Gamescom 2018: Slovenská RPG Shadows: Awakenening hráčom umožní požierať duše

Gamescom 2018: Slovenská RPG Shadows: Awakenening hráčom umožní požierať duše

Slovensko malo na tohtoročnom Gamescome nielen novinárske zastúpenie, ale aj herné. Svoj titul totiž prezentovali vývojári z košického štúdia Games Farm.

Shadows: Awakening je ich už tretia akčná RPG hra odohrávajúca sa vo svete Heretic Kingdoms. Vývoj predchádzajúcej inštancie Shadows: Heretic Kingdoms si prešiel poriadnym peklom, keď sa vývojári museli pasovať aj s krachom vydavateľa. Hra nakoniec vyšla, no tvorcovia do nej nestihli pridať všetko, čo chceli. Awakening je v podstate doladená verzia, ktorej pribudla druhá príbehová časť, a pre majiteľov pôvodného titulu je zadarmo.

Ako prezentovali vývojári na Gamescome, hráči si vyberú z troch postáv, pričom každá z nich má mať vlastnú príbehovú linku, dialógy a špecifické riešenia niektorých questov. Najväčším ťahákom je ale démon Devourer, ktorý požiera duše rôznych postáv. Prím tak bude opäť hrať prepínanie sa medzi svetmi - tým normálnym a tzv. Shadow Realm, v ktorom pôsobí práve Devourer.

Prepínanie budete musieť použiť aj kvôli logickým hádankám či špecifickým úlohám od iných démonov. Tie by mali ponúknuť titulu rôzne morálne rozhodnutia, ktoré budú mať vplyv na reputáciu vašej postavy - démoni totiž od vás dobré veci chcieť nebudú. Vývojári taktiež sľubujú 20 hodinách hlavnej príbehovej linky, tento časový údaj sa ale môže zvýšiť až na 60 hodín, ak budete plniť aj postranné úlohy.

Ak vás informácie o Shadows: Awakening zaujali, môžete sa tešiť. Prvé reakcie sú kladné, keď zbiera predovšetkým známky od 7 do 8,5 z desiatich. Hra je k dispozícii na PC na Steame, neskôr vyjde aj na PS4 a Xbox One.

Zdroj: gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk