Doceniť ultra široké herné obrazovky si vyžaduje dostatočne dlhú skúsenosť s nimi. Sotva vám menšie či väčšie zakrivenie na paneli tohto zamerania povie svoje tajomstvo prostredníctvom reklamného letáku alebo fotografie vystavenej na internetom obchode. Akonáhle si však máte možnosť pred takto zakrivenú obrazovku sadnúť a stráviť s ňou niekoľko intenzívnych hodín hrania, skôr či neskôr pochopíte tie jemné nitky prospechu a adekvátneho nadšenia. Samotné zakrivenie je však len jedna z dôležitých opôr výslednej kvality. Ostatne, tak ako rád testujem tento formát herných monitorov, tak osobne nevidím žiadny prospech v obrovských televíznych obrazovkách so zakrivením, ktoré aj tak sledujeme z veľkej vzdialenosti. Ten efekt vtiahnutia do deja a zároveň akcie odohrávajúcej sa vo videohrách s rôznym koncepčným zameraním si vyžaduje blízkosť očí a prítomnosť ďalších dôležitých pomocníkov, ktoré dnes nachádzame takmer výhradne u výrobkov ako napríklad Optix MAG od MSI. Táto legendárna továreň na spoľahlivý herný hardvér ma nedávno prostredníctvom svojho distribútora oslovila s možnosťou testu ich tridsaťdvapalcovej novinky s jemne ohnutým VA panelom a na samotnú ponuku sa, aj z vyššie opísaných dôvodov, nedalo zareagovať inak, než ako ten psík kývajúci hlavou za predným sklom automobilov mnohých postarších motoristov.

 
RECENZIA: MSI MPG Gungnir 110R - Zaujímavá voľba pre fanúšikov značky

RECENZIA: MSI MPG Gungnir 110R - Zaujímavá voľba pre fanúšikov značky

Priznajme si to, počítač je pre väčšinu používateľov iba nástrojom, vďaka ktorému môžu vykonávať svoju prácu, prípadne komunikovať s inými ľuďmi. Nezáleží im na tom, či je ich stroj biely, sivý, čierny, či nie je príliš hlučný, alebo či sa v ňom nepečú komponenty. Avšak niektorí ľudia, medzi ktorých sa určite počítam ja a aj veľa čitateľov, ktorí narazia na túto recenziu, spadajú do skupiny nadšencov vyžadujúcich niečo viac. Niečo viac po stránke vzhľadu. Niečo viac po stránke jednoduchej obsluhy. A, samozrejme, aj niečo navyše na poli chladenia komponentov. Jedným z často prehliadaných, no nadmieru dôležitých krokov pri skladaní počítača je výber tej správnej počítačovej skrinky. Je novinka od spoločnosti MSI s mierne komplikovaným menom MPG Gungnir 110R tou správnou voľbou? To sa dozviete v riadkoch nižšie.

 
RECENZIA: MSI MEG Z490 Unify - Silná výkonom, striedma výzorom

RECENZIA: MSI MEG Z490 Unify - Silná výkonom, striedma výzorom

Nová, už desiata generácia desktopových procesorov Core, ktoré spoločnosť Intel priniesla ako odpoveď na AMD Ryzen tretej generácie je stále postavená na 14 nm architektúre, avšak zvýšené výkony týchto procesorov, ako aj podpora nových technológií vyústila do nového socketu s označením LGA1200 a čipsetov Z490 a B460. To, samozrejme, znamenalo príchod nových matičných dosiek, ktorých sa nám už v redakcii niekoľko zastavilo. Zblízka sme sa už mohli pozrieť na cenovo výhodnejšie kúsky MSI B460 a Z490 Tomahawk či prémiovejší model Aorus Z490 Master. Teraz je na čase pozrieť sa na ďalšiu, mierne drahšiu, no o toľko výkonnejšiu dosku, opäť od spoločnosti MSI.

 
RECENZIA: ASUS TUF K7 gaming keyboard - To najlepšie z klávesníc divízie TUF Gaming

RECENZIA: ASUS TUF K7 gaming keyboard - To najlepšie z klávesníc divízie TUF Gaming

ASUS TUF K7 je vlajkovou loďou medzi klávesnicami divízie TUF Gaming. Je navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky náročných hráčov, čo zabezpečujú použité opticko-mechanické spínače, vrchná časť klávesnice vyrobená z leteckého hliníka, odolnosť voči prachu a vode či magnetická opierka na zápästia.

 
RECENZIA: Lenovo Thinkbook Plus – Čítačka a notebook v jednom

RECENZIA: Lenovo Thinkbook Plus – Čítačka a notebook v jednom

Neviem prečo, asi je to z dôvodu tej filozofie nového Thinkbook zariadenia od spoločnosti Levovo, kde vám je podstrčená na sebe nezávislá dvojica obrazoviek, ale zatiaľ čo píšem tento úvod, v hlave sa mi premieta obrázok najslávnejšieho predajcu nepotrebného kuchynského, ale aj iného náradia, a to Horsta „zlatú náušničku“ Fuchsa. Túto predstavu sa snažím s námahou zapudiť a venovať sa predmetu recenzie, keďže to voči kvalite celkovej konštrukcie asi nie je vôbec fér, každopádne Levovo sa pri integrácii takzvaného E-Ink displeja, teda elektronického papiera, snažilo koncovému zákazníkovi premeniť tradične pojatý notebook na niečo nové a svieže. Nápad ako taký musím sám oceniť, ostatne ak by sme zobrali hrubú vzorku bežných užívateľov laptopu a vybrali ich najčastejšie úkony behom dňa, väčšina potrieb by sa krútila okolo čítania mailovej pošty, prezerania dokumentov alebo vytvárania poznámok v kalendári. No a presne tieto možnosti vám predmet nasledujúcej recenzie dokáže ponúknuť bez toho, aby ste ho vôbec otvorili. Čo poviete, zaujal som vás aj bez tej spomínanej a uhrančivej náušničky?

 
RECENZIA: Lamax BFit2 - Fitness náramok pre začiatočníkov s prémiovou cenou

RECENZIA: Lamax BFit2 - Fitness náramok pre začiatočníkov s prémiovou cenou

Niektorí ľudia zastávajú názor „športom k trvalej invalidite”, iní si uvedomujú, že hlavne v dnešnej dobe sedavých prác a možností pohybu ešte viac obmedzených pre pandémiu, je dobré utužovať si zdravie a mať väčší prehľad o tom, ako sa ich telo správa, čo mu vyhovuje a čo naopak zanedbávajú. Jednoduchým pomocníkom, ktorý spája príjemné s užitočným, je fitness náramok, no za posledných pár rokov sa na trhu so smart hodinkami roztrhlo vrece, a preto môže byť ťažšie orientovať sa vo všetkých parametroch, modeloch a vychytávkach. V redakcii nám pristál jeden z jednoduchších, no stále schopných kúskov od spoločnosti Lamax s názvom BFit2 a pretože som už viac ako rok nositeľom fitness náramkov (hoci doposiaľ iných značiek), neváhal som a pustil sa do skúšania.

 
RECENZIA: Niceboy ORYX X300 - Herné slúchadlá okolo 40 eur s priestorovým zvukom

RECENZIA: Niceboy ORYX X300 - Herné slúchadlá okolo 40 eur s priestorovým zvukom

Novinkou na trhu je podznačka ORYX spoločnosti Niceboy. Ponúkne rôzne počítačové periférie, medzi ktoré patria klávesnice, myši a slúchadlá. ORYX sa orientuje primárne na herné príslušenstvo. K nám do redakcie dorazili slúchadlá ORYX X300 predstavujúce jeden zo základných modelov výrobcu. Častokrát aj najnižší model produktového portfólia dokáže prekvapiť, preto sa poďme spoločne na nové slúchadlá X300 pozrieť.

 
RECENZIA: Genesis Thor 300 TKL RGB - Herná klávesnica strednej triedy

RECENZIA: Genesis Thor 300 TKL RGB - Herná klávesnica strednej triedy

Genesis sa už dlhé roky venuje výrobe všetkých druhov počítačových doplnkov a periférií. Aj keď je táto spoločnosť na svete len od roku 2011, zaraďuje sa k tým poprednejším – hlavne v jej rodisku (Poľsku), na Slovensku a tak trocha aj v Česku či iných štátoch, kde postupne naberá na popularite a dozvedá sa o nej čoraz viac ľudí. Ich produkty majú spravidla nižšiu cenovku, obstojné spracovanie a nadpriemernú kvalitu. V dnešnej recenzii sa pozrieme na ich hernú klávesnicu z modelového radu Thor, presnejšie Thor 300 TKL RGB.

 
RECENZIA: Gigabyte G27QC - Menší brat vydareného herného monitora

RECENZIA: Gigabyte G27QC - Menší brat vydareného herného monitora

Je to celkom nedávno, čo sme v redakcii mali možnosť pozrieť sa na nový 32-palcový prírastok do rodiny monitorov od dizajnérov spoločnosti Gigabyte. A keďže nešlo o prémiový Aorus produkt, ale monitor určený skôr pre náročnejších hráčov obmedzovaných menším rozpočtom, niesol meno Gigabyte G32QC. Vďaka jeho parametrom, jednoduchosti ovládania a vychytávkam si od nás vyslúžil prevažne chválu, preto sme sa radi zhostili úlohy otestovať jeho nového menšieho brata. Ten prichádza síce s menšou uhlopriečkou, no parametrami je takmer totožný.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk