RECENZIA: Genesis Thor 303 - Klávesnica, ktorej hlavným dizajnovým prvkom je podsvietenie

RECENZIA: Genesis Thor 303 - Klávesnica, ktorej hlavným dizajnovým prvkom je podsvietenie

Klávesnice patria medzi najdôležitejšie počítačové periférie, pričom u hráčov to platí dvojnásobne. Hneď po myške je pre nich klávesnica druhým najpodstatnejším doplnkom, ktorý im dokáže pomôcť zlepšiť výkon pri hrách. Takéto zariadenie zároveň dokáže o niečo spríjemniť používanie počítača. Voľba kvalitnej hernej klávesnice je preto dosť podstatná a je teda dôležité vedieť, na čo prihliadať pri jej výbere. Dôležitými vlastnosťami sú typy snímačov, doba odozvy, aktivačná sila klávesov a ďalšie vlastnosti, ktoré dokážu efektívne určiť, či ide o vhodného kandidáta, za ktorého, samozrejme, i čo-to zaplatíte. V tejto recenzii sa preto pozrieme na zúbok produktu, ktorý sa svojou cenovkou radí do strednej triedy – konkrétne ide o model Genesis Thor 303.

 
RECENZIA: Genesis Thor 303 TKL - Kompaktná klávesnica strednej triedy

RECENZIA: Genesis Thor 303 TKL - Kompaktná klávesnica strednej triedy

Väčšina z vás už pozná spoločnosť Genesis. Ido úspešného výrobcu herných periférií a počítačových doplnkov všetkých cenových kategórií. Kvalita ich produktov je častokrát priemerná, no z času na čas sa im vydarí aj naozaj kvalitný kúsok, ktorý stojí za vyskúšanie. Všetci z nás, používateľov stolových počítačov a taktiež aj pravdepodobne väčšina fanúšikov notebookov, potrebujú pri používaní svojho zariadenia aj klávesnicu. Tých má táto spoločnosť v ponuke veľké množstvo v rôznych cenovkách. V dnešnej recenzii sa pozrieme na mechanickú klávesnicu určenú pre hráčov, ktorým nerobí problém si za kvalitu priplatiť. Konkrétne je reč o modeli Thor 303 TKL, teda o zmenšenej verzii modelu Thor 303, ktorá neobsahuje numerický blok.

 
RECENZIA: HyperX Alloy Origins 65 - Kábel a nič iné než kábel

RECENZIA: HyperX Alloy Origins 65 - Kábel a nič iné než kábel

Vo svete kompaktných herných klávesníc začína byť čoraz väčší pretlak a všetky popredné spoločnosti zaoberajúce sa gaming náradím nezabúdajú tento špecifický hardvér neustále inovovať. Žiarivým príkladom je firma HyperX, spadajúca dnes už pod koncern HP, ktorá nedávno uviedla na trh novú verziu svojej 65 % klávesnice Alloy Origins. Jej celková cena balansuje momentálne na hranici jednosto eur, čo je s ohľadom na ponuku od konkurencie adekvátna suma. Čo všetko však Alloy Origins 65 ponúka, čím daný produkt dokáže ohúriť a naopak, tak o tom si povieme viac v nasledujúcom texte.

 
RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste Wireless - Očakávaná kvalita sladká ako med

RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste Wireless - Očakávaná kvalita sladká ako med

Segment herných myší, ktoré akoby niekto prevŕtal samopalom, zaznamenal v posledných rokoch obrovský nárast nových produktov, pričom významnú časť sme pre vás mapovali prostredníctvom našich pravidelných hardvérových recenzií. Jedným z najčerstvejších príspevkov za posledné dva roky bola aj mimoriadne ľahká myš od HyperX, ktorá niesla označenie Pulsefire Haste. Tá aj vďaka svojmu celkovému spracovaniu ašpirovala (minimálne z môjho pohľadu) na celkové prekvapenie naprieč pestrou konkurenciou. Pôvodne išlo o model v káblovej verzii, ktorý herná divízia spoločnosti Kingston, dnes už spadajúca pod koncern HP, len nedávno vylepšila do bezdrôtovej podoby. Ako sa dalo očakávať – minimálne som to očakával ja sám – kvalita produktu samotného sa týmto krokom nijako výrazne nezmenila a opäť ide o ideálneho adepta na upgrade vášho herného náradia. O dôvodoch tohto pre vás možno odvážneho tvrdenia si povieme viac v nasledujúcom texte.

 
RECENZIA: Razer Kishi 2 - (Takmer) Dokonalosť v hardvéri, otras v softvéri

RECENZIA: Razer Kishi 2 - (Takmer) Dokonalosť v hardvéri, otras v softvéri

Hoci sa občas s obľubou tvárime, že hranie na smartfónoch neexistuje, faktom zostáva, že tento spôsob hrania je bez debaty najpopulárnejším a z hľadiska objemu tržieb najziskovejší segment herného priemyslu. O to smutnejšie je potom sledovanie ľudí, ktorí sa snažia hrať ťukaním na dotykový displej, zatiaľ čo sa tvária, ako si to veľmi užívajú. A možno už nie som najmladší a asi ani najmodernejší, no ak by som sa jedného dňa rozhodol hrať na smartfónoch, tak bez fyzických tlačidiel by to určite nešlo.

 
RECENZIA: ASUS ProArt StudioBook 16 (H5600Q) - Excelentné riešenia

RECENZIA: ASUS ProArt StudioBook 16 (H5600Q) - Excelentné riešenia

Produkty priamo určené kreatívnym tvorcom sú dnes akousi fúziou dvoch zdanlivo odlišných využití. Kedysi som sám zastával názor, že je lepšie investovať do výkonnostne lepšieho notebooku určeného na tvorbu obsahu než do o niečo slabšej, ale za to rýdzo hernej prenosnej mašinky. Dôvody sa v tomto ohľade viazali predovšetkým na určité a špecifické časové obdobie, kedy to po stránke praktickej jednoducho dávalo väčší zmysel, dnes však, samozrejme, v drvivej väčšine prípadov platí, že je vhodné si na hry kúpiť špecifický hardvér a na pracovné povinnosti zase iný stroj. Výnimku v tomto ohľade aktuálne tvorí napr. aj novinka z dielne spoločnosti ASUS, ktorá nám na trh prináša ProArt StudioBook, pričom tá je schopná ukojiť nielen kreatívne založených jedincov, čo sa tvorbou digitálneho obsahu živia, ale súčasne uspokojiť aj nároky ich hráčskej dušičky. Tento šestnásťpalcový krásavec v plne kovovom prevedení totiž zvláda vyrážať dych na všetkých frontoch, o čom sa teraz so mnou dozaista presvedčíte.

 
RECENZIA: SPC GEAR VIRO 101M - Jednoduchý dizajn do vrecka a do uší

RECENZIA: SPC GEAR VIRO 101M - Jednoduchý dizajn do vrecka a do uší

Bez zvuku to nie je ono. Teraz sa nechcem dotknúť časti obyvateľstva, ktorá pre genetickú vadu, chorobu, alebo náhodu nepočuje, no bez zvukov je život o dosť chudobnejší. Zvuky sú, samozrejme, dôležité hlavne v reálnom svete, no možnosť vypočuť si dobré výšky a basy obľúbenej skladby, hlboké rozhovory vo filmoch, či počuť, z ktorej strany sa blíži nepriateľ v práve hranej hre, je veľkým plusom každodenného života. Niektorí ľudia preferujú slúchadlá na ušiach, niektorí bezdrôtové a iní zase tie do uší. Spoločnosť SPC Gear nám na vyskúšanie poslala ten posledný, asi stále najrozšírenejší a najosvedčenejší typ, teda drôtové „štuple“ s názvom VIRO 101M.

 
RECENZIA: Genesis Thor 660 - Dizajnovka na doma aj na cesty

RECENZIA: Genesis Thor 660 - Dizajnovka na doma aj na cesty

Mechanické klávesnice sú tým najlepším spoločníkom každého pravého hráča, no po dlhých rokoch absencie svoje využitie stále viac nachádzajú aj v kanceláriách, či na stoloch bežných ľudí. A hoci sú klávesnice s plným rozložením, teda všetkými písmenami, oddelenou sekciou pre šípky a ďalšou pre numerickú klávesnicu, najpraktickejšie, treba uznať, že svoje miesto si stále častejšie nachádzajú aj kompaktnejšie kúsky. Mechanické spínače ponúkajú veľa výhod oproti klasickým membránovým klávesniciam a jednou z posledných prekážok odrádzajúcich od mechaniky boli násobne vyššie ceny. Spoločnosť Genesis však už roky ukazuje, že kvalitná klávesnica s mechanickými spínačmi nemusí stáť tak veľa a ponúka viacero kúskov s nielen zaujímavým dizajnom a funkcionalitou, ale aj prívetivou cenovkou.

 
RECENZIA: Mercusys Halo H50G - Stabilné meshové pokrytie za pár drobných

RECENZIA: Mercusys Halo H50G - Stabilné meshové pokrytie za pár drobných

Pokiaľ bývate vo väčšom dome, alebo viacpodlažnom byte je veľmi možné, že ste sa už stretli s problémom nestabilného WiFi pokrytia, alebo rovno jeho vypadávania. Odpovedí na tento problém je viacero, no pokiaľ nemáte radi komplikované zariadenia, ktoré treba na správne fungovanie najprv hodiny nastavovať, je najjednoduchšie siahnuť po takzvaných meshových routeroch, ktoré sa po správnom rozmiestnení v domácnosti postarajú o bezproblémové WiFi pokrytie bez výpadkov aj pri presúvaní sa so zariadením z izby do izby, či von. Meshových routerov je na dnešnom trhu naozaj požehnane a v redakcii nám tentokrát pristál kúsok (respektíve dva kúsky) od spoločnosti Mercusys, ktoré sľubujú za vcelku málo peňazí ponúknuť veľa muziky.

 
RECENZIA: Fractal Design Torrent white TG clear tint a Prisma AL-18 ARGB - Čerstvý vánok medzi PC skriňami...alebo radšej čerstvé tornádo?

RECENZIA: Fractal Design Torrent white TG clear tint a Prisma AL-18 ARGB - Čerstvý vánok medzi PC skriňami...alebo radšej čerstvé tornádo?

Švédska spoločnosť Fractal Design za zhruba 12 rokov svojho pôsobenia dokázala nevšednosť a kvalitu svojich produktov tak, že je dnes mnohými entuziastmi považovaná za „svätý grál“ v oblasti PC skriniek. Povestný škandinávsky dizajn orientovaný na funkcionalitu a jednoduchosť dostala aj nová skrinka Torrent, ktorá svojim dispozičným riešením v podstate ide proti prúdu...a svojimi piatimi VEĽKÝMI ventilátormi dokáže rozprúdiť vzduch, ale aj odfúknuť všetky pochybnosti, či je ešte tradičné chladenie počítača - vzduchom, dostatočné.

 
RECENZIA: Genesis IRID 505 ARGB White - Dizajnový refresh, ktorý si zachoval pár chybičiek krásy

RECENZIA: Genesis IRID 505 ARGB White - Dizajnový refresh, ktorý si zachoval pár chybičiek krásy

Spoločnosť Genesis uviedla modelový rad počítačových skriniek s označením 505 už viac ako dva roky dozadu a preto nie je žiadnym prekvapením, že sa jej fanúšikovia dočkali mierneho vylepšenia. Model Genesis IRID 505 ARGB sme už dokonca mali možnosť v redakcii otestovať a kolega Lukáš Bátora na nej svojho času nenašiel veľa negatívnych vecí. Svet počítačových skriniek však neustále prechádza evolúciou a to, čo mohlo stačiť pred pár rokmi na plný počet bodov už dnes nemusí byť akceptovateľné.

 
RECENZIA: MSI Modern MD271CP - Som moderný, až to praská

RECENZIA: MSI Modern MD271CP - Som moderný, až to praská

Je to len pár dní, čo som sa zúčastnil pomerne vášnivej debaty o monitoroch. Vášne samotné v ten moment síce vyvolávala predovšetkým kombinácia zvýšeného objemu alkoholu s prázdnymi žalúdkami, ale keďže osadenstvo okolo dreveného stola v jednej nemenovanej reštaurácii na Záhorí bolo v drvivej väčšine tvorené dobrými kamarátmi, jediný, kto sa obával o zničenie inventáru, bol nakoniec sám majiteľ objektu. A o čo tam vlastne išlo? Jeden z kolegov, fakticky človek živiaci sa písaním recenzií zameraných na hardvér, hodil do pléna myšlienku v nasledujúcom znení. Podľa neho sa dnes veľké spoločnosti nesnažia nejako zásadne inovovať zobrazovacie technológie, ale plne im vyhovuje trčať na mieste a inkasovať nemalé peniaze za v zásade zastaranú elektroniku. Tento názor, akokoľvek s ním môžete, alebo nemusíte súhlasiť, bol v daný moment ekvivalentom známeho cukríka hodeného do plastovej fľašky od rovnako známeho nápoja (mimochodom, nápoja ideálneho po prepitej noci). Nebudem vám tu, samozrejme, dopodrobna vypisovať slová, ktoré v ten večer zazneli, predsa len nás čítajú aj mladšie ročníky, v každom prípade s týmto postojom nesúhlasili všetci a ja sám som bol voči nemu dosť vyhradený. Nemám totiž dojem, že by sa zobrazovacia technika neposúvala vpred a hoci tu logicky máme stále dostatok monitorov a televízorov vytváraných na jednom a tom istom základe, vždy je na danom produkte niečo naviac a niečo, čo predstavuje moderný element – či je to dizajn, softvérové prvky, alebo len ten samotný obal. Žiarivým príkladom je aj najnovší kancelársky monitor od MSI, o ktorom si povieme viac na nasledujúcich riadkoch.

 
RECENZIA: SilentiumPC Navis F240 - AIO vodné chladenie CPU pre každého

RECENZIA: SilentiumPC Navis F240 - AIO vodné chladenie CPU pre každého

Prečo vodné chladenie (resp. AiO cooler)? Pretože dokáže zraziť teplotu prakticky okamžite už pri štarte a chladiaci systém je tichší ako pri PC chladenom vzduchom. Všeobecne sa systém vodného chladenia považuje za efektívnejší a preto je vhodnejší najmä pre výkonné zostavy, kde je vyššie zahrievanie. Lenže aká je realita?

 
RECENZIA: Steam Deck 256GB - Herná knižnica na cesty a prenosný počítač v jednom

RECENZIA: Steam Deck 256GB - Herná knižnica na cesty a prenosný počítač v jednom

Valve a jej často kontroverzný pohľad nás presvedčil o tom, že herný svet sa potrebuje posúvať rôznymi smermi. Napríklad takí giganti ako Microsoft a Sony v podstate len odkopírovali od seba úspešné formulky z dávnej generácie konzol a dnes preferujú praktiky, voči ktorým sa v minulých rokoch stavali negatívne. Možno práve preto sa bystré hlavy z Valve rozhodli, že na poli herných zariadení skúsia zažiariť vo sfére, nad ktorou také Sony už dávno mávlo rukou. Za jediného súčasného predstaviteľa môžeme považovať Nintendo. Tým mám na mysli handheldové zariadenia, ktoré sa v posledných rokoch javili na západnom trhu ako menej úspešné. Valve nám tak priniesla zariadenie na prvý pohľad pripomínajúce konzolu do ruky, no pridelené komponenty a využitie je z väčšej časti podobné počítaču. Dôvodov je hneď niekoľko, pričom otvorenie potenciálu môžeme spojiť s príchodom dockovacej stanice, ktorá zavíta na trh o niečo neskôr. V dnešnej recenzii sa teda pozrieme na to, čo je to Steam Deck a pre koho by reálne mohol byť neodmysliteľnou súčasťou jeho hernej divízie.

 
RECENZIA: MSI MPG ARTYMIS 273CQRX-QD - Skvelý monitor, ktorý sa však topí v mori možností

RECENZIA: MSI MPG ARTYMIS 273CQRX-QD - Skvelý monitor, ktorý sa však topí v mori možností

Vysoká obnovovacia rýchlosť, žiarivé farby, dostatočná uhlopriečka a možno aj nejaká bonusová funkcionalita. Tak si veľa hráčov predstavuje vysnívaný monitor. Vďaka pokrokom na poli zobrazovacích panelov už nie sú tieto vlastnosti iba výsadou tých najbohatších, ale na trhu je naozaj veľké množstvo monitorov, ktoré sa snažia získať fanúšikov. Vedieť sa predať však už neznamená iba mať naozaj dobré papierové parametre, ale treba ponúkať aj niečo navyše, a to za konkurencieschopnú cenu. Ako v našich testoch obstála novinka od spoločnosti MSI s menom MPG ARTYMIS 273CQRX-QD si samozrejme prečítate v článku nižšie.

 
RECENZIA: Kingston FURY Renegade - Mať voľné miesto na SSD disku je luxus

RECENZIA: Kingston FURY Renegade - Mať voľné miesto na SSD disku je luxus

S príchodom next-gen konzol a špeciálne s nástupom dnes stále nie úplne ideálne dostupnej PlayStation 5, sa éterom niesli dosť zásadné otázky. Interný SSD disk daného stroja totižto nedosahuje ani kapacitu 1 TB a v súvislosti s neustálym vydávaním čoraz objemnejšieho softvéru boli uvedené otázky krútiace sa okolo nedostačujúcej kapacity viac ako na mieste. Budem k vám teraz maximálne úprimný. Aktuálny PlayStation sa mne ako recenzentovi hier podarilo zaplniť už v priebehu troch mesiacov od vydania a aj preto som si vyložene vydýchol v momente, keď nám do redakcie neskôr dorazil na test jeden z prvých lokálne predávaných M.2 diskov - produkt od značky Western Digital. Napriek tomu, že toho času išlo len o 500 GB verziu, mi aj toto navýšenie kapacity obrovsky pomohlo a tak nejak som očakával, že skôr či neskôr sa dostanem zase k niečo väčšiemu. Niečomu, čo moje nároky na uložené videohry posunie opäť na novú úroveň. Kapacita sa totižto sama od seba nezvýši a vďaka spoločnosti Kingston Technology, ktorej herný duch síce po predaji divízie HyperX jemne ochabol, no na svojich verných fanúšikov v tomto ohľade nezanevreli, sa dnes máme možnosť pozrieť na kvality interného SSD s názvom FURY Renegade.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk