E3 2015: Mother Russia Bleeds – preview

E3 2015: Mother Russia Bleeds – preview

A cenu za najuletenejší názov hry na E3 2015 získava... Mother Russia Bleeds. Mierne psychedelická akčná hra – bojovka sa snaží oživiť žáner atypickým spôsobom.


Ak ste hrali Street Rage alebo inú beat´em´up bojovku, potom presne viete, čo môžete od Mother Russia Bleeds očakávať. Veľmi podobnú hrateľnosť a 8 herných úrovní so špecifickým prostredím a atmosférou. My sme si vyskúšali level s poradovým číslom 4, ktorý sa odohráva v nočnom klube.

Na výber máte zo štyroch (anti)hrdinov a MRB si zahráte aj v kooperatívnom režime s kamarátom. Presne takýmto spôsobom sme hru vyskúšali. Pomerne rýchlo sme prišli na to, že Mother Russia ostáva verná klasikám žánru nielen z hľadiska náročnosti, ale aj chaosom, ktorý vládne počas boja. Najmä ak sa na obrazovke objaví viacero nepriateľov.

Ovládanie je jednoduché – úder, kop, úskok a chmat. Všetky tieto pohyby je potrebné kombinovať a úspešne mlátiť nepriateľov. Zabudnite na Mortal Kombat, v Mother Russia Bleeds príliš veľa „kombo“ útokov nenájdete. Jedna z mála kombinácií vyžaduje spoluprácu oboch hráčov – napr. chytenie a hodenie nepriateľa (jeden hráč) a následne jeho odpálenie baseballovou palicou (druhý hráč).

Mother Russia Bleeds obsahuje takýchto drobností viacero. Spoznávanie hry je zábavné, pretože využívanie iba klasických bojových chmatov a kopov rýchlo prejde do stereotypu. Boj oživuje aj prostredie a rôzne predmety, ktoré je možné použiť. Inak povedané, klasický koncept zástupcu beat´em´up žánru.

Atypický názov hry vzbudzuje pozornosť, preto sme sa spýtali, akým spôsobom ho tvorcovia vymysleli. Ako sme očakávali, príbeh sa odohráva v Rusku v roku 1986. Alternatívnu verziu Ruska ovláda Mafia, ktorá distribuuje nový typ drogy a na hrdinoch robí pokusy. Tí pre mafiou utečú s cieľom pomstiť sa.

Drogovej závislosti sa však nezbavia, čo je šikovne využité ako jeden zo základov herného systému. Každý hrdina má k dispozícii injekciu s tromi dávkami a tie môže využiť na uzdravenie sa alebo aktiváciu berserker režimu, ktorý značne zjednoduší boj. Ale iba na určitý čas. Dodajme, že dávky je možné získať z niektorých nepriateľov a to priamo počas boja.

Mother Russia Bleeds získala našu pozornosť aj kvôli audio-vizuálnemu spracovaniu. Umelecký štýl pripomína Hotline Miami a túto hru spomenuli aj samotní autori, keď hovorili o inšpiráciách. Vynikajúci je soundtrack, ktorý je v niektorých momentoch temný a atypický. Inšpiráciou v tomto prípade je psychedelická a elektronická, resp. progresívna hudba. Výborne dokresľuje dianie na obrazovke a v určitých situáciách sa hodí ako podmazová hudba aj mimo hry.

Mother Russia Bleeds príde na trh budúci rok vo verzii pre PC a PS4.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk