Gamesite.sk na Gamescome!

O týždeň to vypukne! Najväčší európsky herný zážitok sa nezadržateľne blíži a Gamesite.sk (v zložení JC... a JCho druhé ja a Chinaski z Limitky.net) na ňom nebude chýbať. Čo to znamená pre vás, našich fanúšikov a čitateľov? Exkluzívne informácie, články a pikošky. Aj tak v skratke možno zhrnúť obsah, ktorý sa vám budem pokúšať servírovať priamo z Nemecka. Slovo „pokúšať“ je použité úmyselne, nakoľko nikdy nemôžete vedieť čo sa pose... kazí blush.

Predtým, ako sa však dostanem bližšie k nášmu programu tohtoročného Gamescomu, predstavím vám výstavu ako takú. V podstate Gamescom má dve tváre – sú tu herní novinári (kam patríme aj my), ktorí majú prístup okrem klasického výstaviska aj do biznis sekcií, kde sa odohráva množstvo prezentácii a v niektorých prípadoch si môže novinár hru aj vyskúšať. V skrate povedané, má tak prístup k množstvu exkluzívnych vecí, ktoré na klasickom výstavisku nie sú dostupné. Výhodou novinára je, že tzv. nultý deň je venovaný práve novinárom. Vtedy na výstavisku nikoho z všobecnej verejnosti nenájdete a je pomerne možné sa bez problémov medzi jednotlivými halami pohybovať, prípadne aj vyskúšať viacero hier. Hneď v prvý deň sa však celý areál zaplaví množstvom herných fanúšikov a z výstavy začína byť mierne peklo. Všade kopec ľudí, dlhé čakacie rady na skúšanie nových hier – a vedzte, že nič nepoteší viac, ako keď si vystojíte hodinovú radu na Mafiu 2 a zistíte, že k dispozícii je iba demo, ktoré ste si pred 3 dňami doma stiahli a v pokoji zahrali smiley.

V týchto prípadoch väčšina novinárov uteká práve do spomenutej biznis sekcie a snaží sa dostať do niektorého stánku jednotlivých spoločností. Niekedy sa to dá, inokedy je to veľký problém, keďže kapacita je obmedzená a voľné sloty sa mnohokrát zarezervujú v predstihu pred samotnou akciou. Z nášho pohľadu však bude tohtoročný Gamescom veľmi zaujímavý a popravde – obávame sa, či sa do samotného výstaviska vôbec dostaneme. Máme to však v pláne, v rámci videoreportáže by sme vám veľmi radi predstavili, ako to na najväčšej hernej výstave v Európe vyzerá.

Späť však k nášmu programu, ktorý začína už v utorok 16. augusta o 16.00 tlačovou konferenciou spoločnosti EA. Ťažko v tomto smere odhadovať, aké novinky budú predstavené, očakávame však nový gameplay Mass Effect 3 a Battlefield 3, prípadne oznámenie nezaujímavých dátumov (kedy vyjde demo FIFA atd.). Pravdepodobne bude táto konferencia vysielaná v priamo prenose aj na internete, takže si ju budete môcť pozrieť aj vy. O 19.00 by sa mala začať tlačová konferencia spoločnosti SONY, kde sa určite objaví nový Uncharted a značná pozornosť bude venovaná aj novému PS Vita. Špekuluje sa ja o oznámení nového lacnejšieho modelu PS3 – stane sa tak? V prípade tlačovej konferencie SONY nás teší aj možnosť vyskúšať si niektoré z noviniek priamo na mieste, takže určite si mädlíme ruky na Vitu a aj na Uncharted 3, pokiaľ by sa na mieste objavilo hrateľné demo.

Toľko na rozbeh, pravé šialenstvo nás čaká v stredu a vo štvrtok. Ako už bolo spomenuté, na výstavisko sa skutočne pozrieme iba jedným okom, nakoľko máme veľmi bohatý program v biznis sekcii. Tlačová konferencia NCsoftu nebude pravdepodobne ničím extra zaujímavá (hoci, mali by sme sa dočkať ohlásenia nového MMO), ale následný 90 minútový pobyt v stánku 2K Games dáva pomerne slušnú šancu, že by sme sa mohli pozrieť (a snáď aj zahrať!) na nového BioShocka. Samozrejme, popri ňom budú prezentované aj iné hry (áno, áno, dúfam, že nám povedia niečo aj o Borderlands 2 – zdravím ťa Markus smiley ). Nasleduje krátka prestávka v podobe prezentácie nového Ratcheta & Clanka v SONY stánku a naše kroky naberú smer Warner Bros. Sme teda veľmi zvedaví, čo si na nás nachystali, nakoľko máme u tohto distribútora až 3 hodinovú rezerváciu. Určite počítame s novým Batmanom, Lego Harry Potterom, Pánom Prsteňov a o ďalších tituloch môžeme zatiaľ hádať. Z WB sa opäť vrátime do Sony na polhodinovú prezentáciu nového LittleBigPlanet pre PS Vitu. Konkrétne by mal byť predstavený Creator Editor a možnosti využitia nového handheldu v tomto smere. Konečnou pre nás bude stánok Ubisoftu a predstavenie titulov Rayman Origins, Anno 2070 a nových Kinect hier (trikrát hura pre Just Dance 3 a The Black Eyed Peas Experience!). Možno sa to nezdá, ale po skončení Ubisoft prezentácii bude 18.00 a keďže náš program začína o 9.00... máme toho na pláne veľa. V tejto súvislosti vám nechceme dopredu sľubovať ako často budeme priamo z miesta informovať o novinkách. Jednotlivé prezentácie sú tak navrhnuté, že maximálne budeme mať 5 – 10 minút voľného času na presun, takže na články moc času neostane. Tie sa v podobných prípadoch zvyknú písať po večeroch a pokiaľ nám to únava povolí, pokúsime sa vám poskytnúť čo najviac informácii z prvého dňa – zvyšné sa budú postupne objavovať v ďalších dňoch po našom príchode. Samozrejme by sme radi pripravili aj videoreportáž, záleží však na podmienkach jednotlivých spoločností, či nám dovolia natáčať jednotlivé prezentácie alebo nie.

Štvrtok je takmer totožný so stredou a opäť nás čaká 9 hodinový maratón bez prestávky. Začneme v 1C, kde sa pozrieme, čo nové pre nás Rusi okrem vodky pripravujú (Red Orchestra 2, Death to Spies 3). Následne sa budeme musieť naklonovať, nakoľko nás čaká Skyrim prezentácia v Bethesde a zároveň aj Uncharted 3 v SONY. Ďalšie kroky naberú smer CD Projekt RED, kde sa predstaví Xbox verzia druhého Zaklínača. Na popularite MMO titulov sa bude snažiť priživiť aj Disney Universe a my vám povieme, či má šancu. Nasledujú dve ďalšie kratšie prezentácie (Of Orcs and Men od Focusu a DanceStar Party od SONY). Následne si odskočíme do EA, kde pre nás bude snáď prichystané hrateľné demo Mass Effect 3 a Star Wars: The Old Republic. Snáď si aj pokecáme s Rayom Muzykou a Gregom Zeschukom, zakladateľmi BioWare (v prípade tohto interview ešte čakáme na potvrdenie zo strany EA, takže túto informáciu berte s rezervou). Nasledovať budú 2 hodinky v SEGA stánku a prezentácie/vyskúšanie si hier Binary Domain, Sonic Generations, Rise of Nightmares (jedna z mála HC hier pre Kinect) a dlho odkladaných Aliens Colonial Marines (príde aj Ripleyová?). Rovnako ako stredu, aj štvrtok ukončíme v stánku Ubisoftu, tentoraz s oveľa zaujímavejším line-upom - Ghost Recon Future Soldier, Far Cry 3, Assassin´s Creed: Revelations. Jednoducho povedané, nudiť sa rozhodne nebudeme a snáď ani vy, pri čítaní množstva informácii a prvých dojmov priamo z Gamescomu... držte mi palce, aby som to prežil wink.

Mimochodom, vyššie uvedený program by sme veľmi radi obohatili aj o nového Tomb Raidera (Square Enix), Diablo 3 (Blizzard) a Modern Warfare 3 (Activision), v prípade týchto titulov však čakáme na vyjadrenie jednotlivých spoločností (+ je otázne, či sa nám to podarí vtesnať do už aj tak prehnane natrieskaného programu smiley). Valve bude na Gamescome predvádzať novú DotU, pre novinárov však nebude pripravená žiadna špeciálna prezentácia – čoskoro sa totižto dočkáme uzavretej betaverzie.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk