Gamescom 2019: fotoreportáž
Gamescom

Gamescom 2019: fotoreportáž

V pondelok 19. augusta sme sa traja členovia redakcie stretli v Kolíne. Cesta to bola dlhá a náročná. Náročné boli aj takmer 3 dni, ktoré boli pred nami. Síce boli plné hier, nechýbal ani stres, tlačenice s tisíckami ľudí, zlý vzduch a aj nejaké tie organizačné problémy. Ako to celé ale vyzeralo, a na čo sa môžete tešiť, ak niekedy na Gamescom zavítate, si ukážeme v tejto fotoreportáži.

Pred úvodným novinárskym dňom sme sa museli ubytovať a vychutnať si špecialitu nemeckej kuchyne. Teda kebab, ktorý na našej ulici predávali v každom druhom obchode.

Skoré ráno nás čakalo metro a rýchla cesta. I keď išlo o novinársky deň, teda vstup na akciu bol obmedzený, dostať sa dnu načas a stihnúť prvé stretnutia, ktoré sme mali v programe, bol dosť problem.

Našťastie vo vnútri Koelnmesse to nebolo až také zlé. Väčšina stánkov čakala na svojich prvých návštevníkov, v halách sa dalo dýchať a aj keď pri niektorých hrách boli už hodinové rady, bolo to ešte celkom v norme.

 

Remaky, remastery či rovno prerábka starých konzol. Tento trend očividne tak skoro neupadne. SEGA ale pobavila, gigantický controller by mohli predávať aj reálne.

 

Cyberpunk 2077. Pre niektorých jediný dôvod, prečo vôbec na Gamescom ísť. Po akčnej prezentácii hry sme sa mohli schladiť v štýlovom bare.

 

Death Stranding vyvolával rovnaké, ak nie väčšie, šialenstvo ako Cyberpunk 2077. Ľudia z prezentácie o hre ale neodchádzali tak nadšení, ako z tej o Cyberpunku.Zástupcovia Wargamingu si prichystali snáď najveselšie privítanie a my sme sa s radosťou pozreli na ich nový počin Caliber. Dostali sme nielen informácie o hre, ale bola tu možnosť zahrať si zopár máp s ľuďmi, ktorí na hre pracujú. Následne nás čakala ochutnávka Blair Witch, hry, ktorá hrozivo schladila a pre mňa to bol vrchol nielen prvého dňa, ale celkovo Gamescomu.


Program sa chýlil ku koncu a niektoré stánky boli už zavreté. Napriek tomu to ale na zopár miestach stále žilo.

 

Deň sme ukončili tak, ako to vedia iba ľudia z Eastern Europe. Teda na party, kde sa jedlo a pilo. Zdokumentovaný máme našťastie iba začiatok a naše nešťastné potulky a snaha vrátiť sa na byt ostanú navždy iba v temných uličkách Kolína.

 

Na akcii sme boli ešte dva dni, kedy bol Gamescom otvorený všetkým. To pre nás znamenalo 3 veci. Viac ľudí, viac hier a viac bordelu v programe.

 

Mnoho krajín tu malo svoje zastúpenie, Poliaci ale jednoznačne patrili k tým najzaujímavejším. Nie je to každý deň, čo dostane človek možnosť postaviť si vlastnú krčmu a pri tom môže pivo, ktoré si uvarili samotní vývojári.

 

UK má tiež značnú hernú scénu a namiesto piva tu mohli vyšťavení novinári nájsť napríklad zmrzlinu. Ja som tu mal možnosť pozrieť sa na dve hry, ktoré na náš Európsky trh prináša Marvelous Europe.

 

Indie hrám bola venovaná dokonca jedna celá obrovská hala, kde by ste mohli stráviť celý deň a aj tak by ste nezahrali ani polovicu z toho, čo tu bolo pre návštevníkov pripravené.

 

Vývojári a vydavatelia sa nesnažili zaujať iba tým, čo ponúkali, ale aj tým, ako to bolo hráčom podané. Toto sú niektoré z tých najzaujímavejších miest, ktoré na Gamescom 2019 bolo možné vidieť.

 

Autá, tanky a vzducholode. Dokonca sa pod útok dostala PS VR sekcia.

 

Samozrejme by to nebola poriadna akcia bez poriadnych cosplayov.

  

Tí, ktorí sa cítili pri peniazoch, tu mohli nájsť skvelé príležitosti ako sa dostať k hernému merchandise. Poväčšine išlo o figúrky, no našli sa tu aj iné maličkosti pre všetkých herných nadšencov.

A tak sa skončila naša púť. Na väčšine z prezentácií, kde sme mali vstup, nebolo možné fotiť a tak vám zážitky z prinášame v podobe článkov.

Odporúčali by sme účasť na Gamescome? Za mňa určite áno. Či už pátrite k veľkým hráčom alebo sa iba občas radi vo voľnom čase zabavíte, Gamescom je jedinečný zážitok pre každý typ hráča. Hier tu boli stovky a každý si tu mohol prísť na svoje. Iba prejsť všetky haly bola aktivita na hodiny aj v čase, keď bola celá budova poloprázdna.

Do budúcna by som určite chcel venovať viac času halám s indie hrami a takisto sa viac chcem zastaviť v business sektore pri menších vývojároch.

Gamescom 2019 tento rok prekonal rekord v počte návštevníkov a vystavovateľov. Akcia každým rokom rastie a úvodná šou, ktorá sa odohrala v pondelok večer ukázala, že aj Európska akcia môže byť miesto na odhalenie herných noviniek a tak očakávania ohľadne budúceho ročníka rastú. Gamescom 2020 má už svoj datum a bude sa konať

    

Zdroj: GS

 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk