E3 2015: Guitar Hero Live – preview

E3 2015: Guitar Hero Live – preview

Poviem to úprimne. Na Guitar Hero Live som sa tešil. V stánku spoločnosti Activision ma nezaujímala žiadna hra viac.

Je to tým, že všetky Call of Duty, Destiny a Skylanders sú v podstate stále o tom istom. Guitar Hero sa však po dlhšej odmlke vracia a prináša množstvo zmien. A to hovoríme, prosím pekne, o hudobnej hre.
Čo sa dá na hudobnej hre meniť? Do ruky dostanete plastový ovládač v tvare gitary a musíte do rytmu stláčať správne tlačidlá. Tento koncept ostal nezmenený a je to prakticky jediná vec, ktorá sa nemenila. Samotná plastová gitara však má nový dizajn. Namiesto 5-tich tlačidiel v jednom rade obsahuje 2 rady po troch tlačidlách. Začiatočníci si zvolia niektorú z prvých dvoch náročností, ktorá sa obmedzuje iba na jeden rad, avšak hráčom, ktorí už Guitar Hero v minulosti hrali, odporúčame minimálne strednú náročnosť (Regular).

Pri takomto nastavení sa dostanú k slovu oba rady. Ide však o veľmi pohodové hranie a na prechod medzi hornou a spodnou časťou máte dostatok času. Je to ideálny štart, aby ste si zvykli na nové rozvrhnutie gitary a precvičili prstoklad. Hranie v dvoch radoch je predsa len trochu iné. Či zábavnejšie alebo jednoduchšie... ťažko teraz hodnotiť, na to nám jedna pesnička nestačila. Na hráča, ktorý sa snažil pokoriť náročnosť expert, sa však díva veľmi dobre. Je zábava sledovať pohyb prstov. Uvidíme však, či hráči budú spokojní alebo budú v prípadnom pokračovaní žiadať 2 × 4 tlačidlá.

Guitar Hero Live nebude iba o novej gitare. Prím bude hrať kompletne nový režim Guitar Hero TV. Ten funguje ako televízny kanál s programovou štruktúrou. Od 10-11 sú na programe metalové hity, ktorých sa môžu zúčastniť všetci hráči. V podstate ide o určitú formu online multiplayeru. V rámci vopred stanoveného playlistu súperíte s ostatnými virtuálnymi gitaristami.

Špeciálnou súčasťou tohto režimu bude prémiový kanál s názvom Premium Show. Tu budú môcť hráči získať špeciálne herné odmeny a takisto si vyskúšať množstvo nových pesničiek. Zatiaľ nie je úplne jasné, ako bude fungovať distribúcia a kupovanie DLC obsahu, ale ak sa nejaké nové pesničky objavia v hre, určite budú súčasťou Premium Show. Je možné, že v mnohých prípadoch pôjde o časovú ponuku – nebudete si kupovať DLC balíčky, avšak počas jedného týždňa si budete môcť zahrať nový obsah. Za Premium Show nebudete platiť vo forme mesačných poplatkov, prístup k tomuto TV kanálu však možnože bude spoplatnený jednorazovým poplatkom. Niečo ako Season Pass v prípade ostatných hier. Túto informáciu však berte s rezervou, je možné, že sme si zle vysvetlili vyjadrenie autorov. Spomínali totiž cenu 100 dolárov, čo je aj cena, za ktorú sa predáva samotná hra.

Páči sa nám, že virtuálne prostredie, ktoré bolo renderované v engine hry, nahradia videoklipy alebo exkluzívne videá z koncertov kapiel. Aj napriek tomu by však mali diváci reagovať na kvalitu vášho hrania a ak sa vám nebude dariť, údajne vás môžu zahádzať paradajkami. Sme zvedaví.

Dodajme, že súčasťou Guitar Hero Live budú aj mikrotranskacie. V rámci televíznych kanálov môžete hrať pesničky v playliste, ako ich navrhli vývojári alebo skákať medzi nimi podľa nálady. „Nelineárne“ hranie je však spoplatnené virtuálnou menou, ktorú zarobíte hraním alebo si ju môžete kúpiť. K dispozícii majú byť aj dočasné bonusy, ktoré umožnia hráčom získať viac bodov atď. Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi, avšak vývojári sa dušujú, že si hranie užijete aj bez mikrotranskacií a že GHL nie je pay-to-win.

Ako sme spomenuli, Guitar Hero Live prináša naozaj výrazné zmeny. Či už ide o novú gitaru alebo kompletne prepracovaný spôsob hrania s dôrazom na režim Guitar Hero TV, na gitarovú hru sa tešíme. Recenzia bude určite zaujímavá, pretože po dlhej dobe máme čo dočinenia s výraznejšou zmenou konceptu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk