E3 2018: Várka informácií z chystaného Ghost of Tsushima

E3 2018: Várka informácií z chystaného Ghost of Tsushima

Na Sony Showcase sme mohli konečne vidieť v pohybe chystaný samurajský titul Ghost of Tsushima, ktorý má na svedomí známe štúdio Sucker Punch. Po zaujímavom traileri sa konečne dostávam aj k podrobnejším informáciám o hre samotnej.

V prvom rade je určite zaujímavé, že Ghost of Tsushima bude open-world hrou, ktorá sa bude snažiť vykresliť dobu samurajov čo najreálnejšie, pričom všetko bude zahalené do surovej a temnej atmosféry. Hráč sa vžije do role legendárneho japonského samuraja zvaného "The Ghost", ktorého všetci prezývajú "Ghost of Tsushima". 

Vžijete sa teda do role "ducha", ktorého skutočné meno je Jin Sakai a budete čeliť nebezpečným Mongolom, čo je vlastne podstata hlavného príbehu. Pokiaľ ste však dúfali v nejaký historický podtón budete sklamaní. Autori totiž vsadili na fiktívny príbeh a s históriou to má pramálo spoločné.

K tomu, aby vás hra vtiahla čo najhlbšie do svojej surovej atmosféry, sľubujú autori len minimalistický HUD, pričom budete mať možnosť použiť v hre aj originálny japonský dabing. Keďže ide o open-world hru, tak vás určite potešia služby koňa menom Nobu, ktorého budete využívať k presunom. Vo svojom pohybe budete mať úplnú slobodu a všetko kam dovidíte môžete preskúmať. Nebudú chýbať mongolské lode ani pagody. Vo svete Ghost of Tsushima narazíte celkom na dve centrálne mestá a niekoľko menších kolónií.

Zaujímavosťou je aj debutový gameplay trailer, ktorý v podstate neodkryl nič z hlavného príbehu, keďže nám vývojári ukázali len vedľajší príbehový quest. Dobrou správou pre všetkých, ktorí si radi zvečňujú svoje momentky z hry iste poteší dostupnosť Foto módu.

Hra zatiaľ nemá stanovený dátum vydania, takže na ďalšie detaily si budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk